У Львові вже 56 людей отруїлися рибою, з них 7 - діти

Понад півсотні осіб госпіталізовано з гострим кишковим отруєнням після вживання копченої риби


Про це повідомляє прес-центр Львівської обласної державної адміністрації.

"Станом на 6 годину 25 вересня всього потерпілих 56 осіб, в тому числі 7 дітей, з них госпіталізовано 52 особи, в тому числі 6 дітей, 4 особи, в тому числі 1 дитина, відмовились від госпіталізації (амбулаторне лікування)", - йдеться у повідомленні.

У департаменті уточнили, що стан 14 госпіталізованих наближений до тяжкого, решта - у стані середньої тяжкості.

Як з'ясувала Держпродспоживслужба, всі постраждалі вживали скумбрію гарячого копчення, яку придбали у закритому павільйоні Привокзального ринку у Львові. Її закоптила в домашніх умовах сама продавець, купивши напередодні 25 кг замороженої риби.

Через отруєння рибою на Львівщині госпіталізовані понад 30 людей

Всі пацієнти купували рибу гарячого копчення на "Привокзальному ринку" Львова.

Як повідомила ZAXID.NET головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко, кількість постраждалих внаслідок харчового отруєння стрімко зростає. У Львівській обласній клінічній лікарні перебуває 30 осіб, ще двоє - у лікарні Пустомит. Серед хворих - п'ятеро дітей, наймолодшій з яких - лише 3 роки. У всіх стан наближається до важкого. Скарги: велика слабкість, температура до 40 градусів, нудота, блювота, діарея.

У пацієнтів діагностували гостру кишкову інфекцію. Відомо, що всі постраждалі їли гарячу копчену рибу, яку купили на ринку «Привокзальний». Як повідомили у Держпродспоживслужбі — продавчиня горе-товару напередодні купила 25 кг замороженої риби і в домашніх умовах її закоптила.

Приймати пацієнтів в інфекційній лікарні почали ще з п’ятниці. За ніч по допомогу звернулося 6 пацієнтів. Вранці у суботу - ще дев’ять. Зараз на лікарняних ліжках 28 хворих, з них четверо дітей.

«Всі пацієнти поступали в стані середньої тяжкості, наближеному до тяжкого. Всі скаржились на підвищення температури тіла, на нудоту, на блювання, на біль в животі, на рідкий стілець, на загальну слабкість», — розповів заступник головного лікаря Ігор Берник.

У пацієнтів діагностували гостру кишкову інфекцію. Всі постраждалі їли скумбрію гарячого копчення. Рибу по-домашньому купили на продовольчому ринку у Львові.

«Чоловіка сестра купила рибу на «Привокзальному» ринку. Ми разом повечеряли цією рибою. По кусочку з’їли. І вже вночі стало нам погано. Спочатку мені. Чоловіка сестри «швидка» забрала о восьмій ранку», — сказала госпіталізована Ірина Лисюк.

«Я би не сказала, що вона була якась погана чи що, але воно дійсно від риби, бо більше не було від чого, щоби дало такі симптоми», — додала інша постраждала Ірина Павлюк.

Потерпілий Ігор Павлюк сказав: "Риба нормальна була на смак, не було чути, що вона пахла дурно. Нормально все було. Почалася сильна блювота і дуже великий біль в животі. Мені стало погано — і з хати мене вже винесли".

Продавали рибу у закритому павільйоні ринку. Продавчині у суботу тут вже не було. Спеціалісти Держпродспоживслужби вже взяли аналізи, чекають результати. Відомо, що за даним фактом відкрили кримінальне провадження за статтею 325 ч.1 ККУ — порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням.

Санкція статті передбачає штраф 1700 грн або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.

Стан потерпілих медики оцінюють як середнього ступеня тяжкості. У департаменті цивільного захисту Львівської ОДА вже повідомили: Держпродспоживслужба перевіряє торговельний павільйон. Медики поки що точний діагноз не встановили, чекають на результати бактеорологічних аналізів.