Передплатити Підтримати
  • You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • Марчук: "Для ситуації на Донбасі можуть підходити два види миротворчих операцій: з підтримання миру і примушення до миру"

Марчук: "Для ситуації на Донбасі можуть підходити два види миротворчих операцій: з підтримання миру і примушення до миру"

Євген Марчук заявив, що не бачить перспектив щодо миротворців на Донбасі.

Представник України у підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук заявив, що не бачить перспектив запровадження найближчим часом миротворчого контингенту ООН на Донбасі.

"Відверто кажучи, у мене невелика надія, що вдасться найближчим часом з миротворчим контингентом щось позитивне вирішити", — сказав Марчук 2 січня в інтерв'ю "5 каналу".

При цьому він додав, що це питання все одно потрібно просувати.

"Хоча це не означає, що це питання не потрібно просувати, і президент Порошенко правильно зробив, що підняв його на Генасамблеї ООН", — додав він.

Також Марчук назвав два види миротворчих операцій, які підходять для ситуації на Донбасі.

"Для ситуації на Донбасі можуть підходити два види миротворчих операцій: з підтримання миру і примушення до миру, і останнє передбачає застосування зброї самими миротворчими контингентами щодо порушників миру або тих, хто нападає на миротворців", — підкреслив представник України у підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи.

​У вересні президент Росії Владімір Путін погодився з ідеєю введення миротворців ООН на частину українського Донбасу, який не контролює українська влада. Київ, його західні союзники з одного боку і Москва з іншого мають різні позиції щодо мандату такої місії ООН. Росія пропонує розмістити миротворців на лінії розмежування сторін на Донбасі, а Україна з партнерами наполягає, що миротворці мають перебувати на всій окупованій території, включно з неконтрольованою частиною державного українсько-російського кордону.

Згодом спецпредставник США по Україні Курт Волкер заявив, що адміністрація американського президента Дональда Трампа виступає проти включення росіян до миротворчої місії ООН на Донбасі.

Джерело: Тиждень.ua

Ще більше новин від «Високого Замку»?
Долучайтеся до нас у Telegram
  • You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • Марчук: "Для ситуації на Донбасі можуть підходити два види миротворчих операцій: з підтримання миру і примушення до миру"