Вибух у Пакистані: вже 70 загиблих і дві заяви про відповідальність

Унаслідок вибуху загинули не менш ніж 70 людей.

Іще понад сто поранені, багато з них у критичному стані. Число виявлених жертв може ще зрости.

Із заявами про відповідальність за напад виступили відразу два ісламістські угруповання, що є суперниками між собою, — «Ісламська держава» і «Джамаат-уль-ахрар», що є підрозділом пакистанського «Талібану».

Речник другого з них Ехсанулла Ехсан заявив, що невдовзі оприлюднить зроблений цим угрупованням відеозапис нападу. Але наразі підтверджень правдивості жодної з цих заяв іще немає.

Вибух був влаштований невдовзі по тому, як до лікарні у Кветті, центрі провінції Белуджистан, доставили тіло вбитого напередодні відомого юриста, президента Асоціації адвокатів Белуджистану Білала Касі. За даними поліції, більшість жертв вибуху — юристи, що зібралися вшанувати пам’ять Касі, застреленого невідомими раніше в понеділок по дорозі до суду. В момент вибуху там було понад 200 людей.

Як заявив речник влади провінції Анвар-уль-Хак Какар, напад на лікарю був вочевидь спланований.

А міністр внутрішніх справ провінції Сарфраз Буґті назвав напад терористичним актом.

Асоціації юристів у всьому Пакистані оголосили про семиденну жалобу й одноденний загальнодержавний страйк на знак протесту проти нападу у Кветті.

Останнім часом у Кветті вже кілька юристів стали цілями чи жертвами нападів.

Також раніше лікарні в Пакистані вже ставали цілями нападів ісламістів.

Кветту вважають силовою базою пакистанських талібів і їхніх союзників. Натомість угруповання «Ісламська держава» досі ще не вчиняло нападів на території Белуджистану.

Провінція Белуджистан, що межує з Іраном і Афганістаном, має значні поклади нафти і газу. Вона потерпає від дій ісламістів, ворожнечі між сунітами й шиїтами і сепаратистського повстанського руху народу белуджів.

Відповідальність за вибух у пакистанській лікарні взяв ІДІЛ

Під час вибуху в лікарні в пакистанському місті Кветті 93 людини загинули, понад 120 отримали поранення.

Про це повідомляє India Today. 

"Принаймні 93 людей були вбиті і понад 120 отримали поранення в результаті вибуху бомби в цивільній лікарні в Кветті, столиці охопленої насильством південно-західній пакистанської провінції Белуджистан", - йдеться в повідомленні.

Відповідальність за напад взяли на себе бойовики "ІД".

Незабаром після вибуху прем’єр-міністр Пакистану Наваз Шаріф виступив з заявою, в якій висловив "глибоку скорботу і страждання через втрату дорогоцінних людських життів" в атаці.

Вибух у пакистанській лікарні: кількість загиблих зросла до 93

Кількість жертв вибуху в лікарні пакистанського міста Кветта сягнула 93 осіб.

Про це повідомляє агентство "Сіньхуа" з посиланням на міністра охорони здоров'я провінції Белуджистан.

Вибух стався рано вранці в понеділок, через кілька годин після вбивства президента Асоціації колегії адвокатів Белуджистана Біляля Анвара Касі.

Його тіло було доставлено в госпіталь, а незабаром після того, як в медустанову прибули його колеги, знайомі і представники ЗМІ, пролунав вибух. Кілька адвокатів зазнали поранень, загинув один журналіст, ще один був серйозно поранений.

Глава МВС провінції Белуджистан заявив, що вибух здійснив смертник. За даними групи саперів, у поясі смертника було від 8 до 10 кілограмів вибухівки.

Після вибуху була чутна стрілянина. Співробітники служб безпеки оточили територію медустанови.