У Варшаві поліція затримала 45 людей під час Маршу незалежності

У Варшаві під час маршу націоналістів на честь Дня незалежності країни поліція затримала 45 людей.


Про це йдеться у Twitter поліції Варшави.

Людей затримали через сутички, які сталися між націоналістами та противниками маршу.

За інформацією польського телеканалу TVN, усі  затримані виступали проти маршу. Жодному з них не висунули обвинувачень.

Загалом у Варшаві цього дня до охорони порядку та патрулювання міста долучили понад 6 тисяч поліцейських.

У Польщі проходить марш націоналістів, понад 20 осіб вже затримано

У польській столиці Варшаві в День незалежності країни проходить марш націоналістів, до якого приєдналися ультраправі з різних країн ЄС.

Про це повідомляє TVN Warszawa.tvn24.pl.

Гасло для цьогорічного заходу - "Ми хочемо Бога", слова зі старої релігійної польської пісні, яку президент США Дональд Трамп цитував у липні під час відвідування Варшави.

Марш націоналістів організовано Національно-радикальним табором, Національним рухом та Всепольською молоддю - радикальними групами, які простежують своє коріння до антисемітських груп, що діяли до Другої світової війни.

Учасники ходи йдуть від Єрусалимського проспекту до мосту Понятовського, а потім до національного стадіону. Очікується, що марш завершиться о 19.00 (за місцевим часом).

Учасники маршу вигукують гасла: "Бог, честь і батьківщина", "Польська промисловість в польських руках", "Наш шлях - націоналізм" та інші.

Повідомляється про велику кількість поліції та штучних бар'єрів. За даними ЗМІ, на центральній вулиці Смольна вже стався інцидент за участі антифашистів або анархістів. Однак вони були швидко зупинені досить великою групою поліції.

Згідно з останніми даними, поліція затримала понад 20 осіб.

Окрім того, на вулицю вийшли антифашисти, які рушили в напрямку Сейму. Повідомляється, що цього року будівлю польського парламенту обгородили бар'єрами.

Антифашистський марш проходить під гаслом "За вашу та нашу свободу". "Ми виступаємо проти націоналізму, фашизму та ненависті", - заявили організатори демонстрації.

У Варшаві пройде найбільший в Європі марш ультраправих

Фашисти та інші праворадикльні екстремісти планують сьогодні зібратися в Варшаві для проведення одного з найбільших в Європі маршів. Про це пише AP.

Марш, який проводиться в День незалежності Польщі 11 листопада, залучив десятки тисяч учасників в останні роки. Екстремісти з Швеції, Угорщини, Словаччини та інших країн тепер приєднуються до польських націоналістів у публічному прояві ксенофобських і расистських поглядів.

Гаслом для заходу цього року є "Ми хочемо Бога", слова зі старої релігійної польської пісні, яку президент Дональд Трамп цитував в липні під час відвідування Варшави. Трамп високо оцінив Польщу за те, що він назвав захистом країною західної цивілізації.

Рафал Панковський, глава антиекстремістської асоціації Never Again, каже, що, незважаючи на звернення до Бога, марш не слід розглядати як натхненний релігійними переконаннями. Крайні праві "неоязичники" планують брати участь разом з римсько-католицькими групами.

"Ми знаємо, що Дональд Трамп не дуже релігійна людина, і я думаю, що більшість організаторів теж не дуже релігійні", - сказав соціолог Панковські.

"Але вони використовують християнство як свого роду ідентифікаційний маркер, який в основному означає бути антиісламським зараз".

За його словами, Варшавський марш настільки великий, що може стати найбільшим у світі зібранням крайніх правих екстремістів.

"Серед організаторів Національно-радикальний табір, Національний рух і Загальнопольська молодь, радикальні групи, які беруть початок від антисемітських груп, активних до Другої світової війни", - пише видання.

Джерело: Українська Правда