Диверсантів на Запорізькій АЕС викрили співробітники станції

Злочинну організацію на Запорізькій АЕС вдалося виявити завдяки активності патріотично налаштованих співробітників станції.

Про це кореспондента Укрінформу повідомив голова Антикорупційної комісії при Запорізькій ОДА Дмитро Марченко.

"Першу інформацію про те, що на сьогодні вилилося у відкриття кримінальних проваджень за фактами створення злочинної організації, державної зради і диверсійної діяльності на Запорізькій АЕС, ми - члени Антикорупційної комісії при ОДА, отримали в травні 2016 року від патріотично налаштованих працівників атомної станції. Вона стосувалася масштабних зловживань під час проведення ремонтних робіт. Водночас, специфіка даних порушень була така, що наводила на думку не лише про корупційну складову", - повідомив Марченко.

За його словами, отримана інформація була ретельно вивчена не лише членами Антикорупційної комісії при Запорізькій ОДА, але і службами безпеці НАЕК "Енергоатом", в структуру якої входить ЗАЕС, і Міністерства енергетики і вугільної промисловості України. (Між Антикорупційною комісією при Запорізькій ОДА, НАЕК "Енергоатом" і Міненерго підписаний меморандум про співпрацю - ред.)

"У ході обміну інформацією з підрозділами даних держструктур почали "вимальовуватися" кричущі факти, на які блискавично відреагувало УСБУ в Запорізькій області. Співробітниками була проведена оперативна робота, і зібрані матеріали, що свідчать про проведення на ЗАЕС діяльності, направленої на підрив енергетичної безпеки України. Всі матеріали було передано в прокуратуру Запорізької області і на сьогодні кваліфіковано як скоєння злочинів, передбачених  ст. 111, 113 і 255  КК України", - розповів Марченко.

Керовані Росією зловмисники планували диверсії на Запорізькій АЕС

Прокуратура Запорізької АЕС відкрила кримінальне провадження за фактом створення злочинної організації з метою державної зради і підготовки диверсій на Запорізькій АЕС.

Як повідомило Укрінформу джерело в правоохоронних органах, інформація про злочини, передбачені ст. 111. КК України - "Державна зрада", ст. 113 КК України - "Диверсія" та ст. 255 КК України - "Створення злочинної організації" внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22 листопада.

 "Підставою для відкриття кримінального провадження стали зібрані співробітниками УСБУ в Запорізькій області дані, які свідчать про те, що з 2014 року на Запорізькій АЕС діє злочинна група, члени якої підтримують стосунки з громадянами РФ, від яких отримують рекомендації щодо методів завдання шкоди економічній безпеці України, зокрема щодо виведення коштів за кордон і створення умов для зупинки ЗАЕС", - повідомило джерело.

 У прес-центрі СБУ в Запорізькій області офіційну інформацію з цього приводу не надають, посилаючись на таємницю слідства.