• You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • “Мав можливість працювати з багатьма президентами, але вперше Львів тотально ігнорують”

“Мав можливість працювати з багатьма президентами, але вперше Львів тотально ігнорують”

Міський голова Львова Андрій Садовий розповів “ВЗ” про що у кулуарах розмовляв з президентом Петром Порошенком


Фотографія дружньої розмови міського голови Львова Андрія Садового і президента України Петра Порошенка (на фото) у кулуарах конференції YES (Ялтинської європейської стратегії), яка  відбувалася у Києві, привернула неабияку увагу політичних експертів та журналістів. Уже півтора року (відтоді, як фракція “Самопоміч” у ВР вийшла з коаліції) мер і президент позиціонуються як непримиренні опоненти. Однак на фото обидва політики усміхнені, видно, що між ними точиться дружня розмова. Про що розмовляли із президентом, журналіст “ВЗ” розпитала  Андрія Садового.

“У кулуарах форуму у суботу, 16 вересня, мав з президентом довгу розмову тет-а-тет, у якій ми проговорити великий спектр питань - міжнародних, загальноукраїнських, питань про Львів. Була конструктивна розмова”, -  каже А. Садовий.

--- Про Міхеїла Саакашвілі говорили?

--- Про Саакашвілі загалом на форумі говорили дуже багато і... небагато. Маю на увазі, що багато людей це мали в голові. Те, що відбулося з Міхеїлом, не прикрашає нашу країну. Про це прекрасно знають і президент, і прем’єр. Я би дуже хотів, щоб перші керівники держави виявили мудрість, щоб це питання було врегульоване і Україна не була  посміховиськом на весь світ.

--- Як це можна врегулювати: попросити Міхеїла виїхати з України чи повернути йому українське громадянство?

--- Є багато  варіантів.  Напевно, їх знають наші керівники.   Сподіваюся, мудрість буде домінувати над глупотою.

--- На фотографії у вас обох усміхнені обличчя, тобто видно, що між вами немає конфронтації. Як це пояснити?

--- Стосунки з президентом треба розкласти на три частини. Перша —  стосунки між громадянами України, які давно між собою знайомі, друга —  між лідером партії “Самопоміч” і фактично власником партії Блок Петра Порошенка. Третя частина —  між президентом України і головою одного з найпрестижніших міст України. Кожна з цих частин має свою історію. Яка конкретно з цих частин вас цікавить?

--- Політична.

--- Ви знаєте, що “Самопоміч” перебуває в опозиції до діючої коаліції  у парламенті. Коаліція є штучною, тому що  і Опозиційний  блок, і БПП, і “Народний фронт” та й інші фракції часто  голосують так, що вганяють країну у велику корупційну глибину. До речі, головне питання, яке звучало на форумі YES, - питання корупції. А саме: коли в Україні з’явиться політична воля боротися з корупцією, а не імітувати боротьбу з нею. Коли на прямі запитання до керівника держави стосовно Антикорупційного суду звучить відповідь, що всі суди мають бути антикорупційними. Це викликало посмішку...

--- А якими є стосунки президента і мера?

--- Непростими. Жодне звернення (щодо Львова. - Авт.), яке було адресоване до пана президента за весь час його керування країною, не було підтримане. Це перший випадок за всю історію. Я мав можливість працювати з багатьма президентами, і президентом Ющенком,  з Януковичем працював... Зараз є тотальне ігнорування усіх запитів і прохань...

--- Але, незважаючи на це, у вас були усміхнені обличчя і ви спілкувалися цілком дружньо?

-- Завжди сподіваюся, що здоровий глузд переможе, і усмішка мала би цьому допомагати.  

--- Які питання для міста Львова вирішили на форумі?

--- Провів зустріч із Європейським банком реконструкції та розвитку  і з Європейським інвестиційним банком. Керівники  двох цих структур найближчим часом приїдуть до Львова. Отримуємо додаткове фінансування і з питань закупівлі нового транспорту, реконструкції доріг  і, найголовніше, —  підтримка наших проектів з точки зору безпеки дорожнього руху.

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • “Мав можливість працювати з багатьма президентами, але вперше Львів тотально ігнорують”