У Львові знову говорили про сміття

В облраді відбулася зустріч депутатів ВР від Львівщини з представниками міст області, керівництвом Львова та області. Йшлося про вивезення ТПВ зі Львова  й  будівництво сміттєпереробного комплексу.

В результаті було домовлено про створення окремої робочої групи та погодження спільної резолюції. Також під час засідання мери міст Львівської області обговорили можливості подальшого захоронення львівських ТПВ.

Нагадаємо, засідання за участю депутатів групи «Львівщина», під час якого розглядалось питання поводження з ТПВ, відбувалось у Львові вдруге.

Під час засідання міський голова Львова Андрій Садовий повідомив про критичну ситуацію щодо вивезення та захоронення ТПВ з міста станом на сьогодні. Також мер розповів, що після Великодня французькою компанією Еджіс буде представлено план дій щодо рекультивації полігону в Грибовичах та будівництва нового сміттєпереробного комплексу. Відтак, за сприяння усіх необхідних структур, є можливим будівництво комплексу з глибинної переробки сміття протягом 2 років.

«Коли ми такий завод відкриємо, будемо приймати сміття з інших міст Львівської області, а не лише зі Львова. Однак, питанням номер один сьогодні є — це зняти тиск і розблокувати полігони», - додав мер Андрій Садовий.

Також виступили мери міст Львівської області, які поінформували про непросту ситуацію щодо захоронення сміття у їхніх населених пунктах.

Досягнуто домовленостей про подальшу співпрацю міст Львівської області з м. Львовом щодо вивезення та захоронення ТПВ.

Депутати Верховної Ради України запропонували провести подібні зібрання з депутатами Тернопільської та Івано-Франківської областей для обговорення можливості співпраці в питаннях захоронення ТПВ.

За пропозицією співголови міжфракційного депутатського об’єднання «Львівщина» Ігоря Васюника буде напрацьована спільна резолюція та буде створено окрему робочу групу з депутатів Верховної Ради України.