• You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • Компанія «Укренерго» пройшла ресертифікацію за новими версіями міжнародних стандартів

Компанія «Укренерго» пройшла ресертифікацію за новими версіями міжнародних стандартів

На початку листопада цього року державне підприємство «НЕК  «Укренерго» успішно пройшло незалежний ресертифікаційний аудит.

А це означає, що компанія однією з перших в Україні отримає сертифікати за новими версіями міжнародних стандартів системи управління якістю ISO 9001:2015 та управління екологією ISO 14001:2015, а також за стандартом системи управління охороною і безпекою праці OHSAS 18001:2007.

Обравши напрям євроінтеграції, підприємство послідовно та цілеспрямовано йде шляхом вдосконалення та впроваджує  кращі світові практики в управлінні. Здійснюючи передачу електроенергії магістральними та міждержавними електричними мережами та забезпечуючи централізоване оперативно-технологічне управління об’єднаною енергосистемою України, ДП «НЕК «Укренерго» прагне відповідати рівню кращих енергопідприємств Європи. Саме тому керівництво компанії приділяє значну увагу постійному покращенню системи менеджменту та впровадженню необхідних методик процесів. 

Сертифікати системи управління якістю, екологією, гігієною та безпекою праці за міжнародними стандартами ISO 9001, ISO 14001 та OHSAS 18001 «Укр­енерго» вперше отримало у 2013 році. У вересні 2015 року Міжнародна організація із стандартизації (ISO) прийняла нові версії  міжнародних стандартів ISO 9001 (система управління якістю) та ISO 14001 (система екологічного управління), які суттєво відрізнялися від попередніх. Ідучи в ногу з часом, керівник компанії Всеволод Ковальчук прийняв важливе для підприємства рішення — пройти ресертифікаційний аудит на відповідність вимогам нових версій стандартів. Цей крок став виявом бажання та готовності працювати за  європейськими стандартами і бути кращими у своїй галузі. 

«Проведення ресертифікаційного аудиту є новим витком у розвитку системи менеджменту підприємства, підтвердженням безперервного поліпшення його діяльності в цілому. Для ДП «НЕК «Укренерго» успішне проходження ресертифікаційного аудиту було важливим завданням на 2016 рік. Для його реалізації у поточному році відділами систем менеджменту підприємства було виконано величезний об’єм робіт та заходів стосовно приведення існуючої системи управління якістю, екологією, гігієною та безпекою праці у відповідність до вимог нових версій міжнародних стандартів. На мою думку, ми добре впоралися із завданням, адже цей аудит пройшли без невідповідностей та з великою кількістю позитивних спостережень», — розповіла начальник відділу систем менеджменту Управління по роботі з персоналом ДП «НЕК «Укренерго» Таїсія Залевська. 

Ресертифікаційний аудит був проведений досвідченими спеціалістами одного з провідних світових органів сертифікації DQS GmbH ТОВ «Міжгалузевий центр якості «Прирост». З 31 жовтня по 4 листопада 2016 року група аудиторів, у складі шести осіб, працювала в апараті управління ДП «НЕК «Укренерго» та двох відокремлених підрозділах компанії — Західній та Північній енергосистемах. Міжнародні аудитори детально перевіряли дотримання вимог міжнародних стандартів у сфері менеджменту якості, екології та охорони і безпеки праці. 

«Ми ґрунтовно підготувалися до проходження ресертифікаційного аудиту, що відзначили незалежні експерти. Була проведена значна робота для покращення функціонування системи управління якістю, з орієнтацією на ризикоорієнтований менеджмент, лідерство та інші важливі аспекти, передбачені новими версіями стандарту ISO 2015 року. Для Західної ЕС високий рівень системи управління якістю, екологією, гігієною та безпекою праці, підтверджений відповідними міжнародними сертифікатами, є особливо важливим. Адже частина нашої енергосистеми, так званий «острів Бурштинської ТЕС», працює паралельно з об’єднаною енергосистемою Європи. І для наших закордонних партнерів міжнародні сертифікати є  беззаперечним підтвердженням того, що ми є надійним партнером, який надає якісний продукт і у своїй діяльності дотримується міжнародних стандартів», — розповів в.о. директора Західної ЕС Ярослав Данилюк. 

Зовнішні аудитори підтвердили високий рівень системи управління якістю, екологією, гігієною та безпекою праці у Західній енергосистемі і компанії «Укренерго» в цілому. При цьому наголосили, що керівництво компанії постійно вдосконалює корпоративну культуру, аналізує ризики та ініціює діяльність, пов’язану з бізнес-процесами і результативним функціонуванням системи менеджменту якості, відповідно до вимог міжнародного стандарту ISO 9001:2015. Крім того, незалежні спеціалісти відзначили лідерство керівника Західної енергосистеми Ярослава Данилюка, який очолив центральну робочу групу ДП «НЕК «Укренерго» з проведення аудиту енергетичного обладнання на підстанціях магістральних мереж компанії. 

«У процесі глибокого аналізу функціонування в Західній ЕС системи управління якістю, екологією, гігієною та безпекою праці відповідно до нових версій міжнародних стандартів ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, а також OHSAS 18001:2007, ми отримали переконливі докази її дієвості, ефективності та постійного розвитку на високому рівні. У свою чергу, керівництву підприємства надано лише ряд рекомендацій щодо подальшого поліпшення функціонування сертифікованих систем управління, адже невідповідностей ми не виявили. Гарна робота», —  зазначив по завершенні ресертифікаційного аудиту керівник аудиторської групи — головний аудитор DQS МЦЯ «Прирост» з ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001 Михайло Макух.

Відсутність будь-яких зауважень та лише схвальні, позитивні відгуки стосовно функціонування системи менеджменту якості, екології, охорони та безпеки праці в Західній енергосистемі та ДП «НЕК «Укренерго» в цілому дали підстави незалежним аудиторам прийняти позитивне для підприємства рішення щодо видачі міжнародних сертифікатів. Отож протягом місяця компанія «Укренерго» буде сертифікована за новими версіями міжнародних стандартів.  

Вітаємо державне підприємство із цією важливою для нього подією та бажаємо не зупинятись на досягнутому, а продовжувати самовдосконалюватись, аби завжди відповідати найвищим стандартам якості.

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • Компанія «Укренерго» пройшла ресертифікацію за новими версіями міжнародних стандартів