З іспанського курорту – на лаву суду

Справу, в якій фігурує син Черновецького, опечатали грифом «секретно».

Скільки б столичний екс-мер Леонід Черновецький не називав брехнею інформацію про затримання в Іспанії його старшого сина, як би не погрожував іспанським журналістам судовими позовами, проти фактів не попреш. У ЗМІ з’явилися фото, як поліцейські виводять Черновецького- молодшого у кайданках. Та й в українському МЗС, хоч і без прізвищ, але підтвердили: у справі щодо відмивання коштів, підробки документів, податкових махінацій іспанські правоохоронці затримали чотирьох громадян України (всього під час спецоперації пов’язали 11 осіб).

Представники МЗС у своїх коментарях небагатослівні. Кажуть, суд Барселони наклав на справу гриф «секретно», що навіть персональні дані підозрюваних не дозволяє розголошувати, не кажучи вже про інші подробиці. З повідомлень від міністерства відомо лише, що з поліцейського відділення затриманих мали передати у розпорядження слідчого суду. Справою зай­матимуться іспанські слідчі та Феміда. І лише після судового рішення, наголосили в МЗС, можна буде говорити про видачу громадян України, які фігурують у справі, Києву. Іспанська преса деякі деталі спецоперації під назвою Variola (з латинської перекладається як «віспа»: такою інфекцією охрестили затримане в Іспанії угруповання, до якого входили не лише українці, а й росіяни) все ж оприлюднили. Повідомили, що правоохоронці провели 16 облав, Черновецького-молодшого затримали у курортному містечку С’Агаро, де він оселився у будинку, придбаному, як підозрює слідство, на відмиті кошти.

Після оприлюднення фотодоказів затримання сина Леонід Черновецький з ефіру у Facebook, де постив обурливі коментарі, обіцяю­чи розібратися не лише з іспанськими журналістами, а й з поліцією, зник. Хоча у своєму передостанньому пості, датованому 12 липня, писав: «Завтра дам нову заяву, або мій син зробить її сам!».

А тим часом...

З апартаментами під іспанським сонечком, вочевидь, доведеться розпрощатися не лише синові київського екс-мера, а й скандальній судді Сєвєродонецького міського суду Луганщини Олені Горбатенко. Як повідомила прес-служба Національного антикорупційного бюро, іспанський суд своїм рішенням наклав арешт на квартиру і банківські рахунки Горбатенко (в Україні їй оголосили підозру у справі про отримання 1500 доларів «гонорару» за винесення неправомірного вердикту) в Іспанії. Про іспанські «загашники» судді українські слідчі дізналися з документів, які знайшли в її помешканні під час обшуку. «Крім майна в Іспанії, у ході досудового розслідування накладено арешт на три автомобілі, квартири у Луганську та Сєвєродонецьку. Під час слідчих дій вилучені грошові кошти у сумі дві тисячі євро та 60 100 доларів США, ювелірні вироби. Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України служителя Феміди відсторонено від посади. Досудове розслідування завершено, матеріа­­ли скеровано до суду», - йдеться у повідомленні НАБУ.

Фото: Diari de Girona.