Запобігли теракту у Львові:  «Шпіку» прострелили ногу...

СБУ рапортує про затримання підривників залізниці, ОУНівці – про помсту їхнім побратимам.

У місті Лева розгорілася шпигунська історія з політичним присмаком. Розморений літньою спекою, Львів у понеділок, 8 серпня, сколихнула “бомбезна” інформація: Служба безпеки України у Львівській області запобігла теракту на Львівській залізниці. За сухими рядками офіційного повідомлення прес-служби СБУ проглядається справжній детектив... Оперативники СБУ в результаті спецоперації виявили і затримали п’ятьох членів терористичної групи, які планували одночасно підірвати міжнародні залізничні колії у трьох різних напрямках від обласного центру. 

«Один із терористів був затриманий під час закладання вибухівки на мосту біля села Дубляни Львівської області, - йдеться у повідомленні. - Він намагався чинити опір і відкрив стрілянину. В результаті поранено одного зі співробітників СБ. Вогнем у відповідь правоохоронці поранили та затримали зловмисника. Життю офіцера СБУ і терориста нічого не загрожує».

Співробітники спецслужб провели обшуки на квартирах затриманих. І в одній із них виявили та вилучили велику кількість вогнепальної зброї, вибухівки та комплектуючих для її виготовлення. Зокрема, це ручні протитанкові гранатомети РПГ-7 та РПГ-26, ручні гранати РГО, Ф-1, РГД-5,  п’ять кілограмів вибухівки марки IХ 25 та 600 грамів тротилу, три електродетонатори, три пістолети та велику кількість набоїв різного калібру (за інформацією “ВЗ” - 1500 набоїв!).

Таким арсеналом можна відбити танкову атаку... Як таку кількість зброї можна було перевезти із зони АТО (бо звідки ж інакше вона могла взятися?), для чого її було зберігати на квартирах, які військові дії нею збиралися проводити? 

Начальник СБУ у Львівській області Віктор Андрейчук категорично відмовився коментувати ситуацію журналістці “ВЗ”. “Тривають обшуки та інші невідкладні слідчі дії у справі. До завершення усіх дій не маємо права коментувати більше, ніж є в офіційному повідомленні”, — сказав Віктор Андрейчук. А шкода. Цікаво знати, хто ці терористи — російські ФСБшники, ІДІЛовці чи, може, наші доморощені зрадники? Адже нещодавно спецслужби СБУ розкрили цілу мережу осіб, які готували провокації на травневі свята, жінку — системного адміністратора, яка була модератором сепаратистських сайтів, а крім цього, можуть похвалитися ще декількома епізодами успішної роботи. Хотілося б оперативно донести до читача інформацію про доблесні дії працівників наших спецслужб. Бо бачимо, як по всьому світі що не день — то теракт. Причому французькі, німецькі, бельгійські спецслужби нічого не можуть вдіяти, аби запобігти жахливим вчинкам терористів. Може, їм варто повчитися у львівських колег?

Певне світло на цю “детективну історію” пролив голова проводу Добровольчого руху ОУН Микола Коханівський. За день до того, як з’явилося повідомлення СБУ про затримання терористів, він розмістив на своїй сторінці у соцмережах і на офіційному сайті Добровольчого руху ОУН “Звернення до українського народу”. “ФСБ Расєї через своїх прислужників у СБУ розпочали тотальні репресії проти добровольців батальйону ОУН, — йдеться у зверненні (орфографію повідомлення зберігаємо. — Авт.). — На Львівщині сьогодні без жодних пояснень та жодних пред’явлень або звинувачень затримано трьох добровольців батальйону ОУН та активістів Добровольчого руху ОУН — друга «Партизана», друга «Негідника» та друга «Шпіка». Другу «Шпіку» під час затримання прострелили ногу. У друга «Партизана» відбувся незаконний обшук в його помешканні. Журналістів та адвокатів не пускають. Це і не дивно, адже нашим добровольцям нема чого пред’явити: на війні ми ніколи не мародерили, не пили горілку, не торгували зброєю, не кришували контрабанду. Чесно захищаємо Батьківщину. В тилу ми не долучалися до жодного бізнесу, не брали участь у жодному дерибані. Всі акції Добровольчого руху ОУН були виключно НАЦІОЗАХИСНІ. Отже, ми впевнені, що розпочаті репресії проти ОУНівців — це помста Москви через своїх агентів у СБУ за погром російських банків та перешкоджання московській «мирній» ході...”. 

Подробиці затримання СБУшниками терористів-підривників залізниці як дві краплі води схожі із подробицями затримання ОУНівців. Виглядає, що це одні й ті самі особи... Журналісту “ВЗ” вдалося додзвонитися до одного з членів Добровольчого руху ОУН, який має псевдо “Бойко” та ім’я Андрій. Він підтвердив наші здогадки, заявив, що 

ОУНівці — і є персонажі, затримані співробітниками СБУ. “Затримано троє наших бійців, один поранений при затриманні, — сказав пан “Бойко”. — Їх затримали співробітники СБУ. Не можу сказати достовірно, як і за яких умов затримували наших хлопців. Інформація є закритою. Але це ті самі хлопці, про яких йдеться в інформації СБУ. Я би сказав, що в інформації СБУ є багато якогось дитячого піару. Якби цей теракт був організований десь на Донеччині, я би зрозумів логіку затримання. А інкримінувати теракт у Львові — білими нитками шита провокація... Поранений ОУНівець під охороною знаходиться в одній із лікарень міста Львова. Два інших хлопці — в СБУ. Зв’язку з ними не маємо, бо в них відібрали телефони. Знаємо, що їм дали державного адвоката. Ми йому не довіряємо, шукаємо людину, яка б могла нам надати фахову юридичну допомогу”. 

У прес-службі Львівської залізниці журналіста “ВЗ” запевнили, що всі каси працюють, усі поїзди рухаються за графіком, надзвичайної ситуації немає.

Фото прес-служби УСБУ у Львівській області