Передплатити Підтримати

Інститут нацпам'яті опублікував доопрацьований проект закону про державні свята

День боротьби за права жінок залишається святом, але не вихідним.

Інститут національної пам'яті завершив громадське обговорення законопроекту про державні свята. Про це у Facebook повідомив директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович. Проект закону опубліковано на сайті установи.

В'ятрович підкреслив, що під час обговорення надійшло 672 звернення від громадян, партій, організацій та державних установ.

За його словами, документ доповнено новою категорією — "Міжнародні дні", куди включено серед іншого 8 березня — День боротьби за права жінок (день буде святковим, але не вихідним) і 1 травня — День праці (буде вихідним).

Він зазначив, що українці не підтримали намір ввести Шевченківський день (9 березня) і День сім'ї (друга неділя вересня) як вихідні святкові, то цю пропозицію зняли з календаря.

Також Інститут включив до проекту традиційне свято — День Святої Трійці. Другий день після Великодня і Трійці (понеділок) залишається вихідним.

До категорії традиційних свят внесли Різдво за григоріанським календарем (25 грудня), не роблячи його вихідним днем.

Неробочий святковий день пропонується не переносити на понеділок, якщо він припадає на вихідний (крім Різдва за юліанським календарем, 7 січня). День Державного прапора України відзначатиметься 4 вересня (саме цього дня підняли синьо-жовтий прапор над будівлею Верховної Ради України в 1991 році).

Також законопроектом упорядковано скорботні дні та запропоновано День пам'яті жертв політичних репресій перенести з третьої неділі травня на першу неділю листопада - на вшанування жертв розстрілу 3 листопада 1937 року в урочищі Сандармох, коли за вироками позасудових органів загинуло понад 100 діячів української культури, науки, військовиків, священнослужителів — в'язнів Соловецького табору особливого призначення.

Джерело: УТ