Порошенко з президентом Словенії обговорили збереження санкцій проти Росії

У Києві президент України провів зустріч з президентом Республіки Словенія.

У неділю, 12 лютого, у Києві відбулася зустріч Петра Порошенка з президентом Словенії Борутом Пахором, під час якої посадовці обговорили загострення ситуації на Донбасі у зв'язку з обстрілами Авдіївки з боку російсько-терористичних військ, йдеться у повідомленні прес-служби президента України.

«Було відзначено, що для досягнення прогресу у переговорному процесі щодо політичного врегулювання мають бути виконані першочергові безпекові елементи Мінських домовленостей, передусім, повне і остаточне припинення вогню та відведення важких озброєнь», - йдеться у повідомленні.

Як пише прес-служба, Порошенко наголосив на важливості збереження послідовної санкційної політики ЄС щодо Росії до повного відновлення незаконно порушеного суверенітету і територіальної цілісності України у міжнародно-визнаних кордонах, включаючи Крим.

Окрім того, за наявними даними, сторони відзначили зацікавленість у розвитку співпраці у сфері енергоефективності, а також домовилися активізувати роботу з метою відновлення прямого авіаційного сполучення між Любляною і Києвом.

Джерело: Тиждень.ua

Україна й Словенія планують відновити пряме авіасполучення Київ-Любляна

Президенти України та Словенії домовились активізувати роботу з метою відновлення прямого авіаційного сполучення між Любляною і Києвом.

Про це повідомляє прес-служба Порошенка за підсумками зустрічі з президентом Республіки Словенія Борутом Пахором, який відвідав Україну в рамках свого міжнародного турне після візитів до Берліна і Москви.

Згідно з повідомленням, на зустрічі сторонами було відзначено двосторонню зацікавленість у розвитку співробітництва у сфері енергоефективності. Порошенко також підтвердив зацікавленість України в посиленні співпраці зі Словенію в економічній, культурній та гуманітарній сферах.

Він, крім того, наголосив на важливості збереження послідовної санкційної політики ЄС щодо Росії до повного відновлення незаконно порушеного  суверенітету і територіальної цілісності України у міжнародно-визнаних кордонах, включаючи Крим.

Президент України провів зустріч з Президентом Республіки Словенія

Борут Пахор відвідав Україну в рамках свого міжнародного турне після візитів до Берліна і Москви.

«Дякую за сильну та надійну позицію щодо підтримки суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України, за тверду позицію в питанні забезпечення європейської єдності, включно з санкціями, а також за чітку позицію щодо незаконної анексії Криму», - зазначив Петро Порошенко.

Президент Порошенко детально поінформував співрозмовника про останнє загострення ситуації на Донбасі у зв'язку з обстрілами Авдіївки з боку російсько-терористичних військ.

Було відзначено, що для досягнення прогресу у переговорному процесі щодо політичного врегулювання мають бути виконані першочергові безпекові елементи Мінських домовленостей, передусім, повне і остаточне припинення вогню та відведення важких озброєнь.

Президент Порошенко наголосив на важливості збереження послідовної санкційної політики ЄС щодо Росії до повного відновлення незаконно порушеного  суверенітету і територіальної цілісності України у міжнародно-визнаних кордонах, включаючи Крим.

Було також обговорено питання європейської інтеграції України.  Глава держави подякував за активну підтримку Словенії у питанні якнайскорішого запровадження Європейським Союзом безвізового режиму поїздок для громадян України.

Сторонами було відзначено обопільну зацікавленість у розвитку співробітництва у сфері енергоефективності, а також домовлено активізувати роботу з метою відновлення прямого авіаційного сполучення між Любляною і Києвом. Глава Української держави підтвердив зацікавленість України в посиленні співпраці зі Словенію в економічній, культурній та гуманітарній сферах.

Президент Пахор поінформував українську сторону про підсумки його переговорів у Москві та Берліні.

Президент України Петро Порошенко поновив запрошення Президенту Республіки Словенія Боруту Пахору відвідати Україну з офіційним візитом.

Джерело: прес-служба Президента