Порошенко прокоментував заборону на в'їзд учасниці Євробачення-2017 від Росії

За словами президента України, російська сторона прагнула провокацій.

Президент України Петро Порошенко вважає адекватною реакцію української сторони заборонити в'їзд до країни російській співачці Юлії Самойловій, яку Росія вирішила відправити на пісенний конкурс Євробачення-2017 до Києва, оскільки та порушила правила в'їзду до окупованого Криму. Про це він заявив на прес-конференції за підсумками переговорів із президентом Латвії Раймондсом Вейонісом в Ризі у вівторок, 4 квітня.

«Відвідування Криму Україна допускає лише через адміністративну межу Херсонської області, інший спосіб є порушенням законодавства України, який спричиняє санкції. Це абсолютно чітко відомо російській стороні, і вимоги є єдиними для всіх», - заявив Порошенко.

За його словами, російська сторона знає про такі правила і свідомо ухвалила рішення, розраховуючи на провокацію.

«Українська влада не пішла на цю провокацію: вона діє послідовно стосовно всіх, хто порушує українське законодавство. І тому, відповідні органи не надали дозволу на перетин українського кордону», - сказав глава держави.

Читайте також: Чорний список. Російські діячі культури, яким заборонили в'їзд в Україну за останній рік

За словами президента, пропонувалися кілька варіантів вирішення цього питання, від організації трансляції та участі російської учасниці в конкурсі з допомогою відеотрансляції, і до заміни учасниці.

«Росії не була потрібна участь у Євробаченні, їй потрібна була провокація. Я радий тому, що завдяки ефективним діям української влади цієї провокації вдалося уникнути», - підсумував Порошенко.

В Україні закликали організаторів «Євробачення» не тиснути на Україну через Самойлову

Наглядова рада оприлюднила заяву  у відповідь на лист директора ЄМС з погрозами виключити Україну з пісенного конкурсу.

Наглядова рада Суспільної телерадіокомпанії закликає Європейську мовленнєву спілку, що є організатором «Євробачення», поважати суверенітет і територіальну цілісність України і не тиснути з приводу рішення про участь Росії в конкурсі.

Про це йдеться в заяві, яку наглядова рада оприлюднила у відповідь на лист директора ЄМС Інгрід Делтенре з погрозами виключити Україну з пісенного конкурсу.

«Відвідавши Крим без дозволу української влади, Юлія Самойлова порушила суверенітет і закони України. Крім РФ, жодна інша країна, громадські мовники якої входять у Європейську мовленнєву спілку, не має підстав оскаржувати таку кваліфікацію дій Юлії Самойлової, оскільки жодна європейська країна не визнає приналежність Криму Росії», — йдеться в заяві.

У наглядовій раді зазначили, що Україна поділяє негативні емоції з приводу того, що конкурс використовують як засіб протистояння між РФ і Україною.

«Однак нас дивує той факт, що «засмучення» і «злість» із цього приводу генеральний директор Європейської мовленнєвої спілки висловлює не російській, а українській стороні. Це істотно суперечить заявам пані Делтенре про «аполітичність Євробачення», оскільки фактично пані Делтенре стає на бік Росії», — йдеться в листі.

Автори звернення наголосили, що Служба безпеки ухвалила рішення щодо Самойлової в межах своїх повноважень.

У зв'язку із цим український мовник закликав Делтенре «поважати суверенітет України, не перетворювати Європейську мовленнєву спілку на інструмент посилення чужих політичних маніпуляцій і не перешкоджати такими заявами нормальному і повноцінному проведенню конкурсу - як цього року, так і надалі».

«Закликаємо також уникати погроз щодо виключення України з числа учасників конкурсу «Євробачення», — йдеться в заяві.

Організатори Євробачення розповіли про можливе вирішення проблеми з "нев'їздною" Самойловою

Росія повинна показати, що зацікавлена в участь в міжнародному конкурсі Євробачення, який пройде у Києві.

Таку заяву зробив глава оргкомітету Євробачення Франк-Дітер Фрайлінг, пише Der Tagesspiegel.

Він нагадав, що ще до того, як СБУ заборонила в'їзд в Україну конкурсантці від Росії Юлії Самойловій, лише російська делегація не з'явилась у Києві і не взяла участі в обов'язкових заходах за попереднім оглядом.

Також делегація РФ не забронювала номера для проживання в Україні.

«Росія повинна теж показати, що зацікавлена в тому форматі участі, який ми їй пропонуємо,» — пояснив Фрайлінг.

Він закликав дочекатися остаточного рішення України щодо російської співачки Юлії Самойлової. Однак, якщо Служба безпеки не скасує рішення на заборону в'їзду російській конкурсантці, то організатори Євробачення постараються простежити, щоб Росія все ж змогла взяти участь у конкурсі.

"Президент або прем'єр-міністр України можуть декретом скасувати рішення спецслужб. Звичайно ж, у цьому питанні Європейська мовна спілка має дотримуватися українських законів. Однак, ми розраховуємо, що всі виконавці, які потрібні для проведення цього пісенного конкурсу, зможуть взяти у ньому участь", — підкреслив він.

У Росії відповіли на пропозицію Кириленка замінити учасника Євробачення

Росія не збирається змінювати делегата на конкурс Євробачення-2017 через Крим.

Про це повідомив заступник голови комітету Ради Федерації РФ з питань оборони і безпеки Франц Клінцевич у Facebook.

За його словами, прийняття цієї пропозиції України буде означати визнання того, що Крим - українська територія.

"Це - абсурд, нонсенс, цілковита нісенітниця. Це - в принципі неможливо. Є і ще одна, суто людська, причина, по якій пропозиція Києва абсолютно неприйнятна. Вона полягає в особистості самої дівчини, яка всім своїм життям заслужила, а точніше завоювала право виступати на Євробаченні. Ухвалення іншого рішення було б зрадою щодо неї", - написав Клінцевіч.

Він підкреслив, що Росія зробила свій вибір і "змінювати його не буде ні за яких обставин".

"Росію буквально штовхають на бойкот цього заходу, і так на нашому місці зробила би будь-яка цивілізована країна, яка поважає себе", - підсумував російський політик.

Кириленко запропонував Росії вихід, як взяти участь у Євробаченні

Віце-прем'єр з гуманітарних питань В'ячеслав Кириленко пропонує Росії визначити іншого учасника Євробачення-2017, який не має проблем з українським законодавством.

Про це він заявив в ефірі "Українського радіо".

Кириленко підкреслив, що Україна з самого початку попереджала, що жоден з тих артистів, які порушили українське законодавство, не зможуть взяти участь у пісенному конкурсі.

"Безумовно, ми готові прийняти всі 43 країни-учасниці Євробачення, в тому числі представника РФ. І Росія сама може запропонувати для себе вихід з цієї ситуації, запропонувавши учасника чи учасницю, який не має проблем з українським законодавством. Тоді ця проблема буде дуже швидко розв'язана", - сказав він.

Однак, за його словами, Україна навіть не сподівається на такий підхід з боку РФ, оскільки бачить, що "провокація з Євробаченням з боку Росії — це лише невеличка ланочка у великому ланцюгу провокацій і дій, які скеровані на нагнітання ситуації в України".

Серед таких провокацій він назвав диверсію, що призвела до вибухів боєприпасів у Балаклеї Харківської області та вбивство екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова в центрі Києва.

"У цьому ж ряду і визначення російського учасника Євробачення 2017", - вважає Кириленко.

"Якщо Росія так і не змінить учасника і не приїде — ну що ж, ми проведемо Євробачення на високому рівні для 42 вільних і демократичних країн", - додав віце-прем'єр.

У Росії запропонували, щоб Самойлова заспівала на Євробаченні у Донецьку

Член фракції "Єдина Росія" та голова комісії Ради Федерації РФ з інформаційної політики Олексій Пушков знайшов вихід, як російська виконавиця Юлія Самойлова все ж може виступити на українському Євробаченні.

Про це він написав у своєму Twitter, повідомляє 24 канал.

"Організатори Євробачення хочуть домогтися участі Самойлової? Їм потрібно запропонувати їй виступити на майданчику в Донецьку, поза юрисдикцією Києва", — наголосив політик.

Андрій Данилко: «Для Самойлової треба зробити виняток і дозволити в'їзд»

Андрій Данилко, який представляв Україну на Євробаченні-2007 в ролі Вєрки Сердючки, вважає, що українська влада повинна дозволити в'їзд на конкурс російській співачці Юлії Самойловій.

Про це він сказав в інтерв'ю «Комсомольській правді в Україні».

«Це питання потребує вкрай делікатного підходу. Саме в цьому випадку для наших держструктур варто прибрати емоції і зробити виняток для Юлії — конкурс-то міжнародний. Мені здається, політикам потрібно поставитися до цього випадку з точки зору людяності, бути поблажливішими і добрішими», — зауважив Данилко.

Він наголосив, що хотів би заступитися за Самойлову.

«І в міжнародній практиці чимало випадків, коли персонам нон грата дозволяли в'їзд в ту чи іншу країну з метою культурного обміну», — заявив артист.

Мінкульт відкинув можливість відеотрансляції виступу російської співачки на Євробаченні

За словами Кириленка, трансляція виступу також буде порушенням українського законодавства.

Трансляція в прямому ефірі "Євробачення" виступу російської співачки Юлії Самойлової українськими каналами є порушенням законодавства. Про це заявив віце-прем'єр України В'ячеслав Кириленко в Twitter. 

"Трансляція виступу Самойлової українськими телеканалами - це таке ж порушення українських законів, як і її в'їзд до України. ЄМС мала б зважити на це", - написав Кириленко.

Організатори Євробачення запропонували транслювати виступ Самойлової з Росії

Європейська мовна спілка запропонувала Першому каналу організувати пряму трансляцію виступу Юлії Самойлової, щоб вона все-таки змогла взяти участь у Євробаченні-2017.

Європейська мовна спілка запропонувала Першому каналу організувати пряму трансляцію виступу Юлії Самойлової. 

Свою оновлену заяву ЄМС оприлюднила 23 березня.

"Беручи до уваги, що заборона в'їзду в Україну може торкнутися й інших учасників Євробачення, а також з огляду на підтримку неполітичного характеру музичного конкурсу, ЄМС багато працювала, щоб знайти вирішення ситуації, яка склалася.

Ми зважилися на безпрецедентний крок і вирішили дати Першому каналу Росії можливість транслювати виступ Юлії Самойлової у другому півфіналі через супутник", — йдеться у повідомленні.

Якщо Росія пройде у фінал конкурсу, буде прийнято те саме рішення.

"Такого ще ніколи не було за 60-річну історію конкурсу, але цінності інклюзивності належать до основних на Євробаченні, а цьогорічне гасло — "Шануймо різноманітність", тож було прийнято рішення забезпечити усім 43 учасникам конкурсу можливість взяти в ньому участь", — повідомляють організатори.

Офіційно: Самойловій заборонили в’їзд в Україну

Представниці Росії на пісенному конкурсі Євробачення-2017 Юлії Самойловій, що у травні відбудеться в Києві, заборонили в’їзд на територію України.

Про це в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" повідомила речниця СБУ Олена Гітлянська.

Як пояснила вона, Служба безпеки України ухвалила рішення про заборону в'їзду в країну російської виконавиці Юлії Самойловій. Вона не зможе в'їжджати в Україну впродовж трьох років.

Джерело: 24.tv