Субсидії в Україні надаватимуть "живими" грошима: рішення уряду

У середу, 8 листопада, Кабінет міністрів України на своєму засіданні затвердив введення з 1 січня 2018 року механізму оплати субсидій "живими" грошима за фактично спожиті послуги.

"У нас розмір субсидій та пільг на ЖКП росте, надзвичайно важливе ефективне використання цих коштів. Сьогодні ми ухвалюємо рішення про перехід на нову систему оплати субсидій "живими" коштами за фактично спожиті послуги, а не на підставі розрахованих субсидій по соціальних нормах. Це усуне всі можливі зловживання при розрахунку за субсидіями", — заявив міністр фінансів Олександр Данилюк.

Уряд пропонує захистити бізнес від тиску влади

Кабінет міністрів розробив законопроект, який має захистити бізнес від безпідставного тиску з боку правоохоронних і контролюючих органів.

Про це заявив на засіданні Кабміну в середу прем'єр Володимир Гройсман. Він нагадав про свою обіцянку вийти з законодавчою ініціативою, яка зупинить тиск на бізнес з боку правоохоронної системи України.

"Ми спільно напрацювали законопроект - Міністерство юстиції, Міністерство внутрішніх справ, Секретаріат Кабміну, Офіс омбудсмена — для того, щоб врешті решт спільно з парламентом і президентом поставити в цьому питанні крапку", - заявил прем'єр-міністр.

Він зазначив, що новий закон підвищить відповідальність правоохоронців за перевищення повноважень.

"Коли безпідставно приходять на чесний, легальний бізнес з обшуками, вилучають сервери, первинну документацію, не допускають адвокатів, без будь-якої відеофіксації і т.д. Це є неприпустимо!" — наголосив Гройсман.

Він сказав, що уряд планує максимально швидко внести цей законопроект на розгляд Верховної Ради и попросити депутатів ухвалити його вже 2017 року.

За словами прем'єра, цей документ має дві основні мети — захистити чесний бізнес і покарати нелегальний. Він розповів, що, зокрема, закон передбачає можливість відео- та аудіофіксації дій силовиків, починаючі від подачі клопотання до суду на дозвіл обшуку і завершуючи перебігом самих слідчих дій.

Також, за словами Гройсмана, закон надасть обов'язковий допуск на місце обшуку адвокатам підприємців. Крім того, каже прем'єр, закон передбачатиме створення незалежних комісій за участі громадських організації, які розглядатимуть порушення правоохоронців під час слідчих дій.

Джерело: Українська правда