• You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • «Завтра принесіть від батьків номери своєї реєстрації при голосуванні за Громадський бюджет»

«Завтра принесіть від батьків номери своєї реєстрації при голосуванні за Громадський бюджет»

Неприємний «післясмак» позитивного проекту.

Голосування за проекти Громадського бюджету завершилося, а пристрасті щодо “народного волевиявлення” не вщухають. У редакцію “ВЗ” зателефонувала читачка пані Стефанія і поскаржилася на “адмінресурс” у школі, де вчиться її донька. “Мало того, що перед голосуванням за проект нашої школи вчителі на батьків тиснули, примушували усіх проголосувати. Так  продовжують тероризувати й після того, як проект не пройшов, - нарікає жінка. - Донька-п’ятикласниця розповідає, що на урок прийшла завуч і каже: “Завтра всі принесіть від батьків номери своєї реєстрації при голосуванні за Громадський бюджет. Мені обіцяли дати списки цього голосування. Перевірю, як проголосували ваші батьки і з’ясую, чому наш проект не пройшов”.

“Моя донька дуже близько до серця це сприйняла, - веде далі пані Стефа. - Ми, чесно кажучи, не проголосували. По-перше, не мали реєстрації через ІД-банк, а стояти у черзі  у ЦНАП  не було часу.  Зрештою, голосування — справа добровільна, ми не зобов’язані це робити. Люди голосують конфіденційно, таємно. Швидше за все, завуч блефує, залякує батьків, щоб наступного року проголосували”.

Ідея Громадського бюджету — хороша. Але “перегини на місцях” її можуть так спотворити, що увесь позитив нівелюється.

Виявляється, ситуація із подібним тиском на батьків і дітей — по всій Україні. У ФБ-групі “Батьківська рада Львівщини” збирають відгуки про “народне волевиявлення”. Голова ГО “Батьківська рада Львівщини” Олена Пономарева пише: «Коли ми з Галиною Мельник подавали пакет документів щодо громадського слухання у ЦНАПі Личаківського району (на вул. Левицького), буси масово підвозили дітей з вул. Зеленої, 105 (це гуртожиток будівельного коледжу). Про це нам сказав водій буса. Кожну групу дітей контролював викладач і роздруковував талони та відмічав у списку. Розгублені студенти навіть не знали номерів, за які голосувати,  по декілька разів перепитували. На наше запитання, за що голосуєте, відповідали: «За якусь школу та лікарню». Маю надію з’ясувати, хто такий крутий та всемогутній, щоб проплачувати “карусель” на розкішних бусах.  Мали нас усіх в носі. Ці діти ще жодного разу не були на виборах, а вже знають, що голос можна продати!”.

“Через брак фінансування шкіл і дитячих садочків відбувається  намагання компенсувати його за рахунок проектів Громадського бюджету, - розповів журналісту “ВЗ” депутат Львівської міської ради, член бюджетної комісії Маркіян Лопачак. - Так не мало би бути. Треба розділити проекти Громадського бюджету на різні категорії — освіту, медицину тощо. Не можна в один бюджет вміщати облаштування дитячого  майданчика і операційну для дітей. Це різні проекти. Звичайно, якщо школа намагається компенсувати брак коштів з міського бюджету, то у таких середовищах, які можна організувати, відбувається своєрідний адмінресурс і тиск. Не дивуюся, що відбуваються такі прикрі речі”.

— Чи є технічна можливість подивитися, хто як проголосував?

— Думаю, так. Якщо усі голоси концентруються у Львівській міській раді, має бути й технічна можливість їх передивитися. Звичайно,  неприпустимо — контролювати результати голосування.

Фото Олени Пономаревої

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • «Завтра принесіть від батьків номери своєї реєстрації при голосуванні за Громадський бюджет»