Гаряча вода дорожчає до 63-78 гривень за кубометр

НКРЕКП ухвалила рішення про підвищення тарифів на централізоване постачання гарячої води для потреб населення.

Про це стало відомо під час засідання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), повідомляє Укрінформ. 

Нагадаємо, попередньо проекти тарифів схвалювалися на відкритому засіданні Комісії 5 травня та оприлюднювалися на офіційному веб-сайті НКРЕКП. Зокрема, з 1 липня 2016 року тарифи на гаряче водопостачання в Україні зростуть до 63-78 гривень за кубометр.

Тарифи на тепло зростають в два рази

Згідно з рішенням НКРЕКП, з 1 липня середньозважений тариф для населення встановлюється на рівні 1 043 гривень за 1 Гкал.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг схвалила підвищення тарифів для населення на теплову енергію та послуги з централізованого опалення - з 534 грн за Гкал до 1043 грн.

Про це стало відомо під час засідання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, повідомляє Укрінформ.

«Комісія приймала рішення у прозорий спосіб. Коли ми отримали рішення кабміну, ми провели моніторинг цін. Ми зважали на рівень доходів населення та систему субсидій», - відзначив голова НКРЕКП Дмитро Вовк.

Як зазначив Вовк, НКРЕКП здійснювала моніторинг цін на газ упродовж чотирьох місяців поточного року. Оскільки промисловість купувала газ за ціною від 5433-6880 грн за 1 тисячу кубометрів, то затверджена урядом ціна блакитного палива для теплокомуненерго на рівні 4942 грн за тисячу кубометрів є найнижчою на ринку. (Відповідно до офіційного курсу НБУ на 09.06.2016 новий тариф на газ для населення складає 198,4 доларів за тисячу кубічних метрів - ред).

За інформацією НКРЕКП, озвученою під час обговорення питання, пропонований для встановлення з 1 липня 2016 року середньозважений тариф на теплову енергію для потреб населення становитиме 1043 грн за Гкал - проти сьогоднішніх 534 грн за Гкал 

Підвищення тарифів відбувається за рахунок трьох факторів: зростання паливної складової у структурі тарифу (на 474 грн за Гкал), тарифу на електроенергію (13 грн за 1Гкал) і заробітних плат (9 грн за Гкал).

Зокрема, коригування паливної складової пов'язане з рішенням уряду про зміну тарифу на газ, що використовується при виробництві тепла для населення. Якщо раніше на паливо припадало 400 грн у вартості 1 Гкал тепла (75% вартості), то з 1 липня цей показник дорівнюватиме 874 грн (84% вартості).

Рішення регулятора означатиме зростання тарифу на тепло та послуги центрального опалення на 75-90% залежно від конкретного підприємства теплопостачання.