Тільки на навчання персоналу витратили 160 тисяч доларів!

Найсучасніше обладнання, яке допоможе діагностувати онкологічні захворювання на ранніх стадіях, придбали за допомогою Світового банку.

Львівський державний онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр отримав найсучасніше діагностичне та хірургічне обладнання — завдяки реалізації у Львівській області субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області». Проект спільно зі Світовим банком впроваджує Міністерство охорони здоров’я  України.

Найсучасніша  техніка коштує понад 5,5 мільйона доларів.  Загалом по області вартість проекту становила 10,5 млн. доларів. Це і надсучасні мамографи, зокрема із 3D-томосинтезом, УЗД-апарати виробництва провідної компанії  Siemens із функцією тривимірного сканування грудних залоз та апарат МРТ  виробництва GeneralElectric та багато нового і найсучаснішого обладнання.

На навчання спеціалістів у рамках реалізації проекту було виділено 160 тисяч доларів. Понад 400 медиків онкоцентру, фахівців із районів Львівщини, Львова пройшли навчання у найкращих медичних центрах Європи — Польщі, Німеччини, Франції, Австрії, Хорватії та України.

Для покращення діагностики онкологічних захворювань у регіональному онкоцентрі зараз доступне безкоштовне обстеження на комп’ютерному томографі, флюороскопічній та рентгенографічній системах. Завдяки субпроекту придбано лабораторне обладнання: гематологічний аналізатор, обладнання для рідинної цитології, прилад для фарбування кріостатних препаратів, прилад для фарбування препаратів в автоматичному режимі, система для експрес-діагностики.

Лабораторія онкологічного центру щорічно переглядає понад 12 тисяч цитологічних зразків, проводить інші дослідження.

Рак молочної залози посідає перше місце у структурі онкологічної захворюваності та онкологічної смертності жінок в Україні. Щороку на рак грудей хворіє понад 16 тисяч українок. Статистика свідчить — від раку молочної залози виліковуються 95% жінок, у яких захворювання виявлено на першій стадії, 80% жінок, у яких виявлено другу стадію захворювання, 50% — із третьою стадією захворювання.

На фото (зліва направо): головний лікар онкоцентру Ігор Ковальчук, голова Львівської ОДА Олег Синютка і лікар-рентгенолог Юрій Милян.

Жительки Львівщини мають нагоду скористатися цим новим обладнанням.  9 жовтня стартувала акція «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок», яка триватиме до 23 жовтня. Про це розповіла директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак і закликала жінок прийти і діагностуватися як у онкоцентр, так і в міжрайонні скринінгові центри, які створені у рамках цієї програми, і в кожну жіночу консультацію.  Такі дні профілактики, як зазначають медики, мають високу ефективність. У середньому оглядають понад 52 000 жінок тільки під час такої акції. Упродовж цієї акції онкоцентр працює практично у дві зміни. Нове обладнання значно допоможе медикам у роботі.

Головний лікар Львівського онкоцентру Ігор Ковальчук наголосив, що такого потужного обладнання, яке є тепер у центрі, жодна установа онкологічного профілю в Україні немає.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка, який також оглянув нове обладнання, наголосив, що обстеження має проводитися безкоштовно. Медики додають — крім вартості затратних матеріалів.

Фото автора