• You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • «Київські лікарі сказали: «Ваша дитина помре, але не побивайтеся так — у вас є п’ятеро інших!»

«Київські лікарі сказали: «Ваша дитина помре, але не побивайтеся так — у вас є п’ятеро інших!»

Семимісячна Катруся Юрченко терміново потребує пересадки печінки.


Батьки не можуть стати донорами для своєї кровинки. Залишається один вихід — пересадка трупного органа. Але дівчинка важить лише 7 кг — таким крихітним пацієнтам трансплантацію печінки в Україні не проводять. Прооперувати дитину погодилася клініка в Італії. Вже й рахунок виставили — 115 тисяч євро. Це — вартість самої пересадки. А ще ж треба буде заплатити за перебування у стаціонарі, придбати імуносупресори (аби запобігти відторгненню органа)...

«Наша сім’я — не бідна, але така сума навіть для нас — непідйомна. Ще й час підтискає. Якщо не зберемо грошей до 31 грудня, вартість трансплантації зросте. Наскільки — невідомо. Клініка в Італії підпорядковується Інституту трансплантології у США, яка й встановлює ціни на такі операції», — розповідає мама хворої дівчинки, пані Юлія (на фото).

Катя — шоста дитина у сім’ї. Має ще чотирьох сестричок та одного братика. Ті з нетерпінням чекають на повернення малечі. «Постійно телефонують, плачуть у слухавку», — каже пані Юлія.

Родина — з Києва, але лікуватися приїхали до Львова, бо у столичному «ОХМАТДИТі» хвору дитину... відправили додому помирати. «Лікарі так і сказали: «Вона помре, але ви так не побивайтеся, адже у вас є ще п’ятеро інших дітей!». Знайомі порадили їхати до Львова. Тут нас не відфутболили. Навпаки, продовжили, хоч і ненадовго, життя Каті, провівши складну операцію», — каже пані Юля.

Будучи вагітною Катрусею, жінка стала на облік у відому приватну клініку у Києві. Лікарі запевняли, що дитина на 99,9% розвивається нормально. Батьки їм вірили, адже і вони, і старші діти — здорові. Коли дівчинці виповнився місяць, у неї раптово пожовтіла шкіра. Педіатр, щоб взяти кров на аналіз, проколола маленькій пальчик. Кров бризнула фонтаном — настільки погано згорталася! Тоді ж у Каті діагностували вроджену ваду біліарної системи (аномалію розвитку жовчного міхура та жовчовивідних шляхів).

Відтоді родина бореться за життя крихітки. Наближаються новорічно-різдвяні свята і батьки вірять, що святий Миколай, Дід Мороз і Санта Клаус, об’єднавши зусилля і заручившись підтримкою небайдужих людей, врятують Катрусю, і у домі знову лунатиме її веселий сміх. Доведемо, що дива існують?

Переказати кошти на лікування дівчинки можна за цими реквізитами: Приватбанк 5168 7573 4126 0802, Юрченко Олександр Леонідович (тато Каті).

Зв’язатися з мамою малечі можна за цим номером:  (063) 224-21-18.

Фото з приватного архіву родини Юрченків

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • «Київські лікарі сказали: «Ваша дитина помре, але не побивайтеся так — у вас є п’ятеро інших!»