МЗС виправило Порошенка в обіцянках з безвізом

Безвізовий режим з Європейським Союзом повинен запрацювати для України з 12 червня.

 Про це у Facebook повідомила заступник міністра закордонних справ з питань євроінтеграції Олена Зеркаль.

"Рішення опубліковано. Набрання чинності 11 червня 2017. Безвіз - о 00:01 12 червня 2017", - написала вона.

Порошенко: «Безвіз запрацює в ніч з 10 на 11 червня»

Президент Петро Порошенко відреагував на офіційну публікацію рішення про надання Україні безвізового режиму з ЄС

Про це він написав у Twitter.

"Зворотній відлік запущено! За 20 днів, тобто в ніч з 10 на 11 червня, безвізовий режим запрацює для українців", - написав Порошенко.

Голова фракції БПП у Раді Ірина Луценко заявивила, що "це - цивілізаційне рішення,що зафіксувало віддалення від Кремля".

Рішення про надання безвізу українцям опубліковано в офіційній пресі ЄС

Безвізові поїздки до країн Євросоюзу почнуть діяти за 20 днів. 

Рішення про безвізовий режим між Україною та ЄС опубліковано в "Офіційному журналі Євросоюзу". Про це повідомив кореспондент "Радіо Свобода"  Рікард Йовзяк. 

Текст доленосного для України рішення з'явився в офіційній пресі сьогодні, 22 травня. Діяти воно почне за 20 днів, тобто 11 червня. 

Історичне підписання угоди про безвізовий режим України та ЄС відбулося 17 травня. 

ТСН.ua зібрав в інфографіці все, що українцям необхідно знати про безвізовий режим з Євросоюзом — куди можна поїхати, як оформити біометричний паспорт і скільки грошей необхідно мати для перетину кордону тієї чи іншої країни. 

Порошенко про безвіз: "Останнє прощай російській імперії"

З урочистим підписанням у Європарламенті безвізового режиму, Україна востаннє попрощалася із російською імперією.

Про це на брифінгу у Страсбурзі заявив президент Петро Порошенко, передає Еспресо.TV.

"Абсолютно історичний день для моєї 42-мільйонної нації. І я абсолютно впевнений, що це історичне рішення для Європейського Союзу. Україна повертається до європейської сім'ї. Україна востаннє прощається з російською і радянською імперіями", - заявив Порошенко.

Він відзначив, що Україна втілила 144 реформи для запровадження безвізового режиму.

Джерело: espreso.tv

ЄС офіційно підписав рішення про безвізовий режим для України

У середу в Європарламенті відбулася урочиста церемонія підписання законодавчого акту, яким буде запроваджений безвізовий режим для громадян України.

Церемонія підписання пройшла у Страсбурзі, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

Документ був підписаний президентом Європейського парламенту Антоніо Таяні та міністром внутрішніх справ та національної безпеки головуючої у Раді ЄС Мальти Кармело Абелою.

На церемонії підписання також були присутні президент України Петро Порошенко та доповідач Європарламенту з питання українського безвізу Марія Габріель.

Президент України документ не підписував, оскільки підписаний регламент є внутрішнім рішенням ЄС, а не двостороннім документом.

Після підписання рішення про безвіз ще має бути оприлюднене в Офіційному журналі ЄС. Через 20 днів безвізовий режим набуде чинності; очікується, що він запрацює від 11 червня. Як повідомлялося, 11 травня Євросоюз завершив схвалення безвізового режиму для України.

Джерело: УП

У Європарламенті сьогодні відбудеться підписання законодавчого акту щодо безвізу для українців

Урочиста церемонія почнеться о 15.45 за київським часом.

У середу, 17 травня, у будівлі Європейського парламенту в Страсбурзі відбудеться урочиста церемонія підписання законодавчого акту щодо безвізового режиму для громадян України з країнами Європейського союзу, повідомили у представництві ЄС в Україні на сторінці у Facebook.

Зазначається, що захід розпочнеться о 15.45 за київським часом. На церемонії будуть присутні голова Європейського парламенту Антоніо Таяні та президент України Петро Порошенко.

За даними відомства, після підписання Порошенко та Таяні поспілкуються із пресою.

Нагадаємо, що безвізовий режим набуде чинності через 20 днів після публікації в «Офіційному журналі» ЄС.

Як повідомлялося, у четвер, 11 травня, міністри країн Євросоюзу з питань сільського господарства та рибальства ухвалили рішення про надання Україні безвізового режиму. 

Європейський парламент на пленарному засіданні  у Страсбурзі 6 квітня проголосував за введення безвізового режиму для громадян України в країнах Євросоюзу. 26 квітня надання безвізового режиму для громадян України схвалили посли Європейського союзу (ЄС) .

Журналіст Рікард Йозвяк назвав дати завершення всіх процедур щодо безвізу для українців. За його словами, 17 травня угоду підпишуть, 22 травня опублікують, а 11 червня вона набуде чинності. Голова делегації Європарламенту до парламентського комітету асоціації ЄС-Україна Даріуш Росаті підтвердив, що 11 червня європейські кордони відкриються для України.

Джерело: УТ