Через вибух в Австрії транзит газу Україною скоротився на 23%

Постачання газу українським споживачам залишається на рівні плану – Міненерговугілля. 


Вибух на газоперекачувальній станції в Австрії біля міста Баумгартен призвів до скорочення обсягів транзиту природного газу з Росії до Словаччини через територію України на 23% - до 200 млн куб. м на добу. Про це пише "Уніан" з посиланням на радника міністра енергетики та вугільної промисловості Максима Білявського.

"Через вчорашню надзвичайну ситуацію на Баумгартені в Австрії транзит газу по території України зменшився на 23%, до 200 млн куб. м на добу. При цьому Україна своєчасно виконує заявки європейських країн-імпортерів і готова збільшити обсяги прокачування "блакитного" палива в Європу після надходження відповідної заявки", - сказав він.

За словами Білявського, поставки газу українським споживачам залишаються на рівні планового показника - 137,2 млн куб. м на добу.

"Що стосується поставок газу вітчизняним споживачам, то жодних змін немає. Вони стабільно отримують газ з трьох джерел: національний видобуток (58,1 млн куб. м на добу), запаси у сховищах (48,1 млн куб. м) і імпорт з Європи", - зазначив Білявський, додавши, що імпортні поставки газу в Україну з Європи не змінилися і становлять 32,2 млн куб. м.

За інформацією радника очільника Міненерговугілля, газопровід поблизу Баумгартена вже відремонтовано.

"Вранці з'явилася можливість відновити транспорт газу зі Словаччини до Австрії і далі до Італії", - повідомив Білявський.

В Австрії стався вибух - кілька країн можуть залишитись без газу

Вибух залишив без газу три країни.

3 країни в Європі можуть лишитися без газу через вибух, що стався на газоперекачувальній станції OMV в австрійському місті Баумгартен.

Австрія та Східна Європа не відчують перебоїв з газом, повідомляє в свою чергу Krone. Італія буде певний час користуватися власними сховищами і трубопроводами.

Словенія та Угорщина також можуть відчути перебої газопостачання, повідомляє Кurier.

Внаслідок вибуху газопроводу 1 особа загинула та 80 зазнали поранень.

Подія сталася о 8:45 за місцевим часом. Після неї біля газопроводу почалася пожежа. Ситуація знаходиться під контролем, повідомило керівництво газового хабу.

На споживачів природного палива в Україну дана ситуація не вплине, передає слова НАК "Нафтогаз" ZN.ua. В наших газосховищах достатній запас природного газу і вони готові до перебоїв з імпортом.