ГПУ: "У Панамі знайшли нерухомість Каськіва на півмільйона євро"

Генеральна прокуратура прогнозує вирішення питання про екстрадицію в Україну Владислава Каськіва протягом до червня 2017 року.

Екс-голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів володіє у Панамі об'єктами нерухомості, вартість одного з яких перевищує 500 тис. євро

Про це в ефірі Еспресо.TV розповів заступник генерального прокурора Євген Єнін.

"Станом на зараз Каськів перебуває під вартою. Оскільки можливість внести заставу 600 тис. доларів у нього виникла тільки з 9 ранку сьогоднішнього дня за панамським часом. Коли зазначена особа внесе цю заставу, а як ми знаємо, в ході засідання Верховного суду республіки Панама стало відомо, що Каськів володіє об'єктами нерухомості на території Панами. Вартість одного з них перевищує 500 тис. євро", - повідомив Єнін.

За його словами, це лише посилює лінію обвинувачення, бо у всіх постає питання: звідки у пересічного чиновника такі гроші.

"Хотів би продемонструвати обережний оптимізм стосовно цієї справи, оскільки розгляд клопотання про надання політичного притулку уповільнює процедуру екстрадиції на 6 місяців", - наголосив Каськів.

Екстрадиція Каськіва може затягнутися до літа 2017 року

Генеральна прокуратура прогнозує вирішення питання про екстрадицію в Україну Владислава Каськіва протягом до червня 2017 року.

Про це, посилаючись на інформоване джерело, повідомляють Українські Новини.

"Сумарно (питання екстрадиції може зайняти) 9 місяців", - сказав співрозмовник.

За його словами, Каськів на даний момент знаходиться під вартою і "умови у нього не найкращі".

Співрозмовник повідомив, що Каськіву "є що втрачати" і це повинно утримати його від спроби втекти в разі внесення застави 600 тис. доларів.

Також за інформацією джерела, Каськів володіє деякими активами в Панамі, зокрема елітним житлом, і в подальшому це майно може бути заарештовано.

Каськів у Панамі просить політичного притулку

Екс-голова Держагентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів подав клопотання до Панамського суду про політичний притулок.

Панамський суд Каськіву обрали у запобіжний захід заставу в 600 тис. доларів. Про це повідомив застуник генпрокурора Євген Єнін, пише Інтефакс.

"Щойно від заплатить, його звільнять з-під варти", — заявив Єнін.

Екс-чиновника зобов'язали двічі на тиждень відмічатися на дільниці місцевої поліції.

"Готовність Каськіва до співпраці з українськими правоохоронцями виявилася "липою". Скороченої процедури екстрадиції не буде. Каськів подав клопотання про політичний притулок. Шанси на задоволення вкрай низькі, однак це додатковий час", - пояснює Єнін.

Панамський суд арештував Каськіва на 40 днів

Панамський суд заарештував екс-главу Держагентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислава Каськіва на строк до 40 діб.

Про це повідомив заступник Генпрокурора Євгеній Єнін на своїй сторінці у Фейсбуці.

"У зв'язку з появами в ЗМІ коментарів щодо запобіжного заходу для Каськіва хотів би зазначити, що наразі до нього застосовано тимчасовий арешт (термін до 40 діб) на підставі ухвали панамського суду від 25.08.2016", - зазначив він.

За словами посадовця, у разі потреби панамський суд "може застосувати екстрадиційний арешт на підставі запиту ГПУ про видачу особи, оригінал якого вже передано до Панами".

Заступник Генпрокурора запевнив, що відомство тримає "оперативний контакт" із панамською стороною.

ГПУ пропонує Каськіву співпрацю

Якщо екс-голова Держінвестпроекту Владислав Каськів погодиться співпрацювати зі слідством, йому можуть пом'якшити покарання.

Про це заявив заступник генерального прокурора Євген Єнін, передає «5 канал».

«Якщо Каськів піде на угоду зі слідством, видасть спільників, надасть інформацію, яку потребує українське слідство, ми будемо клопотати про пом'якшення покарання, яке визначатиме вже український суд», — сказав Єнін.

Він додав, що Каськіву інкримінують розтрату чужого майна шляхом зловживання службовим становищем групою осіб за попередньою змовою, що призвела до тяжких наслідків. А також підроблення документів.

Інтерпол підтвердив арешт Каськіва в Панамі

Інтерпол підтвердив арешт екс-глави Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислава Каськіва в Панамі.

Про це у Фейсбуці повідомив заступник генпрокурора Євген Єнін.

"Щойно отримали по каналам Інтерполу офіційне підтвердження арешту Владислава Каськіва в Панамі. Головний урок цієї історії - дешеві понти дорого обходяться зухвалому любителю селфі", - написав він.

Раніше заступник генпрокурора заявив, що Панама не бачить жодних застережень щодо видачі Владислава Каськіва Україні.

У ГПУ розповіли, як затримували Каськіва

У ГПУ розповіли подробиці затримання екс-глави Державного агентства з інвестицій Владислава Каськіва.

Про це повідомив заступник генпрокурора Євген Єнін, передає Еспресо.TV.

"Після того, як Владислав Каськів зухвало хизувався селфі із панамськими поліцейськими, нами була отримана оперативна інформація, що зазначена особа хотіла втекти з території Республіка Панама. Нами опрацьовувались як повітряні, так і морські шляхи.

За результатами скординованих зусиль панамською владою Каськіва та його близьких було внесено до системи обізнання зовнішності.

Останніми днями Каськів хотів купити квиток на Кубу, однак у встановлений момент він не з'явився на посадку, де його чекали спецслужби.

Водночас його було затримано сьогодні під час спецоперації", - сказав він.

Луценко повідомив про затримання Каськіва

У Панамі затримали Владислава Каськіва, колишнього главу Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами.

Про це повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко, пише "РБК-Україна".

За словами глави ГПУ, українська сторона передала Панамі оригінал подання. Протягом 48 годин має відбутися слухання по справі Каськіва.

"У разі його згоди на добровільну видачу, екстрадиція відбуватиметься за спрощеною процедурою. І триватиме до 30 днів для узгодження всіх процедурних питань з українською стороною. У разі відмови Каськіва від добровільної видачі, за законодавством Панами, стороні надається 60 днів для захисту своїх інтересів і подачі контраргументів на матеріали компетентних органів України.

Однак, панамська сторона запевняє, що поки не бачить підстав для відмови у видачі Каськіва", - зазначив Луценко.

Порушень законодавства Панами Каськівим не виявили, зазначив генпрокурор.

"У разі вчинення Каськівим кримінального злочину, це не стане перешкодою до його видачі. Україна і Панама зможуть домовитися про подальше повернення громадянина України в Панаму для проведення суду та відбування покарання (така практика використовується при видачі громадян США)", - додав Луценко.

ЗМІ: "Каськіва затримали в Панамі"

Колишнього главу Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислава Каськіва затримали в Панамі.

Про це РБК-Україна повідомило джерело в Генеральній прокуратурі України.

Наразі жодних деталий не повідомляється.

Нагадаємо, 21 серпня у ГПУ повідомили, що колишнього керівника Держагентства з питань залучення інвестицій Владислава Каськіва затримали у Панамі під час спроби виїхати на територію Коста-Рики.