Передплатити Підтримати

Ірина Геращенко: "ОРДЛО продовжують блокувати процес звільнення"

Ірина Геращенко прокоментувала переговори Тристоронньої контактної групи у Мінську.

Мінськ. Гуманітарна група, де українську сторону також представляють В. Медведчук, експерти СБУ і обмудсмен Лутковська.

Сьогодні ми знову так і не отримали інформаціі щодо долі 132 заручників, яких утримують на окупованих територіях, щодо конкретних людей і прізвищ , попри всі наші запити і вимоги. Нам лише заявили , що в ОРДО утримують 55 украінців ( без прізвищ) , а в ОРЛО 14.

Втретє, протягом останнього місяця, ми поставили на групі питання щодо долі Станіслава Асєєва ( В. Медведчук також підкреслив, що направляв кілька запитів з вимогою негайно надати інформацію про його місцеутримання ). Так ось, представники ОРДО сьогодні цинічно заявили, що в них немає ніякої офіційної інформаціі про Станіслава! Що вони не знають, чи затримували таку людину і де він.

Вважаємо, що координатори ОБСЄ в гуманітарній групі і ТКГ мають зробити публічну заяву щодо долі журналіста, його затримання і незаконного ув'язнення, вимагати від ОРДО інформацію про Асєєва і доступу міжнародних гуманітарних місій до нього.

Також я закликала координатора ОБСЄ в гуманітарній групі Т. Фріша особисто відвідати затриманого на Донбасі " заблукавшого" кадрового російського військового , сержанта Агеева, який сьогодні перебуває в украінській тюрмі . І озвучити інформацію від координатора ОБСЄ на Мінській гуманітарній групі і ТКГ про кадрового російського військового, направленого російською владою вбивати украінців. Щоб росіяни не говорили, що іх " там нет".

ОРДЛО продовжують блокувати процес звільнення. Не дали відповіді на наш список про утримання 132 украінців. А потім договорилися вже до того, що 39 наших військових, незаконно утримуваних на окупованих територіях - це військові злочинці, які не підлягають амністіі і звільненню. Мені здається, що на це порушення Мінських угод , на заблоковане питання заручників має відреагувати ОБСЄ і лідери "нормандського формату" , де питання звільнення заручників піднімається Украіною як пріоритетне.

Представники ОРДЛО також знову наполягають на тому, щоб у списки на звільнення були включені ті, хто не має жодного відношення до конфлікту на Донбасі. Зокрема, "беркутівці", що вбивали Героїв Небесної сотні на Майдані. Позиція всіх українських представників тут однозначна: мінська група - не лавочка по звільненню всіх вбивць і криміналітету, тому шантаж не пройде. Я виступила з наступною заявою: якщо ОРДЛО, контрольовані РФ, вимагають від Украіни звільнення 63 злочинів, не пов'язаних з інспірованим конфліктом на Донбасі, то ми вимагаємо негайного звільнення всіх незаконно утримуваних кримських татар( а іх вже більше 30 ). Також ми вимагаємо негайного звільнення всіх політв'язнів в РФ, зокрема, Сущенка, Сенцова, Кольченка, Карп'юка, Клиха, Панова, Виговського , інших наших хлопців. Негайного. На крики ОРДЛО, що політв'язні - кримські татари не мають відношення до Мінських угод, у нас одна відповідь: вбивці- беркутівці теж не мають жодного відношення до Мінських угод.

Також ми жорстко поставили питання не допуску МКЧХ в тюрми на окупованих територіях. Протягом цих років не було жодного відвідання і особистої зустрічі представниками МКЧХ заручників як в ОРДЛО , так і політв'язнів в РФ.

Важка група . Дуже чекаю, що в нормандському форматі, коли б не відбулася ця зустріч чи телефонна розмова, питання безпеки і звільнення заручників буде ключовим . Маємо витягти наших

У Мінську почалося засідання Контактної групи з питань Донбасу

У Мінську почалося засідання Тристоронньої контактної групи з питань врегулювання ситуації на сході України.

Про це повідомила прес-секретар представника України Леоніда Кучми Дарія Оліфер у Фейсбуці.

"У Мінську почалося засідання Тристоронньої контактної групи", - написала вона.

Напередодні відбулося засідання робочих підгруп.

Як повідомляли раніше, Україна не виноситиме на обговорення законопроект про реінтеграцію Донбасу.

Нагадаємо, на минулому засіданні Контактна група домовилася розпочати обмін полоненими до 5 липня. Також ТКГ підтримала звернення місцевих рад про початок так званого "хлібного перемир'я" - дотримання режиму тиші на час жнив з 24 червня по 1 вересня.

Ще більше новин від «Високого Замку»?
Долучайтеся до нас у Telegram