Обласна комісія прийняла рішення щодо вивезення сміття з території міста Львова

Сьогодні під час позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій було прийняте рішення, яке має забезпечити в кількаденний термін вивезення ТПВ з території міста Львова.

Про це інформують на сайті Львівської міської ради.

Як прокоментував директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Сергій Бабак, значно покращило б ситуацію те, якби ці договори були не кількаденними, а довгостроковими. Також очільник зауважив, що жодної офіційної пропозиції щодо нової земельної ділянки для будівництва полігону і сміттєпереробного комплексу від ЛОДА місто поки не отримало.

«На сьогоднішній день не вивезено 454 майданчики зі сміттям, що становить 36% від загальної кількості. Крім того, у закладах освіти перенакопичено 54 майданчики із 116, що становить 46%, а у закладах охорони здоров’я — 6 із 35, що становить 17%.

У січні на всі полігони, які нам надавала ЛОДА, ми звернулися з офіційними листами, і офіційно нам ніхто не надав такої згоди. Сьогодні зранку підписані чергові звернення на ці полігони. Якщо зараз буде надана допомога, ми, безперечно, будемо вдячні, але ми вбачали б, щоб ці договори не були на 2-3 дні, а хоча б на рік. Тоді це дає можливість планувати і організовувати процес утилізації і поводження з твердими побутовими  відходами», - пояснив директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Сергій Бабак і зауважив, що якби працювала сміттєпресувальна станція,  такої ситуації не було б навіть зараз.

«Навіть  при тій ситуації можливість пресування дозволила б вивозити це сміття на ті мінімальні полігони, на які можемо, і такої ситуації не було б», - зазначив він.

Окрім того, за словами очільника, станом на сьогодні місто не отримало жодної офіційної пропозиції щодо нової земельної ділянки від ЛОДА. Якщо така нова ділянка буде надана, на місце виїдуть фахівці і експертно оцінять її придатність для розміщення об’єктів поводження з ТПВ.

Львів, зокрема історичний центр — туристична візитна картка міста, дедалі більше потопає у смітті.

Усі полігони в Україні, в тому числі і приватні, відмовляються приймати побутові відходи. На цьому, зокрема, вкотре наголосив міський голова Львова Андрій Садовий. Станом на ранок, 20 березня, 413 контейнерних майданчиків (це більше 30% від загальної кількості майданчиків, які обслуговує житловий фонд) завалені відходами. Із 600 тонн сміття з міста щодня вивозять заледве 250 тонн. Найгірша ситуація — у школах, дитячих садочках та лікарнях. Там побутовий мотлох не вдається вивільнити упродовж кількох днів і навіть тижнів. У “сміттєвому полоні” — 29 шкіл, 30 садочків. Якщо буде відчутно плюсова температура (14 градусів вище нуля обіцяють вже з вівторка, 21 березня), туди “завітають” комахи, птахи, гризуни, інфекції... Як сказала на прес-конференції директор департаменту гуманітарної політики Львівської міськради Галина Слічна, є загроза закриття шкіл та садочків. Заговорили і про закриття продуктових ринків... Андрій Садовий заявив, що через критичну ситуацію зі сміттям у Львові можуть оголосити надзвичайний стан.

“Ми самостійно припинити навчання у закладах не можемо. Такі питання розглядають на комісії з питань надзвичайних ситуацій (найближче засідання —  21 березня), - зазначила чиновниця. - Найгірша ситуація з вивезенням сміття з території навчальних закладів у Франківському районі — 19 майданчиків, у Шевченківському та Залізничному районах по 13 майданчиків. Це є загрозою для здоров’я учнів та працівників навчальних закладів. Аналогічна ситуація і в закладах охорони здоров’я, де 2-4 тижні  не вивозиться сміття...”.

Директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Сергій Бабак додав: “Зафіксовано черговий рекорд з накопичення сміття. Ситуація має тенденцію до погіршення. Якби було запущено пресувальні лінії (їх у Львові п’ять. - Авт.) критичного накопичення відходів не було б. Брикетувальний прес буде запущено через два тижні. Він відповідає всім екологічним вимогам, має всі дозвільні документи”.

Тим часом, як стало відомо “ВЗ”, не всі сміттєзвалища поставили шлагбаум львівському сміттю. Міська рада Червонограда нещодавно  погодила на сесії рішення про прийом на свої полігони побутових відходів зі Львова. Частину сміття до Червонограда вже привозили, але його чомусь скидали або біля полігонів, або... біля шахт. Виглядало це на якусь диверсію. “Привезли на полігон посеред ночі і скинули без жодних документів, - сказало “ВЗ” джерело у Червоноградській міській раді. - Про це ми повідомили голову Львівської ОДА Олега Синютку та мера Львова Андрія Садового. Після цього сміття почали возити нормально і відповідно платити за нього. Хоча  до нас не привезли того об’єму сміття, який ми погодили”.

Перший заступник міського голови Червонограда Дмитро Балко повідомив “ВЗ”, що угода на прийом львівського сміття діє до 31 березня 2017 року. Йдеться про транспортування 300 тонн відходів. За тонну міська скарбниця Червонограда отримує від Львова 287 гривень. “Міська рада Львова звернулася до нас продовжити угоду ще на 350 тонн, - каже пан Дмитро. - Рішення буде винесено на розгляд сесії Червоноградської міської ради”.

Мер Львова Андрій Садовий “очікує”, що йому вручать підозру про вчинення кримінального злочину, пов’язаного із трагедією на Грибовицькому  сміттєзвалищі та відсторонять від посади. Нагадаємо, у Харкові завершено експертизу, яка встановила, що підпалу на сміттєзвалищі «Збиранка» біля Грибовичів не було. Причина зсуву сміттєвої гори - самозагоряння через недотримання технологій складування сміття. «Цапом-відбувайлом» хочуть зробити Садового.  

“Підозру мені можуть вручити у будь-який момент, коли прийме рішення керівництво держави, - сказав телефоном у коментарі для “ВЗ” пан Садовий, який якраз перебував у Києві на засіданні Ради регіонального розвитку. - Слова генпрокурора України Юрія Луценка про те, що я маю понести відповідальність за смерть чотирьох рятувальників на Грибовицькому сміттєзвалищі прокоментую так. На мене особисто та на “Самопоміч” хочуть повішати усі гріхи. В Україні трапляються різні біди, трагедії. У Києві обвалився міст, по містах вибухають будівлі. Треба чітко розуміти, що така реалія життя, — треба проводити фахові розслідування. Чомусь ніхто не шукає винуватців підпалу на Грибовицькому сміттєзвалищі...”.