Нардеп: "Яценюку знову запропонували Нацбанк — якщо піде Гонтарева"

Лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк отримав пропозицію очолити НБУ після відставки Гонтаревої, однак наразі згоди на це не дав.

Про це заявила журналістам перед початком форуму «Фінансова еволюція українських партій: реформа чи імітація» голова Комітету ВР з питань свободи слова, народний депутат від фракції «Народний фронт» Вікторія Сюмар, повідомляє Укрінформ.

«Що стосується Арсенія Яценюка, наскільки мені відома його позиція, він не хоче обіймати цю посаду (голови НБУ - ред.), хоча такі пропозиції і така можлива рокіровка обговорюється», - сказала Сюмар.

Вона додала, що, на її думку, Гонтарева є лідером недовіри в українців і серед усіх політиків, зважаючи на той курс, який був у банківській сфері. Сюмар зауважила, що це був курс «на зачищення банківської сфери і на плаваючий курс гривні, до чого українці ставляться досить проблемно».

Сюмар додала, що, опускаючи національну валюту, ми не кредитуємо українську економіку, а це неправильно, тому що завданням Нацбанку є її кредитування.

«Тому, очевидно, що до Валерії Гонтаревої є багато претензій і в політиків, і в суспільства. Я б не дивувалася її позиції і бажанню піти у відставку. Це насправді дивно, що вона досі обіймає цю посаду», - вважає Сюмар.

Нацбанк офіційно спростував відставку Гонтаревої

У Національному банку спростовують інформацію щодо відставки голови НБУ Валерії Гонтаревої.

Наголошують на тому, що про майбутні зміни у складі правління повідомляють за місяць.

Про це інформує прес-служба регулятора на своїй сторінці у Facebook. 

"У відповідь на запити ЗМІ прес-служба не підтверджує інформацію щодо відставки голови НБУ. Як ви знаєте, НБУ традиційно за місяць повідомляє про майбутні зміни у складі правління. Такого повідомлення не було, а отже, інформація не відповідає дійсності", - йдеться у повідомленні.

Наразі усі члени правління працюють за планом та мають щільний графік роботи, наголосили у Нацбанку.

ЗМІ: "Голова Нацбанку Гонтарева йде у відставку"

Це вже не перша її спроба покинути крісло керівника центробанку.

Після більш 2,5 років роботи Глава Національного банку України Валерія Гонтарєва прийняла рішення піти у відставку. Про це повідомило джерело а в Адміністрації президента у понеділок, 27 лютого.

Повідомляється, що це вже не перша її спроба покинути крісло керівника центробанку. І, швидше за все, в цей раз прохання Гонтаревої буде задоволене.

"Рішення прийнято, шукають нового голову", - повідомили в оточенні президента. 

"Лава запасних" - тих, хто може замінити Гонтареву в НБУ, невелика. У списку претендентів є, кому цей піст готували давно, наприклад, екс-прем'єр-міністр Арсеній Яценюк. Проте є й зовсім несподівані кандидати.. Вона не писала заяву, але заявила складу правління Нацбанку, що йде з посади", - зазначило джерело.

Як повідомлялося, Національне антикорупційне бюро України розпочало розслідування діяльності голови Національного банку України Валерії Гонтаревої та директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Костянтина Ворушиліна щодо махінацій з активами ліквідованих банків на суму близько 315,6 млрд грн.

Джерело: Тиждень.ua