Порошенко поклав квіти до могили невідомому Солдату

Президент України Петро Порошенко разом з ветеранами та першими особами держави поклав квіти до могили Невідомому Солдату у парку Слави, що в Києві.

Про це повідомляє Укрінформ.

Пам'ятною ходою та покладанням квітів до могили Невідомому Солдату Президент України та ветерани Другої світової війни вшанували пам'ять полеглих воїнів під час Другої світової війни. Слідом за першими особами держави та ветеранами йшли бійці АТО.

До церемонії вшанування пам'яті полеглих воїнів Другої світової війни долучився увесь склад Кабінету Міністрів, Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, спікер Верховної Ради України Андрій Парубій, мер Києва Віталій Кличко та інші.

Присутні поклали квіти до могили Невідому Солдату та вінок з квітів у кольорах українського прапора.

Після цього на Володимирська гірці розпочалась молитва капеланів із зони ATO. Президент України Петро Порошенко долучився до молитви капеланів - учасників АТО за мир та перемогу.

"Маю за честь молитись разом з вами. Від імені української держави дякую вам за службу. Вітаю Вас з Днем перемоги над нацизмом. Слава Ісусу Христу, Слава Україні!", - сказав Порошенко.

Президент України привітав усіх присутніх з Великодніми святами та заявив, що духовна підтримка військових капеланів робить духовно сильнішою віру в справедливість.

"Ви, перебуваючи в зоні ризику на межі життя та смерті, відкрили для великої кількості українських воїнів свою дорогу до Бога. Ви закріпили тверде переконання, що захист Батьківщини  - це і є Божий промисел", - сказав Порошенко.

О 10-й годині відбувся урочистий марш військових духових оркестрів Збройних сил України, Генштабу, Міністерства внутрішніх справ, Прикордонних військ, Військово-морського флоту від Площі Слави до Майдану Незалежності.

Після цього анонсовано концерт патріотичної пісні на Майдані Незалежності.

Порошенко: "Дуже ціную готовність наших солдат та офіцерів до виконання будь-якого завдання"

Виступ Президента під час акції «Перша хвилина миру» у День пам’яті та примирення.

Дорогі співвітчизники!

8 травня 45-го року після шестирічної війни був встановлений довгоочікуваний мир в Європі. Минулого року Україна приєдналася до європейських країн у відзначенні Дня пам’яті та примирення. Ця нова для нас традиція жодним чином не підміняє, а доповнює і посилює звичне державне свято — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Ще в березні 39-го українці Закарпаття першими на нашій землі відчули смертельний подих майбутньої трагедії. А у вересні того ж року, вже по інший бік від Карпат, понад сто тисяч українців вступили у нерівний двобій з вермахтом у складі Війська Польського.

З Україною пов’язані вирішальні та найзапекліші баталії на радянсько-німецькому фронті. Тоді на нашій території було проведено 29 із сімдесяти шести операцій Другої світової війни.

Українці воювали в Червоній армії, в радянських партизанських з’єднаннях, в лавах опору європейських країн; у складі канадської, американської, австралійської, британської та інших армій.

Минулого року ми, нарешті, на законодавчому рівні віддали належну шану й офіційно визнали роль Української  повстанської армії.

А ще десятки мільйонів працювали в тилу. Отже всі, все це хай затямлять ті, хто хоче применшити роль України у антигітлерівській коаліції і у звільненні від коричневої чуми всієї Європи.

То була, є й буде наша перемога!

Фото: 24 канал.

***

Нинішній День Перемоги і примирення, День пам’яті та примирення глибоко і символічно поєднується із Днем матері.

Лише у складі Червоної армії воювали майже 130 тисяч українських жінок. Визначною була їхня роль і у радянських партизанських загонах, і в українському підпіллі.

З особливою теплотою фронтовики й понині згадують жінок-медиків. Я хотів би вклонитися Марії Щербаченко — справжній героїні, яка восени 43-го при форсуванні Дніпра винесла з поля бою 112  поранених бійців.  Дорога Маріє Захарівно, зі святом Вас! Сподіваюся, Ви нас дивитеся!

Сьогодні ми складаємо особливу шану українським жінкам за те, що не дочекавшись з фронту чоловіків, самі вивели дітей у люди. І не тільки своїх, рідних. Наприклад, Олександра Аврамівна Дерев’янських з  міста Ромни виховала 48 сиріт.

Євдокія Кирилівна Лисенко із Корсунь-Шевченківського району, що на Черкащині, провела на фронт десятьох синів. І всі,  - лише уявіть собі, - всі повернулися живими! Такою може бути сила материнської молитви. Така вона, всепереможна сила материнства!

Дорогі співвітчизники!

Нині на Сході Європі відбувається безпрецедентне з часів Гітлера та Сталіна порушення норм міжнародного права. Хижа й ненажерлива імперія знову не рахується з державними кордонами і прагне розширити свій так званий життєвий простір. Україна знову дає відсіч, - хіба що з тією різницею, що зараз ворог прийшов до нас не з Заходу, а зі Сходу. 

Важкі дні й безсонні ночі і тепер випали на долю українських жінок. Сьогодні зранку тут, на території цього меморіального комплексу,  відкрилася фотовиставка «Матері героїв», присвячена мамам Героїв України. За два останніх роки 27 воїнів, серед яких — Надія Савченко, удостоєні цього високого звання.

«Виростеш ти, сину, підеш у дорогу, виростуть з тобою приспані тривоги…»  Ці безсмертні рядки Василя Симоненка неначе нагадують, що за кожним Героєм стоїть  героїчна жінка, яка виховала його гідним сином не лише своєї родини, але й цілої України.

***

Дорогі українці!

Ледве чи не п’яту частину державного бюджету ми витрачаємо на оборону і безпеку. І це — виправдано, бо хто заощаджує на своїй армії, той годує чужу.

Тим, як за два роки ми створили сучасне військо, має законне право пишатися кожен українець: воїн, волонтер, працівник оборонного підприємства, капелан і просто платник  військового збору.

Збройні Сили України, звільнивши більшу частину Донбасу,  надійно тримають оборону на лінії зіткнення. Ми виконуємо Мінські угоди, але наші воїни отримують, коли це необхідно, наказ відкривати вогонь у відповідь. Словом, дають відсіч провокаціям ворога.

Дуже ціную готовність наших солдат та офіцерів до виконання будь-якого завдання, їхню жертовність, бажання наступати до повного звільнення української території від російських окупантів. Та як Верховний Головнокомандувач маю брати до уваги всю сукупність факторів: військових, міжнародних, економічних, тощо.  І тому ми робимо ставку на політико-дипломатичний спосіб повернення тимчасово окупованих територій під державний суверенітет України.

Зміцнюючи обороноздатність, посилюємо контрактно-професійну складову у формуванні армії.  Два роки тому  платня мобілізованого воїна-снайпера, який брав участь в АТО, становила 600 гривень. Тепер мінімальна, поза зоною АТО, складає сім тисяч - її було істотно підвищено з початку цього року. Протягом квітня-травня демобілізували майже всіх, кого призвали минулого року під час четвертої черги  мобілізації. Але  зверніть увагу - нової, сьомої хвилі, й досі не оголосили.

Звільнених ми замінили професіоналами-контрактниками. Ми намагаємося мінімізувати вплив війни на життя кожного українця.  Єдине, чого поки що не можу пообіцяти, - що мобілізації  цього року взагалі не буде. Її перспективи й масштаби залежать не лише від наших планів, але й від обстановки на фронті.

А тим часом вітчизняна дипломатія  докладає всіх зусиль для продовження секторальних, економічних санкцій проти Російської Федерації, які були запроваджені на знак солідарності з Україною у складі світової проукраїнської коаліції Євросоюзом, США, Канадою, Австралією та багатьма іншими країнами. Час від часу в деяких європейських країнах лунають голоси про нібито неефективність санкцій. Що ж, якщо комусь вони видаються неефективними, то слід не знімати їх чи пом’якшувати, а, навпаки - продовжувати і посилювати!

Будь-яким крокам з політичного врегулювання має передувати  відчутний прогрес в питаннях безпеки. Йдеться насамперед про реальне припинення вогню, хоча останнім часом ми спостерігаємо різке скорочення обстрілів. Реальне виведення російської військової техніки, а не те, що ми побачимо на так званому фейковому параді в Донецьку, який свідчить про те, що насправді нічого не виведено. Повний доступ ОБСЄ до всіх окупованих територій, включаючи лінію зіткнення і неконтрольовану ділянку україно-російського кордону. Лише потім можемо говорити про те, що можемо проводити місцеві вибори — лише у  повній відповідності до українського законодавства, і лише в повній відповідності до критеріїв та стандартів ОБСЄ.

Я переконаний у вірності дій України і безальтернативності Мінських угод. Доказами є мирне небо над переважною більшістю території України, потужна світова солідарність з Україною, санкції, які запроваджені за невиконання Мінських угод. І те, що ворог зараз заблокований на далеких східних рубежах — це теж ефективність Мінських угод.

Моя мета - політико-дипломатичним шляхом повернути Україні весь Донбас, а потім — Крим. І хочу наголосити - простих рішень, на жаль, нема, але я з цієї складної дороги вертати не збираюся.

Усім нам я бажаю миру!

Вітаю вас, дорогі співвітчизники, з Днем пам’яті та примирення та з Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 

Слава ветеранам Червоної армії та партизанського руху!

Слава воякам Української повстанської армії і всім учасникам національно-визвольних змагань!

Слава всім, хто захищав Україну від агресії з боку нацистського Третього рейху!

Слава Збройним Силам України, Національній гвардії, добровольцям, волонтерам, всім силовим структурам, які боронять нашу Вітчизну від ворожих зазіхань Російської Федерації!

Слава Україні!

Порошенко: "Схиляємо голови перед мужністю матерів, котрі виховали героїчних синів, доньок"

Глава держави високо оцінив силу кожної української матері, дружини, чиї сини та чоловіки боронять Батьківщину.

Президент Петро Порошенко разом з дружиною Мариною взяв участь у відкритті фотовиставки "Матері героїв", присвяченій Дню матері, який цього року співпав із Днем пам’яті та примирення. 

Глава держави високо оцінив силу кожної української матері, дружини, чиї сини та чоловіки боронять Батьківщину. На переконання Петра Порошенка, вони виявляють не меншу мужність і героїзм, а ніж українські воїни на фронті.

"Матері героїв - це також українські герої, бо на їх плечі лягає не менше, а може й ще більше навантаження! Хочу наголосити, що наша перемога залежить, у тому числі, й від вас. Так само, як і від героїзму наших захисників - ваших синів та чоловіків", - звернувся до присутніх Президент.

"Ваші діти та чоловіки — це одночасно й діти нашої української Вітчизни. Коли вони думають кого захищають, вони одночасно думають про маму, дружину і Батьківщину. Тому вони своєю сміливістю, мужністю, патріотизмом здатні зупинити будь-якого ворога", - додав Глава держави.

 Петро Порошенко наголосив на жертовності українських жінок, котрі знайшли в собі силу підтримати рішення своїх синів, чоловіків боротися з агресором, задля миру в країні.

"За кожним солдатом, кожним офіцером, кожним українським воїном стоїть водночас сильна і тендітна жінка - мати, яка його ростила. Вона його ростила, звичайно ж, не для війни, але зрозуміла його вибір, благословила, і оберігає його своїми молитвами, оберігає його своїм материнським серцем", - сказав Президент і додав, - "знайти в собі сили благословити його йти захищати Україну, може лише героїчна жінка". 

"Ви витираєте сльози, але відпускаєте своїх дітей на війну. Підтримати цей вибір власної дитини, благословити її на захист України  - це і є справжній материнський подвиг! Тож ми схиляємо голови перед мужністю матерів, котрі виховали героїчних синів та доньок України, які стоять на захист Батьківщини і дають героїчну відсіч ворогу. Ми схиляємо голову перед мужністю матерів, котрі виховали героїчних синів, доньок . І особливу шану і вдячність кожен із нас зобов’язаний віддати тим мамам, чиї голови покрили чорні хустки, хто за останні роки не дочекався додому своїх дітей", - наголосив Президент. 

"Прощу всіх українців сьогодні привітати, відвідати, огорнути любов’ю і вдячністю матерів українських героїв, не дати їм залишитись на самоті. У цей день і кожен день слава українським матерям і слава Україні", - сказав Петро Порошенко.

Глава держави  побажавши всім матерям здоров’я, витримки, сили і обов'язково дочекатися своїх героїв.

З вітальним словом до присутніх на урочистій церемонії звернулися і Марія Савченко та Людмила Забродська. Вони подякували за підтримку та реалізацію цього проекту зазначивши, що така увага робить їх сильнішими та стійкішими.

Герой України Євген Межевікін у свою чергу зазначив, що саме материнські очі, їх серця та щира підтримка дають воїнам наснаги на подвиги під час захисту рідної землі. "Кожен син хоче, щоб ним пишалися його батьки. Тому впевнений, що ми зможемо довести, що ми гідні називатися вашими синами і гідні називатися синами України", - сказав він.

Президент разом з дружиною оглянули експозицію виставки, яка відбуватиметься на площі біля Національного музею історії України у Другій світовій війні впродовж тижня. Автор портретів Роман Ніколаєв - один із найяскравіших майстрів сучасної української фотографії. Роман Ніколаєв був волонтером, згодом відправився як фотограф до зони АТО. Саме звідти він привіз більшість портретів із серії «Кіборги». У Second Floor Art Center в Адміністрації Президента була  представлена інша серія Романа  — «16». Це портрети нових українських героїв. 

Президентське подружжя також відвідало музей, де оглянули виставку, присвячену війні на Донбасі. У ній представлені фотографії, документи, особисті речі українських військовослужбовців, "кіборгів", що захищали Донецький аеропорт, передані їх рідними і близькими, а також інші артефакти, зібрані журналістами у зоні АТО. 

Порошенко: "Найважче у роботі президента — звістки про загибель героїв"

Президент Петро Порошенко назвав найважчим у своїй роботі повідомлення про втрати серед українців у зоні бойових дій.

Про це він сказав, вітаючи громадян із Днем пам’яті і примирення і Днем матері у Києві біля Музею історії участі України у Другій світовій війні, де відкрилася фотовиставка "Матері Героїв".

"Якщо ви мене спитаєте, що є найважчим у роботі президента, — це не режим, графік, виснажливі і важкі рішення, які доводиться приймати, це отримання звісток із фронту про загибель наших героїв. Я не можу з цим спокійно миритися", - сказав Порошенко.

"Це, насправді, той невимовний біль, який відчуваєш щоразу, коли приходять повідомлення — при чому як про втрату наших воїнів, так і про втрати серед мирного населення, про страждання людей, про все те, що є наслідком російської агресії, яка прийшла на нашу землю на початку 2014 року окупаційними військами", - додав він.

"Ця війна була розв’язана російським агресором. І цей гріх людиновбивства, який повністю лежить на них, хто своїми імперськими психозами і кривавими руками розв’язав цю вбивчу війну", - заявив президент.

"У День матері ми схиляємо голови перед українськими мамами, матеріями героїв, які й самі є справжніми героями. Дай вам Боже здоров'я, сили й долі, щоб ви обов'язково дочекалися своїх героїв", - сказав також він.

Порошенко зазначив, що за кожним солдатом стоїть сильна і тендітна жінка — мати, яка його ростила "не для війни".

Він також сказав, що ніколи не забуде очі своєї матері і дружини, які чекали його з армії.

На урочистостях із Порошенком була його дружина Марина.

Після промови президента виступили також матері героїв — зокрема, Марія Савченко.

Джерело: Українська правда

Порошенко: "Слава українським воїнам всіх часів і всіх поколінь!"

Порошенко опублікував зворушливе відео до Дня пам'яті і примирення.

"Слава українським воїнам всіх часів і всіх поколінь!", — прокоментував відеозапис президент.

На відео показано молодого військовослужбовця, який пішов стопами батька і дідуся.

"Слава українським воїнам всіх часів і всіх поколінь!", — прокоментував відеозапис президент.

Як відомо, сьогодні, 8 травня, в Україні сьогодні відзначається День пам'яті та примирення, присвячений жертвам Другої світової війни 1939-1945 років.

Джерело: Тиждень.ua

В Україні відзначають День пам'яті та примирення

В Україні сьогодні відзначають День пам'яті та примирення, присвячений жертвам Другої світової війни.

Верховна Рада у 2015 році встановила 8 травня Днем пам'яті і примирення. Дата приурочена до річниці капітуляції нацистської Німеччини 8 травня 1945 року.

При цьому було прийнято рішення відзначати 9 травня як День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні замість встановленого за радянських часів Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Під час вшанування пам'яті полеглих скасовується використання радянської символіки. Відтепер символом пам'яті є червоний мак.

Джерело: Еспресо.tv