Передплатити Підтримати

Офіційний журнал ЄС опублікував рішення про ратифікацію Угоди про асоціацію

В ЄС оприлюднили рішення про остаточну ратифікацію Радою ЄС Угоди про асоціацію Україна-ЄС

Текст рішення оприлюднено в Офіційному журналі ЄС.

Повідомляється, що рішення набуває чинності з дня його схвалення.

Рада ЄС затвердила Угоду про асоцію з Україною та ЄС 11 липня, таким чином Європейський Союз остаточно завершив ратифікацію Угоди. 

Очікується, що Угода повністю набуде чинності з 1 вересня 2017 року. 

Робота над Угодою про асоціацію України та ЄС зайняла 10 років. 

Роботу над текстом Угоди було завершено у 2013 році, а її підписання відбулося вже у 2014 році — після Революції гідності.

Протягом 2014-2017 років Угоду ратифікували Верховна рада, Європарламент, а також національні парламенти усіх країн ЄС. 

Джерело: Українська правда

Вступ України в ЄС: скільки українців підтримують це рішення і хто проти

Більше половини українців підтримують вступ України до Євросоюзу, однак через брак грошей, їхати туди цього року не планують.

Про це свідчить соціологічне дослідження Інституту Горшеніна та Фонду імені Фрідріха Еберта.

Водночас, зросла і кількість євроскептиків. Якщо у 2014 році їх частка становила 7%, то нині показник зріс майже в 4 рази. Експерти пояснюють це тим, що люди в умовах бідності зневірилися в українській владі, яка прийшла після революції Гідності.

А найважливішими для українців є мир та людське життя. На питання до респондентів про те, які цінності на їхню думку насамперед мають європейці, більшість відповіли — демократія і верховенство права.

Джерело: 24 канал

Порошенко про ратифікацію асоціації: "Кремль зазнав чергової поразки"

З остаточною ратифікацією Угоди про асоціацію Україна-ЄС Кремль зазнав чергової поразки

Таким чином прокоментував відповідне рішення Ради ЄС президент України Петро Порошенко.

"Кремль, який мобілізував всі свої ресурси проти Угоди про асоціацію, розпочав агресію проти України, зазнав чергової поразки" - цитує Порошенка у Твіттері речник президента Святослав Цеголко.

ЄС остаточно завершив ратифікацію Угоди про асоціацію Україна

Рада ЄС затвердила Угоду про асоцію з Україною та ЄС, таким чином Європейський Союз остаточно завершив ратифікацію Угоди. 

Повідомлення про це розміщено на сайті Ради ЄС.

"11 липня Рада ухвалила рішення про укладення Угоди про асоціацію з Україною від імені Європейського Союзу. Це відбувається напередодні саміту ЄС-Україна в Києві 12 і 13 липня", - ідеться у повідомленні. 

У повідомленні відзначається, що це заключний етап процесу ратифікації, який дозволить розпочати повну імплементацію Угоди з 1 вересня 2017 року.

У Раді ЄС нагадують, що більша частина Угоди про асоціацію вже діє. Угода частково набула чинності з 1 вересня 2014 року, а її торговельна частина, глибока та всеохопна зона вільної торгівлі, тимчасово застосовується з 1 січня 2016 року.

"Укладення та набуття чинності Угоди надасть нового імпульсу співробітництву в таких областях, як оподаткування в сфері зовнішньої політики і безпеки, правосуддя, свобода і безпека (в тому числі міграція), управління державними фінансами, наука і техніка, освіта та інформаційне суспільство", - ідеться у повідомленні. 

Робота над Угодою про асоціацію України та ЄС зайняла 10 років. 

Роботу над текстом Угоди було завершено у 2013 році, а її підписання відбулося вже у 2014 році — після Революції гідності.

Протягом 2014-2017 років Угоду ратифікували Верховна рада, Європарламент, а також національні парламенти усіх країн ЄС.

Джерело: Європейська правда