Там все було по спільній згоді, по любові...

Про вагітність 12-річної дівчинки батьки дізналися, коли вона захворіла на бронхіт. Була вже на восьмому місяці...

«ВЗ» у минулому номері (за 22-24 вересня 2017 р.) повідомив топ-новину про те, що 12-річна дівчинка народила дитину. Новина про неповнолітню породіллю з Борислава, яка народила дівчинку, облетіла увесь Інтернет. Українці жваво її обговорюють. Одні обурюються, мовляв, куди дивилися батьки, школа?.. Інші не такі категоричні. Казали про те, що життя пришвидшується, діти рано розвиваються, а суспільство відстає...  Батьки не поспішають говорити з дітьми про інтимні стосунки між чоловіком та жінкою, у школі такі уроки викладають вже запізно... Після публікації у «ВЗ», за фактом статевих зносин з особою, яка не досягла статевої зрілості, відкрили кримінальне провадження. Санкція статті за ч.1 ст. 155 КК України передбачає покарання — обмеження волі на строк до п’яти років  або позбавлення волі на той самий термін. Як повідомила речниця ГУ НП у Львівській області Світлана Добровольська, на цей час у справі тривають слідчі дії. Призначено низку експертиз. «Якщо у цій ситуації слідчі виявлять ознаки злочину, справу скерують до суду», — додала Світлана Добровольська.

Тим часом, щойно номер «ВЗ» вийшов у світ, до редакції зателефонував  вітчим юної породіллі, який сказав, що хоче зустрітися з журналістом і розповісти нам правду. Журналіст «ВЗ» зустрілася з 32-річним Іваном «на каві» у Львові. Чоловік тримав у руках нашу газету. Під час розмови помітно нервував...

Пан Іван розповів, що Таня навчається у 6-му класі. Вона — одна дівчинка, решта хлопці (у сім’ї виховується шестеро дітей). Найстаршому — 15 років, іншим — 10, 9, 4 і вісім місяців. З мамою Тані — Анею, якій 31 рік, офіційно не одружений. Мають трьох спільних дітей.

- Так вийшло, — Іван зітхає. — Це все по любові,  ніхто нічого не має проти. Кримінальна справа відкрита, батькові 18 років. Але там все було по спільній згоді...

- Ви знали, що у Тані інтимні стосунки з хлопцем?

- Ми знали, що вони зустрічаються. Я не раз Ані говорив: у дівчинки немає місячних — підійди, поговори...

- А чим новоспечений батько зай­мається?

- Андрій — наш сусід. Йому 18. Він закінчив школу. Трохи працював у Польщі. Зараз працює у Дрогобичі на м’ясокомбінаті. У нього мама в Італії на заробітках. Хороша сім’я. Ніхто від дитини не відмовляється. Всі допомагають.

- Як ви дізналися про вагітність дівчинки?

- Місяць тому захворіла наша найменша дитина. У Тані якраз бронхіт був. Здали аналізи, і лікар відправив її на УЗД. Тоді і дізналися. Це вже був восьмий місяць...

- Раніше не бачили? Нічого не зауважували?

- А як можна по такій дитині побачити. Вона худенька... Було видно, що   трохи поправляється. Але і їла багато. Ніхто не міг про це подумати. Їй же 12 років! Коли це стало відомо, я був у Польщі. Кинув роботу. Поїхав додому... Таня зізналася мені, що у них декілька разів були інтимні стосунки. 17 січня якраз моя дружина народила. Я був на пологах, брав платну палату. Вирахували, що десь у той час Таня і завагітніла...

- А з ким були діти, коли ваша дружина була у пологовому? Хто їй допомагає, коли ви на заробітках?

- Є хрещена мама моїх дітей, є моя мама. Є кому допомагати. Самі діти не залишаються.

- Ви мали чоловічу розмову з Андрієм?

- Мав. Та я повернувся з Польщі не для того, щоб розмовляти, а щось вирішувати. Він сказав, що все усвідомлює, що не відмовляється від дитини. Його мама і тато все усвідомлюють, нас підтримують.

- А він усвідомлював, що дівчинці 12 років?

- На це питання не можу вам відповісти...

- Що він вам казав? Казав: «Я її люблю»...

- Вони зустрічалися.

- Скільки часу?

- Півроку. Люблю — не люблю, це таке... Я не рідний батько для Тані. Її рідний тато помер від цукрового діабету.

- Як Таня відреагувала на ситуацію, коли дізналася, що стане мамою?

- Як дитина... Злякалася. Розплакалася. Хочу, щоб ви правду написали. Вони люблять одне одного. До лікарні приходив тато Андрія. Тато чоловіка моєї доньки, буду вже так говорити. (Сам Андрій на момент розмови до пологового не приходив. — Авт.).  

- А що далі?  Таня у шостому класі...

- Буде далі ходити у школу. З лютого. Дитина буде з моєю дружиною.

- А якою була реакція вашої дружини? У 31 рік стала бабцею...

- Я далеко теж не втік. Ну, стала... А що тут зміниш? Були сльози, крики, істерика... Плакала цілими днями. Знаєте, що мене заїло? Чому не напишуть про те, що моя дружина — багатодітна мати, скільки разів зверталася до Києва, Львова, щоб їй дали хату. Живе у батьківській хаті, де прописано 13 людей, — вся її рідня. Скільки писала до різних депутатів. Нас поставили на чергу. Ми у черзі якісь там тисячні... Відповідь: «Чекайте своєї черги». Чому так? Там є 32 кв. м. Кухня і кімната.  Ми переробили коридор на кухню і зробили дві кімнати.

Поки спілкуємося, в Івана не замовкає мобільний телефон. Телефонує дружина. Відповідає, що передзвонить їй.

- Писати ці листи — моя ініціатива. Аня не дуже розбирається у юридичних питаннях. Єдине, чого я добився від львівських депутатів два роки тому, — це 10 тисяч грн. допомоги. Тоді сказали мені, щоб ми за ці гроші купили собі квартиру. Квартира, у якій ми живемо, не приватизована, вона є державна. Раніше там жили батьки Ані. Там, до речі, є велика заборгованість за світло, газ. Ще мама-небіжка залишила ті борги (Аня — сирота. — Авт.).

- Інші родичі теж претендують на ту квартиру?

- Їх четверо у сім’ї. Один брат не дає дозволу на приватизацію. Така він людина. Хоче частку свою мати...

- Ви були у лікарні? Як Таня почувається?

- Я бачив і Таню, і на Орлика був (дитину перевели у львівську міську дитячу клінічну лікарню на обстеження. — Авт.). Ліки купив. Вітаміни. Наступного тижня їх будуть виписувати. Таня переживає за дитину...

- Тримала дитину на руках?

- Тримала. Плакала. Вона мені  весь час надзвонює з лікарні. Хоче додому, дитину хоче забрати. Дуже за дитину переживає. (У цю секунду в Івана знову дзвонить телефон. Це Таня. Він збиває дзвінок, каже мені, що поговорить з нею в автобусі. — Авт.).

- А ім’я дитині вже придумали?

- Діана. Ім’я вона придумала, коли народжувала (юній породіллі зробили кесарів розтин. Дитина народилася з вагою 2,500. — Авт.).

- Хочу вас про Андрія запитати. Ви коли з ним говорили, не хотіли по-чоловічому врізати?

- Хотів. Але стримався. Немає змісту. Що це змінить? (Іван мне газету, дуже хвилюється. — Авт.).

- У школі про все знають? Що її подруги сказали?

- Та всі все знають! Про що я можу говорити з подружками, яким 12-13 років?  У Бориславі всі з нас сміються...

- У школі і вчителі нічого не помітили?

- Я нікого не звинувачую. З будь-якою дитиною, будь-якою людиною таке може статися.  Таня добре вчиться...

- Весілля буде?

- Ой, я ще не знаю... Головне, забрати дитину, а там вже буде видно. Чи весілля чи не весілля. Для мене головне, що Андрій не відмовляється, що його рідні допомагають (Іван сказав, що сфотографувати дитину йому не дозволили. — Авт.).

- Чи зможе Таня допомогу на дитину отримати? У неї навіть паспорта немає...

- Зможе. Ми ходили у соціальну службу, дізнавалися. (У цю хвилину знову Таня дзвонить. — Авт.).

- Може, їй щось потрібно. Візьміть трубку...

- Їй нічого не потрібно. Вона за дитину переживає. Хоче дитину забрати. Вона вже все зрозуміла. Вона як доросла жінка. Хоче дитину, тому видзвонює. Пояснюю їй, що дитину відвезли на Орлика на обстеження, бо 35 тижнів... Передчасні пологи. Нас спочатку погодилися покласти у Борислав у пологовий. А потім чомусь сказали, щоб ми брали свою машину і везли її до Львова. Навіть не надали «швидку». Ми за тисячу грн. взяли радіотаксі, бус, і гнали до Львова на Мечникова. Сказали, що у «швидкій» буде сильно трясти. А в бусі не буде трясти?!

- Де Таня тепер буде жити?

- Буде у нього жити.

- Ви маєте добру роботу у Польщі?

- Цього року вже не поїду. Поїду у березні. Маю Воєвудську візу.

- Ані, мабуть, важко було з шістьма дітьми, коли вас не було...

- Я коли про все дізнався, одразу сказав, що їду додому. Я її (Таню. — Авт.) вважаю за рідну доньку. Ми з Анею познайомилися, коли їй було 14. Зустрічалися. Потім посварилися. Розійшлися, а потім знову зійшлися. Вона працювала у санаторії у Трускавці. Не п’є, не курить...

Іван декілька разів повторив, що з них увесь Борислав сміється. «Кожен буде пальцем тицяти. Для дитини — це травма. Вона зараз у лікарні, а коли вийде?» — риторично запитує вітчим.

Як дізналася журналіст «ВЗ» з поінформованих джерел у медичних колах, новоспечена мама почувається добре. У неї хороший настрій. Ввечері час від часу у неї піднімається температура. Лікарі припускають, що це наслідок стресу. Біля неї ноутбук, вона постійно щось читає.

Коментар для «ВЗ»

Марта ПИВОВАРЕНКО, психолог

- Чому такі випадки трапляються? Багато залежить від соціального статусу родини, у якій виховується дитина. Чи мають батьки час на дитину. Чи є між ними нормальна, достатня комунікація. Чи дитина обізнана у інтимних питаннях. Чи має інформацію про засоби контрацепції...

Можливо, дитина має брак любові у лоні сім’ї. І тому шукала цієї любові... Дитина повинна доотримати те, чого не доотримувала вдома. Буває, дівчинка шукає “батька” у більш старшому партнерові. Такі стосунки у психології — класика жанру. Це відбувається не тільки з боку дівчаток, хлопці так само недоотриману любов від матері чи батька можуть шукати в інших стосунках. Шукати старшу партнерку... Є і соціальні причини цього явища. У навчальних закладах бракує відповідної просвіти...

- Як суспільство має реагувати на таку ситуацію?

- 200-300 років тому 80% дівчат народжували у віці від 12 до 14 років. Це впливало на те, що організм ще, можливо, повноцінно не готовий до народження дитини. Дуже велика смертність у таких випадках. Організм ще формується, а він вже відповідальний за інший організм. Але це все дуже індивідуально. Бувають діти, які швидко формуються. Суспільство має зробити правильні висновки.

У Львові 12-річна дитина народила здорову дівчинку!

ЇЇ батьком, за попередньою інформацією, є 18-річний сусід, який не відмовляється від батьківства.

У Львові, в одному з пологових будинків, мамою стала 12-річна дівчинка! Вона народила дівчинку вагою 2,500. Цю інформацію нам підтвердили поінформовані у медичних колах джерела. Щоправда, офіційно коментувати пологи юної породіллі в адміністрації лікарні відмовились, посилаючись на те, що права неповнолітньої дитини захищені державою. Крім того, без дозволу матері не можуть розголошувати жодної інформації. Мама, якій 31 рік, провідувала доньку у пологовому будинку лише раз.

Як вдалося дізнатися журналісту “ВЗ” з власних джерел, новоспечена породілля з багатодітної сім’ї, в якій виховуються семеро дітей. Родина живе в одному з районних центрів на Львівщині. Вона навчається у 6-му класі. Батьком дитини, за поперед­ньою інформацією, є 18-річний сусід. Він, як розповідають поінформовані джерела, у лікарні новонароджену дитину не відвідував.

Нині юна мама прооперована, триває післяопераційний період. Під час пологів їй зробили кесарів розтин.