• You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • «В Україні вроджених вад розвитку більше, ніж в інших країнах світу. Можливо, це наслідок Чорнобиля…»

«В Україні вроджених вад розвитку більше, ніж в інших країнах світу. Можливо, це наслідок Чорнобиля…»

Німецький хірург безкоштовно оперує українських дітей.


Перед дверима зали телемедицини у Львівській міській 8-й лікарні — гурт людей: з різних куточків України батьки привезли своїх дітей, які мають вроджені вади розвитку і потребують допомоги хірургів-пластиків. У когось з дітей не піднімається повіка, у когось немає вушка… Відомий пластичний хірург з Німеччини, доктор медицини Клаус Екснер приїхав до Львова разом із дружиною Б’янкою, яка теж є хірургом-пластиком, аби безкоштовно оперувати і надавати консультації українським дітям.

Кореспондент «ВЗ» зустрілася в ординаторській з хірургами, які мали кілька хвилин для відпочинку у перерві між операціями.

— За вчорашній день оглянули близько 60 дітей, — каже Клаус Екснер. — На цю годину (17.00) вже провели шість операцій, ще чотирьох дітей готують. До вечора маємо зробити десять операцій.

— Звідки беруться такі вади у дітей?

— Медицина не може цього пояснити. В Україні вроджених вад розвитку більше, ніж в інших країнах світу. Можливо, це наслідок Чорнобиля… Ніхто не дослідив ще цього питання.

— Як з такими вадами справляються у Німеччині?

— При народженні малюка оглядають дитячі лікарі. Якщо встановлюють таку ваду розвитку, дитину скеровують до вузькопрофільних фахівців і надають допомогу. Безкоштовно. За все дбає держава. Навіть малозабезпечені люди в Німеччині отримують необхідну медичну допомогу. Уже налагоджена медична система. У Німеччині все це продумано. Тому батьки не мають таких клопотів, як українські.

— Ваша дружина Б’янка вдруге в Україні, але це далеко не перша її благодійна медична місія у світі… Ви живете у цивілізованій країні, маєте все необхідне для комфортного життя. Для чого їдете допомагати українським дітям?

— Є такі речі у житті, які ми не вибираємо, — відповідає Б’янка Екснер. — Не вибираємо, в якій країні маємо народитися і що з нами має відбуватися. Маємо можливість допомогти — робимо це щиросердечно. Є країни, в які веземо все необхідне для роботи і навіть для годування після операції. У Парагвай веземо абсолютно все, що потрібно для надання допомоги. Там, буває, немає лікарів взагалі і немає кому лікувати дітей. Навіть брали штучне молоко, щоб годувати дітей, аби вижили після операцій. В Україні інша ситуація. Працюємо разом з українськими хірургами-пластиками. Для роботи тут є все необхідне.

— Минулого року пані Б’янка народила доньку. Торік ви приїхали з немовлям в Україну, цього року також взяли зі собою доньку...

— Поки оперуємо українських дітей, дружина та внучка головного лікаря Львівського опікового центру, хірурга Василя Савчина доглядають нашу доньку. Вона у надійних руках, — сміється Б’янка. — В Україні добрі і душевні люди. Ми тут — як вдома, нашій дитині тут теж добре. Тішимося, що маємо можливість подружитися з українськими людьми.

Фото хірурга Назара Калиновича.

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • «В Україні вроджених вад розвитку більше, ніж в інших країнах світу. Можливо, це наслідок Чорнобиля…»