Передплатити Підтримати

Полуниця вже по 20 гривень! У червні прогнозують 15

Із овочевих прилавків зникли баклажани… Аграрії кажуть, за тиждень-півтора вже будуть наші «сині».

Кілограм трускавок зараз продають по 20-22 гривні. Найдорожча — 25 гривень. Ще минулого тижня за неї правили 30-33 гривні, а «перші ластівки» коштували 90. Для порівняння, минулих років 20 гривень за полуницю просили у розпал сезону — в середині червня. Продавці кажуть, цьогоріч урожай хороший, попит теж непоганий.

На Привокзальному ринку левова частка фруктових прилавків завалена полуницями. Біля деяких є черги. Ціни на полуницю приємно вражають. Продавці кажуть, що це городня, повноцінно достигла полуниця. «Купуйте трускавку — «вітамінну бомбу», — закликає продавчиня старшого віку. — Полуниця нічим не кроплена, без нітратів, з відкритого ґрунту і просочена закарпатським сонечком».

Продавці кажуть, що першу полуницю не давали дегустувати, бо вона була «виплекана» у штучних умовах і швидко псувалася. Тепер дають клієнтам пробувати, бо на слово, що солодка, вірять одиниці. Зауважила, покупці зловживають правом дегустації. Беруть одночасно по дві-три штуки. Бачили б ви вираз обличчя продавця... На ринку побільшало закарпатських черешень. Ціна — 20-30 гривень за кілограм. Ще минулого тижня за них правили 40-45. Як розповів «ВЗ» радник директора ТзОВ «Шувар», експерт аграрної галузі Іван Стефанишин,зараз полуниця коштує 20-25 гривень за кілограм (залежно від якості товару). У розпал сезону коштуватиме 15 гривень. «Та це ще залежатиме від погодних умов, — наголошує пан Іван. — Якщо тепло — цієї ягоди буде багато і ціна буде комфортною. Якщо холодно і мокро — ціна буде трохи вищою — 20 гривень».

В овочевому секторі ринку — попит на «борщовий набір» з грядки. Кілограм молодої городньої картоплі — 15-20 гривень (середня), дрібна — значно дешевша. Молода капуста — 6-8 гривень, огірки — 18-22, помідори — 29-35, кабачки — 15. В’язка з двох великих молодих цибулин — 10 гривень. За таку ціну можна придбати і в’язку молодої моркви та буряку. А ось баклажанів на прилавках немає. Їх господині безнадійно шукають уже кілька днів (у цьому списку і журналіст «ВЗ». — Авт.). «Синіх» немає ні на ринках, ні в супермаркетах... Іван Стефанишин пояснив, раніше баклажани возили з Іспанії, а тепер — період міжсезоння. За тиждень-півтора на прилавках ринків з’являться українські баклажани — з Південної та Східної України. «Сині» вирощують також на Закарпатті, трохи менше їх у Львівській області. За словами Івана Стефанишина, цього року площі під баклажани зменшилися, тож цей овоч не буде «дешевим як борщ». Торік у літній сезон «сині» коштували 3-5 гривень за кіло.

Відчутно подорожчали екзотичні фрукти. Апельсини коштують  35-50 гривень за кіло, мандарини — 65 гривень за кілограм, банани — 36, ківі — 60. За лимони доведеться віддати 60-65 гривень за кілограм. Іван Стефанишин каже, що подорожчання заморських фруктів — сезонне явище. Влітку і аж до кінця осені лимони можуть коштувати й до 80-85 гривень за кілограм.

Фото автора