Нищук: "Людям, які принижують українську державу, тут не місце"

Міністерство культури має намір створити агенцію для відсіювання артистів з антиукраїнською позицією та узгодити з СБУ механізм санкцій.

Про це в інтерв’ю Громадському заявив міністр культури України Євген Нищук.

«Є ідея про створення агенції, яка би здійснювала концертну, театральну і гастрольну діяльність. Функція якої б ще була в тому, щоб виробити ті закони, які б унеможливлювали гастролі, приїзди і професійної діяльності тих людей, які так висловлюються», - сказав міністр культури.

При цьому міністр зазначив, що він проти складання списків.

«Я проти того, щоб складати не те, що списки — чорні чи білі. Однозначно список повинен бути і дуже жорсткий, але я б його в колір не обрамлював. Я б його обрамлював у санкції. І механізм його, ми власне маємо домовитися з СБУ і з іншими органами, як це здійснюється. Звичайно, люди, які принижують гідність української держави, спотворюють українську історію, наших героїв, однозначно, їм не місце тут», - сказав Нищук. його словами, для механізму заборони російського контенту має бути проведена внутрішня ґрунтовна робота «без прес-конференцій і без винесення на люди багатьох речей».

«Сам механізм буде опрацьовуватися. Я зустрічаюся з головою СБУ, я буду зустрічатися з усіма керівниками і директорами, телевізийниками і радійниками», - розповів Нищук.

Він зазначив, що виступає за те, щоб боронити інформаційний простір та наповнювати його своїм національним контентом.

«Так робить Франція, яка бореться проти англомовного засилля, так роблять інші країни», - додав міністр.