ВР доповнила перелік осіб, які отримуватимуть пенсії на рівні з військовими

Законопроект стосується близько 2 тис. поранених та загиблих добровольців.

Народні депутати ухвалили законопроект щодо доповнення переліку осіб, які мають право на пенсії нарівні з військовослужбовцями строкової служби та членами їх сімей. За відповідне рішення проголосували 264 парламентарії, передає "Укрінформ".

Законом №2345а доповнено ст.3 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", включивши до переліку осіб, які стали інвалідами у зв'язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов'язаного з безпосередньою участю в Антитерористичній операції або забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення, членів їх сімей та членів сімей осіб, які загинули (померли) внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час безпосередньої участі в Антитерористичній операції або забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення.

Виступаючи з трибуни ВР, голова Комітету з питань національної безпеки й оборони Сергій Пашинський зазначив, що закон спрямований на врегулювання питання нарахування пенсій по інвалідності добровольцям, пораненим унаслідок військових дій на перших етапах Антитерористичної операції, та виплат членам сімей загиблих добровольців. За його словами, сьогодні таким людям пенсії нараховують за загальними правилами, а не як військовослужбовцям, оскільки у 2014 році на початку АТО добровольці не мали статус військовослужбовців.

Пашинський також наголосив, що законопроект стосується близько 2 тис. поранених та загиблих добровольців, а на його фінансування щомісяця потрібно буде "максимум 3,5 млн гривень".