Українці все частіше просять притулок або посвідку на проживання у Польщі

Зі 100 тис. клопотань про надання посвідки на проживання у Польщі 69% надійшло від українців.

Більше 10 тис. клопотань про надання міжнародного захисту склали у Польщі іноземці впродовж перших дев’яти місяців 2016 року, це на 2 тис. більше, ніж торік. Про це повідомляє Управління у справах іноземців в Польщі. Статус біженця або додатковий захист отримали 217 осіб, котрі просили притулку, передає Польське Радіо.

Найбільше заяв (73%) надійшло від громадян Росії, здебільшого осіб чеченської національності. Наступні — громадяни України (10%) та Таджикистану (8%).

«У порівнянні із аналогічним періодом 2015 року відбулося помітне зростання загальної кількості осіб, котрі просять міжнародного захисту, на півні 24%, тобто на приблизно 2 тисячі більше», - повідомив директор Управління Рафал Роґаля.

Статус біженця або додатковий захист отримали 217 іноземців (2% від загального числа), ще 1,6 тис. осіб (16%) отримали відмову, а 8,4% справ (82%) було зупинено.

«Справи зупиняють у тій ситуації, коли іноземець не був зацікавлений у продовженні процедури у Польщі і, ймовірно, покинув країну, найчастіше виїжджаючи до держав Західної Європи», - пояснив Роґаля.

Найчисельнішою групою, яка скористалася можливістю одержання міжнародного захисту, були громадяни: Росії (38%), Сирії (17%), України (15%) та Іраку (8%).

У 2016 році іноземці також подали 100 тис. клопотань про надання посвідкии на перебування у Польщі. Це на 30% більше, ніж у 2015 році. Серед усіх таких заяв 90% стосувалися отримання дозволу на тимчасове перебування, 8% - посвідок на постійне перебування, а 2% - на перебування резидента Європейського Союзу.

У справі дозволів на тимчасове перебування 69% клопотань склали громадяни України. Це на 50% більше, ніж впродовж аналогічного періоду 2015 року. Крім того, дозволів на тимчасове перебування у Польщі просили китайці (4%), індуси та в’єтнамці (по 3%), 2% білоруси та росіяни (по 2%). Дозвіл на постійне перебування або постійного резидента ЄС також найчастіше хотіли отримати також громадяни України.