• You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • «Гіві поспіхом продав чотири квартири і гаражі, а свою дівчину вивіз у Придністров’я...»

«Гіві поспіхом продав чотири квартири і гаражі, а свою дівчину вивіз у Придністров’я...»

Що криється за загадковою смертю донецького терориста.

У п’ятницю, 10 лютого, у Донецьку, на кладовищі Ленінського району міста, яке у народі називають “Донецьким морем”, поховають одного з ватажків місцевих бойовиків Михайла Толстих (Гіві), який напередодні загинув у своєму кабінеті внаслідок вибуху. За попередніми даними, поховають його поруч з ще одним  бойовиком, Арсеном Павловим, який загинув від вибуху у ліфті. 9 лютого з Гіві, якого терористи називають “героєм ДНР”, попрощалися у місцевому театрі опери і балету. Труна була закритою, бо у тому, що там лежало, важко було щось впізнати. За словами  соратників терориста, внаслідок вибуху Гіві одну ногу відірвало повністю, на іншій — ступню. Також вибухом було зрізано частину голови... Бойовики не виключають, що вибухівку було закладено у батарею центрального опалення, і що зробив це хтось з його оточення.  Ось що для “Високого Замку” повідомив військовий експерт, лідер громадської  ініціативи “Права Справа”, колишній житель Луганська  Дмитро Снегирьов.   

- Гіві ліквідували в окупованій Макіївці, а не у Донецьку, як це повідомляли раніше, - розповідає пан Дмитро. - У Червоногвардійському районі Макіївки, що біля Донецька. У будівлі державного проектного інституту розміщувався штаб терориста. Будівля інституту і територія навколо неї перебували під посиленою охороною. Пости зовнішнього периметру охорони знаходилися біля самого інституту і біля МРЕО, тому поява сторонньої людини у цьому районі була неможлива. Після попереднього замаху, що стався під Авдіївкою, поранений Гіві майже не виходив зі штабу, побоюючись повторного замаху. Фактично мешкав у своєму кабінеті. Для здійснення замаху потрібно було точно розрахувати, коли Гіві буде там. Не випадково було обрано час замаху - шоста година ранку. О 6.10 пролунав вибух. Цей факт підтверджує  інформацію аналітичного відділу ГІ «Права Справа», що ліквідатори знали розпорядок дня Гіві, що він точно перебуватиме у приміщенні і відпочиває.

На відміну від попередніх замахів на Гіві, де мав місце так званий ексцес виконавця, цього разу вирішили діяти у такий спосіб, щоби була стовідсоткова гарантія — тому вистрелили з РПВ «Шмель» у вікно його кабінету. Реактивний піхотний вогнемет «Джміль» призначений для ураження закритих вогневих точок противника, виведення з ладу легкоброньованої і автомобільної техніки, знищення живої сили противника. Прицільна дальність стрільби вогнемета з діоптричним прицілом - 200 м. Під час вибуху високотемпературний імпульс супроводжується різким перепадом тиску, що утворюється через вибух паливно-повітряної суміші. Знищує все живе на площі до 80 м2.

Ліквідували Гіві так само, як ще одного терориста Олександра Бєднова (псевдо Бетмен). Є певна тенденція у вбивствах ватажків бойовиків. Двічі було використано вогнемет «Джміль» (вбивства Гіві і Бетмена), двічі було підірвано автомобіль (як це сталося на момент ліквідації Дрьомова і Анащенка), двічі було зафіксовано факти отруєння ватажків бойовиків з імітацією серцевого нападу (Болотов і Литвин).

Напередодні вбивства батальйон Гіві під Авдіївкою втратив до 50% особового складу, а сам терорист отримав поранення. Російські ЗМІ підтвердили факт поранення Гіві, звернули увагу, що «осколок пройшов по дотичній, ніяких життєво важливих органів не зачепив, на рухових функціях не позначився».  Утім, за інформацією від бійців ЗСУ, Гіві вкрай рідко з’являвся на передовій. Виїхати під Авдіївку його змусили, створивши штучний конфлікт з військовим керівництвом «республіки». Перед цим востаннє він перебував на передньому краї півтора місяця тому. Це далеко не перша спроба російських кураторів створити штучний конфлікт навколо Гіві.

24 жовтня 2016 року, після ліквідації ватажка бойовиків «ДНР» Мотороли, у ЗМІ з’являється повідомлення, що Гіві поспіхом продав награбоване майно і нерухомість у «ДНР» та має намір втекти. Про це повідомив російський полковник, голова «Спілки десантників Придністров’я» Валерій Гратов на своїй сторінці у Facebook. «Мої хлопці з ПМР повідомили дивну для мене новину — командир «Сомалі» Міша Толстих (Гіві) вивіз свою дівчину до Придністров’я, а сам поспіхом продає свої чотири квартири і гаражі в Донецьку та Макіївці», - написав полковник Гратов. Водночас Валерій Гратов пише, що Гіві має бути затриманий  МДБ “як дезертир, який подає поганий приклад іншим бійцям”. 

Гратов мешкає у Москві, раніше очолював службу безпеки лідера самопроголошеної «Придністровської Молдовської республіки». 

Ліквідація Гіві дивним чином  збіглася із заявою  посла ФРН про можливість проведення виборів в Україні в умовах присутності російських військ. У світовій політиці не буває збігів. МЗС Німеччини не бачить суперечності між позицією офіційного Берліна і словами Райхеля. У Берліні не вважають, що слова посла ФРН в Україні про те, що вибори на сході України можливі, незважаючи на російську присутність у регіоні, суперечать офіційній позиції Берліна щодо конфлікту на сході України. Про це заявив офіційний представник Міністерства закордонних справ Німеччини Мартін Шефер.

Ідеться про те, що Росія намагається у такий спосіб таки схилити Україну до виборів на Донбасі. Якщо українці були незадоволені тим, що депутатами могли стати Гіві та Моторола, то їх просто прибрали. Про дії якоїсь чергової міфічної  української диверсійно-розвідувальної групи навіть не йдеться...

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • «Гіві поспіхом продав чотири квартири і гаражі, а свою дівчину вивіз у Придністров’я...»