Батько Павла Гриба розповів про погіршення стану сина в російському СІЗО

Чоловік послався на консула, який повідомив, що Павлу виразками обсипало обличчя, шию і тіло.

Стан українця Павла Гриба, якого незаконно утримують у Росії, погіршується, адже йому давно не давали ліків. Про це повідомив батько затриманого Ігор Гриб.

Він підтвердив, що до сина допустили консула, однак спілкуватися українською їм заборонили, а також не дозволили консулу ставити запитання щодо справи. Наступну зустріч між ними планують провести 27 вересня, щоб зрештою отримати результати медичного обстеження Павла.

"Ніяких ліків йому не дають. Судячи зі слів консула, Павлу виразками обсипало обличчя, шию і тіло. Це говорить про те, що печінка, мабуть, не справляється з навантаженням. Він потребує постійного прийняття ліків, але вже майже місяць ліки не приймає", - наголосив Гриб.

Українські консули відвідали Павла Гриба в російському СІЗО

Проте українські лікарі досі не можуть отримати доступ до затриманого.

Українські консули в понеділок, 18 вересня, відвідали українця Павла Гриба, якого утримують у СІЗО в Краснодарі, РФ. Про це написала у Twitter речниця МЗС України Мар'яна Беца.

За її словами, російська влада не дала дозволу на обстеження Гриба українськими лікарями. МЗС вимагає забезпечити доступ лікарів до українця.

Український консул сьогодні має відвідати Павла Гриба

Український консул у понеділок, 18 вересня, має відвідати Павла Гриба, який перебуває у Краснодарському СІЗО.

Про це в ефірі "112 Україна" повідомив батько зниклого Ігор Гриб.

"Більше двох-трьох тижнів уже пройшло, а консулів так і не пускали до зустрічі із Павлом, не дивлячись на міждержавні домовленості. Сьогодні наче російська сторона обіцяла допустити до Павла наших консулів. Я очікую інформації із Росії", - розказав батько Павла.

Ігор Гриб також зазначив, що немає наразі ніяких подробиць щодо стану здоров’я Павла.

"Ми нічого не знаємо про його стан. У п’ятницю, як нам відомо, вивозили у якийсь медзаклад, що там йому робили, ми не знаємо, на жаль", - прокоментував батько.

На питання про те, у чому зараз підозрюють Павла, Ігор Гриб відповів: "Із адвокатом теж спілкувався, він теж не знає суті пред’явлених звинувачень. Відносно того, що може загрожувати сину, — це стаття 205, частина 1 КК РФ (теракт), 12 -15 років по цій статті можуть давати. Знаючи сина, - таких підстав нема, це все сфабриковане, підлаштоване певними спецслужбами РФ. Зараз наша задача — найшвидше добитися його повернення в Україну".

Ігор Гриб не виключив варіанта, що його "син може бути предметом обміну між Україною та Росією".

Українця Гриба після лікарні знову перевели в СІЗО

Адвокат громадянина України Павла Гриба, утримуваного в СІЗО Краснодара (РФ), Андрій Сабінін підтвердив, що його підзахисний був у лікувальному закладі, але наразі знову в СІЗО

"Дійсно, вчора Павла вивозили до лікувального закладу. Це не пов'язано з погіршенням здоров'я. Комісія лікарів вирішувала питання про можливість перебування в СІЗО, про наявність/відсутність захворювань, які цьому перешкоджають. Письмового висновку поки немає, вихідні", - написав він на сторінці в Facebook у суботу.

Сабінін зазначив, що Гриб повернувся до СІЗО.

У той же час, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що МЗС не отримало відповіді від білоруської сторони щодо обставин затримання Гриба.

"Поки ні. Ми відразу звернулися до білорусів, я розмовляв з міністром закордонних справ. Зараз ми намагаємося отримати цю відповідь... Будемо послідовно працювати і отримувати цю відповідь", - сказав міністр журналістам у кулуарах Ялтинської європейської стратегії у Києві в суботу.

За його словами, Україна стурбована цією ситуацією.

"Ми розуміємо, що російські спецслужби працюють на території Білорусі, і ми повинні для себе зрозуміти, яку небезпеку це несе для наших громадян. Оскільки МЗС відповідає за безпеку наших громадян за кордоном, то ми повинні дати відповідні рекомендації", - уточнив Клімкін.

До викраденого ФСБ українця Гриба не пускають українських лікарів

МЗС України закликало міжнародне співтовариство засудити жорстоке поводження РФ з незаконно затриманим українцем.

19-річний Павло Гриб знаходиться в критичному стані © Фокус

Незважаючи на численні звернення Києва, російські влади не пускають до громадянина України Павлу Грибу, якого в серпні на території Білорусі викрали російські спецслужби, після чого перевезли в місто Краснодар і помістили в СІЗО. Напередодні його перевели в одну з місцевих лікарень.

Як йдеться в заяві міністерства закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку з недопуском російською стороною українських лікарів до Павла Грибу.

Наголошується, що 11 вересня Європейський суд з прав людини зобов'язав Росію до 25 вересня надати інформацію про актуальний стан здоров'я Гриба і про рекомендованих йому ліки.

МЗС України, посилаючись на критичний стан здоров'я затриманого, зажадало від російської сторони невідкладно надати можливість провести обстеження українськими лікарями.

Крім того, в Києві закликали міжнародне співтовариство засудити жорстоке поводження з Грибом і посилити політичний та дипломатичний тиск на Москву для його звільнення.

Нагадаємо, що 24 серпня на території Білорусі зник 19-річний громадянин України Павло Гриб. Він виїхав у Гомель для зустрічі з росіянкою, з якою познайомився в соцмережах. Про зникнення сина заявив відставний офіцер Державної прикордонної служби України, військовий капелан Ігор Гриб.

Викрадений у Білорусі Павло Гриб опинився в російській лікарні

19-річний українець Павло Гриб, якого викрали з території Білорусі і вивезли в Росію, опинився у лікарні.

Про це повідомила його сестра Ольга Гриб, пише "Українська правда".

За її словами, її брата перевели з СІЗО у Краснодарі до лікарні нібито на обстеження.

Але до якої саме і чому, ми не знаємо. До нього не допускають ні українських консулів, ні незалежних лікарів, — зазначила сестра.

Ольга Гриб припускає, що російські спецслужби, можливо, намагатимуться через своїх лікарів спростувати діагноз Павла. У хлопця — "синдром портальної гіпертензії", через який він змушений щодня приймати необхідні ліки. Рідні кажуть, що якщо він їх не прийматиме, це може мати фатальні наслідки.

В українському МЗС підтверджують, що 19-річного українця дійсно перевели із СІЗО №5 до лікарні.

"Так, від наших консулів в Краснодарі до нас надійшла інформація про те, що Павла Гриба перевели до якогось спеціалізованого медичного закладу. Але з якої причини і куди саме, ще з’ясовуємо", — повідомила журналістам речниця МЗС України Мар’яна Беца.

Грибу передали в російському СІЗО продукти, речі і гроші

Українські консули, після декількох днів очікування, все-таки змогли передати викраденому російськими спецслужбами в Білорусі Павлу Грибу речі і гроші, але зустрітися з ним не змогли.

Про це повідомила журналістам його сестра Ольга Гриб.

"Сьогодні Павлу передали продукти, речі і гроші в СІЗО. По лікам питання вирішується, тому що вимагає чергового узгодження", - сказала Ольга Гриб.

Вона також зазначила, що співробітникам консульського відділу поки не вдалося з ним зустрітися. За попередньою домовленністю зустріч відбудеться 18 вересня.

Раніше повідомлялося, що українських консулів не пускають до Павла Гриба в СІЗО №5 у Краснодарі.

Як відомо, зниклий в Білорусі син українського офіцера Павло Гриб знаходиться в СІЗО в РФ за звинуваченням у тероризмі.

Росія арештувала викраденого українця Гриба

Російська влада заарештувала викраденого в Білорусі 19-річного українця Павла Гриба.

Про це повідомили в суді Краснодара, передає ТАСС.

Хлопця звинувачують за статтею 205.1 Кримінального кодексу Росії (сприяння терористичної діяльності). Суд заарештував українця до 17 жовтня.

При цьому в суді зазначили, що рішення про арешт на 2 місяці було ухвалене ще 17 серпня.

ЄСПЛ просить Росію доповісти про стан здоров'я Гриба

Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду справу про викрадення російськими спецслужбами українця Павла Гриба в Білорусі.

Про це йдеться у повідомленні на Twitter Міністерства юстиції України.

Водночас правозахисниця Євгенія Закревська повідомила, що ЄСПЛ відреагував також на її заяву і попросив уряд РФ до 25 вересня надати медичну документацію про стан здоров'я Гриба, а також вказати, які ліки йому прописані, і які він отримує.

"На основі цієї інформації Суд ухвалюватиме рішення про здійснення термінових заходів", - написала вона і додала, що судячи із заяв адвоката Гриба, українець не отримує жодних ліків протягом 18 днів.

Адвоката не пустили в Краснодарське СІЗО до українця Павла Гриба

Адвокат не зміг потрапити до українця Павла Гриба, який утримується в Краснодарському СІЗО в Росії.

Про це повідомила речник МЗС України Мар’яна Беца.

«Я знаю, що також не отримав доступ і адвокат, який мав сьогодні прийти до П.Гриба, щоб дізнатися обставини справи, взагалі причини його затримання, подивитися на умови утримання», — сказала М.Беца.

За її словами доступ до українця також не отримав і консул України.

«До сих пір, всупереч нормам міжнародного права і Віденської конвенції між Україною та РФ щодо вчасного інформування затримання громадян України, ми не отримали доступ Консула до Павла Гриба, хоча маємо отримувати одразу такий доступ до громадян України, затриманих в інших країна», — зазначила М.Беца.

Вона нагадала, що МЗС України сьогодні направило ноту російській стороні з вимогою забезпечення доступу українських консулів, пояснення причин і обставин затримання, забезпечення права на адвокатський захист і забезпечення ліками, які він щодня повинен вживати.

Родичі Павла Гриба подали скаргу в ЄСПЛ

За словами родичів, у Павла Гриба серйозні проблеми зі здоров'ям, і неправильний догляд може призвести до незворотних наслідків.

Родина Павла Гриба, який зник у Білорусі, подало скаргу в Європейський суд з прав людини. Про це заявили родичі українця, його адвокат та правозахисники на брифінгу в Києві в понеділок, 4 вересня, передає кореспондент Тижня.

«РФ порушує право Гриба на незастосування тортур. З діагнозом гіпертензія в 90% такого синдрому розширюються судини, можуть бути кровотечі, смертність у їх випадку до 50%. Павло Гриб як заручник не підходить. Неправильний догляд, харчування, фізичний вплив тощо може призвести до незворотних наслідків», - розповіла адвокат Євгенія Закревська.

"Заяву про злочин ми Білорусі продублювали, оскільки перший раз влада Білорусі сказала, що заяви немає. І лише за 12 днів по нашій заяві в правоохоронних органах Білорусі почався якийсь рух", - додала вона.

Закревська пояснила, що реакція від ЄСПЛ має надійти у найближчі тижні.

"Це скарга в порядку правила 39 Європейської конвенції з прав людини. Така заява подається у випадках, коли є загроза того, що згодом ці права відновити взагалі буде неможливо. В даному випадку є пряма, конкретна загроза життю. Така скарга була відправлена найтерміновішою поштою зранку в суботу, а також сьогодні про дубльована факсом. Ми очікуємо найближчими тижнями реакції. Реакцією має бути направлення урядам держав запиту від ЄСПЛ, а потім, а може й одразу, відповідні рекомендації. Тобто, це питання не років, а днів", - сказала вона.

Координатор Медійної ініціативи за права людини Марія Томак розповіла, що встановити місце перебування Павла Гриба досі не вдалося, з дня його зникнення минуло півтора тижня.

«Немає сенсаційних новин, встановити місце досі не вдалося. Існують ризики щодо стану здоров'я Гриба, що, зважаючи на практики російських силовиків, доволі загрозливо. Водночас, про політичну складову говорити зарано, поки ми не маємо деталей справи», - сказала вона.

"Ми контактуємо з російськими правозахисниками, вони допомагають нам шукати Павла. Сподіваюся, завдяки цьому цього тижня ми зможемо отримати якісь новини", - додала Томак.

За словами батька, Ігоря Гриба, українські прикордонники неофіційно повідомили, що його син в Україну не повертався.

«У мого брата вроджена аномалія розвитку. У людини неправильно відбувається кровопостачання всіх внутрішніх органв. Якщо будуть спроби фізичного насилля - то можуть настати незворотні наслідки. Мій брат потребує спеціального догляду», - розповіла сестра Ольга Гриб.

Також вони зазначили, що просили офіс українського омбудсмена направити людину в Краснодарський край, аби знайти Гриба.

Родичі виступили з офіційним зверненням до влади Білорусі, Росії й України. Вони вимагають від РФ надати родині й адвокату Павла Гриба інформацію про його місце тримання, обвинувачення, які йому висунули, стан розслідування справи, стан здоров’я українця. Також вони вимагають забезпечити доступ Гриба до медичного обслуговування, українського консула й незалежного адвоката.

Білорусь підтвердила перетин кордону українцем Грибом

Білоруська сторона підтвердила факт перетину кордону українцем Павлом Грибом при в'їзді в Білорусь 24 серпня.

Про це заявив офіційний представник Державного прикордонного комітету Білорусі Антон Бичковський, інформує білоруська служба "Радіо Свобода".

"Цей громадянин дійсно перетнув державний кордон Республіки Білорусь 24 серпня в пункті пропуску "Нова Гута" в установленому законодавством порядку. Претензій з боку прикордонної служби Білорусі до цієї особистості не було", — сказав БелТА Антон Бичковський.

Офіційну відповідь Державного прикордонного комітету спрямовано Державній прикордонній службі України, яка ініціювала запит щодо Гриба.

Бичковський уточнив кореспонденту "Свободи", що інформації про виїзд з Білорусі на даний момент у білоруської сторони немає.

У Міністерстві внутрішніх справ Білорусі кажуть, що поки не мають якихось заяв родичів про зникнення українця Павла Гриба.

Прес-секретар білоруського відомства Костянтин Шалькевич так відповів кореспонденту "Свободи" на це запитання:"Станом на 29 серпня, за уточненою інформацією, заяви про його зникнення безвісти не було. Тому на якій підставі ми повинні проводити якісь заходи? Можливо зараз щось і надійшло, але у мене цієї інформації немає, потрібно уточнювати. Якщо хтось із родичів за ці два дні звертався із заявою, тоді буде і відповідний коментар".

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін планує 31 серпня в Будапешті обговорити з білоруським колегою Володимиром Макєєвим справу зниклого Павла Гриба.

Клімкін в Будапешті поговорить про зниклого в Білорусі Гриба

"Завтра в Будапешті планую обговорити справу зниклого громадянина України Павла Гриба з білоруським колегою Макеєм, - написав міністр.

Раніше "Українська правда" писала, що військовий капелан Ігор Гриб заявив, що його 19-річний син Павло 24 серпня поїхав до Білорусі і зник.

Пізніше білоруські силовики заявили, що українця Гриба у них немає. В ЗМІ з’явилась інформація про те, що за неофіційними даними зниклий перебуває в управлінні ФСБ в Краснодарі.

Однак прес-офіцер УФСБ РФ по Краснодарському краю відмовився від коментарів та порадив дзвонити за інформацією до Москви.

Посольство України в Мінську направило ноту в МЗС Білорусі, щоб з'ясувати місцеперебування Павла Гриба.

Лутковська просить РФ повідомити, де викрадений з Білорусі українець

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулась до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової щодо зниклого в Білорусі українця Павла Гриба.

Про це повідомили на сайті українського омбудсмена.

За інформацією уповноваженого з прав людини, зниклого українця було передано правоохоронним органам Російської Федерації.

"Прошу Вас перевірити інформацію про факт затримання Павла Гриба, правових підставах затримання, про його місцезнаходження, умови тримання і стан його здоров’я", - йдеться у листі Лутковської.

За словами українського омбудсмена, викликає серйозна занепокоєння те, що у батьків Павла Гриба відсутня будь-яка інформація про те, у якій установі перебуває їхній син і на яких підставах.

Як відомо, 27 серпня колишній український офіцер, а нині військовий капелан Ігор Гриб заявив, що його 19-річний син Павло 24 серпня поїхав до Білорусі і зник.

Гриб дізнався, що його син перебуває в російському розшуку за звинуваченням у терористичній діяльності. Інформацію про затримання у правоохоронних органах Білорусі Грибу не підтвердили.

Батько впевнений, що юнака викрала ФСБ РФ через його патріотичні погляди, виманивши його на територію Білорусі за допомогою дівчини-росіянки.

Консул України в Мінську повідомив, що Павла Гриба немає серед затриманих у СІЗО Білорусі.

Українець, який зник в Білорусі, перебуває в Росії

Зниклий в Білорусі громадянин України Павло Гриб, ймовірно, утримується в управлінні ФСБ Росії в Краснодарі (південь РФ).

28 серпня в Білорусі зник безвісти 19-річний українець Павло Гриб, який поїхав у Гомель на зустріч із дівчиною. Батько зниклого хлопця, офіцер Ігор Гриб припускає, що його сина могла викрасти ФСБ Росії.

Видання Єврорадіо з посиланням на свої джерела повідомляє, що Гриб, ймовірно, утримується в управлінні ФСБ Росії в Краснодарі.

"Офіційно нам цього не підтвердили. Хоча і не спростували. Прес-офіцер УФСБ РФ по Краснодарському краю настійно порадив дзвонити за коментарями до Москви", — йдеться в повідомленні.

Щодо зникнення громадянина України Павла Гриба в Білорусі здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні з попередньою правовою кваліфікацією умисне вбивство.

Україна почала розслідувати зникнення сина військового в Білорусі

Справу порушено за статтею "умисне вбивство".

У зв'язку зі зникненням громадянина України Павла Гриба порушено кримінальне провадження з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 1 ст. 115 КК України (умисне вбивство).

Про це повідомляють на сайті прокуратури Чернігівської області.

Готують клопотання до компетентних органів Білорусі про надання міжнародної правової допомоги "з метою підтвердження або спростування факту і підстав затримання і розшуку громадянина України, його місцезнаходження".

Нагадаємо, син колишнього прикордонника, а нині військового капелана Ігоря Гриба Павло поїхав у Гомель 24 серпня, щоб зустрітися з дівчиною, з якою познайомився в інтернеті, і зник.

Його батько поїхав на пошуки сина і дізнався, що ФСБ Росії звинувачує його в скоєнні терористичного акту. Зі свого боку білоруські прикордонники заявили, що не мають інформації про місцезнаходження хлопця. Консул України в Мінську повідомив, що Павла Гриба немає серед затриманих у СІЗО Білорусі.

Журналісти ТСН зв'язалися з дівчиною, з якою мав зустрітися Павло Гриб у Гомелі. Нею виявилася 17-річна жителька міста Сочі. У телефонній розмові вона зізналася, що дійсно запросила хлопця до Білорусі, а змусила її це зробити ФСБ Росії. Дівчина також перебуває під слідством, за тією самою статтею, що й Павло Гриб - терористична діяльність.

Павло Гриб не служив в АТО і має інвалідність. Його батько вважає, що сина викрали через його патріотичні погляди.

Журналісти знайшли свідчення викрадення ФСБ сина українського військового

ТСН зв'язалася з дівчиною, з якою мав зустрітися Павло Гриб у Гомелі.

Дівчина, яка виманила в Білорусь 19-річного сина українського військового Ігоря Гриба, заявила, що діяла за вказівкою ФСБ Росії.

Павло Гриб поїхав у Гомель 24 серпня, щоб зустрітися з дівчиною, з якою познайомився в інтернеті, і зник.

Його батько поїхав на пошуки сина і дізнався, що ФСБ Росії звинувачує його у скоєнні терористичного акту. Зі свого боку білоруські прикордонники заявили, що не мають інформації про місцезнаходження хлопця. Консул України в Мінську повідомив, що Павла Гриба немає серед затриманих у СІЗО Білорусі.

Журналісти ТСН зв'язалися з дівчиною, з якою мав зустрітися Павло Гриб у Гомелі. Нею виявилася 17-річна жителька міста Сочі. У телефонній розмові вона зізналася, що дійсно запросила хлопця в Білорусь, а змусила її це зробити ФСБ Росії. Дівчина також перебуває під слідством, за тією самою статтею, що й Павло Гриб - терористична діяльність.

"Усе було підлаштовано. Мене туди шантажем відправили, в Білорусь. Ми порушували такі теми, як націоналізм чи щось таке. Ну, взагалі-то і проти мене справу порушено. Можна сказати, що через розмови з ним тоді і... Я от про це не можу розповідати, тому що підписала папір про нерозголошення", - сказала дівчина.

 Український офіцер заявив, що російські спецслужби викрали його сина в Білорусі

Ігор Гриб з'ясував у Білорусі, що його сина Ігоря розшукує ФСБ за статтею про теракт.

Колишній прикордонник Ігор Гриб, який займається створенням капеланської служби в силових органах, каже, що спецслужби Росії викрали його сина Павла під час відвідин Білорусі. Про це він написав у Facebоok.

"24 серпня 2017 року мій син Павло (19 років) поїхав до міста Гомель на зустріч з дівчиною, з якою познайомився і спілкувався тільки в соціальних мережах, без особистого знайомства, спочатку в VK, а потім в Скайп, яка з його слів, мала приїхати на зустріч з Російської Федерації", — написав батько.

Він зазначає, що за домовленістю Павло мав повернутись в той же день. Коли на наступний день він не повернувся, батько поїхав до Гомеля на його пошуки.

"І там я з’ясував, що Павло перебуває в розшуку за ст. 205 КК РФ (терористичний акт), ініціатором є ФСБ РФ по Краснодарському краю м. Сочі", — зазначає офіцер.

В Гомельській прикордонній групі Грибу заявили, що не мають жодної інформації стосовно його сина. Прикордонне керівництво зустрічатись із батьком відмовилось.

В той же час українська прикордонна служба має інформацію про перетин ним кордону через пункт пропуску "Нова Гута" (Чернігівська область, Україна) - "Нові Яриловичі" (Гомельська область, Білорусь).

"Таким чином стало зрозуміло, що ФСБ виманило Павла до Гомеля, під виглядом зустрічі з дівчиною та провело затримання", — пише також Гриб.

Офіцер підкреслює, що його син не брав участі в бойових діях на Сході України, і служити в силових структурах за станом здоров’я, йому заборонено. Після військової агресії РФ проти України, він лише був активним дописувачем в соціальних мережах, часто не підбирав вирази відносно ворогів Батьківщини.

У коментарі виданню "Радіо Свобода" Гриб зазначив, що не пов'язує вказану ситуацію з його власною діяльністю.

"Я служив до 2009 року, потім звільнився в запас, а в 2015-2016 роках був мобілізований на 14 місяців. Тепер я радник глави Синоїдального управління військового духовенства Української православної церкви Київського патріархату та займаюся створенням капеланської служби в силових структурах. Але я не думаю, що це може бути пов'язано, адже я ж їздив в Білорусь, і там не було ніяких дій щодо мене", — пояснив Гриб.

За його словами, Державна прикордонна служба України підготувала офіційне звернення до білоруських колег, щоб з'ясувати долю Павла Гриба.

"Ніяких повідомлень з Росії я не отримував", — додав батько.