РНБО: "Проросійські видання нагнітають ситуацію в Україні"

У Раднацбезі запевнили, що всі правоохоронні структури працюють в штатному режимі і дестабілізації ситуації в країні не допустять.

Ніякого "створення спецштаба" з реагування на можливі мітинги і акції протесту в Раді національної безпеки і оборони не створювали. Про це йдеться в сьогоднішній заяві, опублікованій на сайті РНБО. При цьому у відомстві зазначили, що "проросійські ЗМІ, відповідно до поставлених кураторами завданнями, намагаються нагнітати ситуацію в Україні з метою її дестабілізації". 

"Зокрема, сайт "Кореспондент", що належить кримінальному олігархові Курченку, який втік до Москви, поширив інформацію про створення в РНБО України якогось міфічного штабу, і перерахував набір традиційних заходів, які здійснювали подільники і господарі Курченка три роки тому. Інформуємо, що в РНБО не створювалися ніякі "штаби", а всі силові структури в Україні працюють в штатному режимі, відповідно до наданих їм Конституцією і законами повноважень", - йдеться в тексті заяви. 

Раніше в деяких українських ЗМІ з'явилися "дані" про те, що правоохоронні органи готуються придушувати протестні акції, причому для координації цих заходів в РНБО нібито сформували якийсь спеціальний штаб реагування.   

11 листопада 2016 року в СБУ повідомили, що російські спецслужби готують ряд дестабілізуючих акцій в Україні з метою очорнення іміджу країни в очах Заходу і недопущення запровадження безвізового режиму з ЄС. Старт масштабних дестабілізаційних акцій заплановано на 15 листопада. Згідно з планом диверсантів, акція нібито почнеться з масштабних протестів ошуканих вкладників банків, а вже до 17-листопада обросте вимогами зниження тарифів. 

В кінці жовтня хакери "Кіберхунти" заявили, що зламали листування помічника президента РФ Володимира Путіна Владислава Суркова. Вони стверджують, що опубліковані документи з "пошти Суркова" - нібито справжній план із дестабілізації України. Один з викладених документів стосується дестабілізації Закарпаття, інший містить "план" Шатун", розрахований на період з листопада 2016 до березня 2017 року.