• You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • Порошенко: "Мені здається, що нам вдалося узгодити певний алгоритм звільнення Надії"

Порошенко: "Мені здається, що нам вдалося узгодити певний алгоритм звільнення Надії"

На його думку, засудження спецпризначенців Алєксандрова та Єрофєєва відкрило нові можливості для звільнення українки.

Президент Петро Порошенко висловив сподівання, що під час його розмови з президентом Росії Владіміром Путіним, яка відбулася увечері 18 квітня, сторонам вдалося узгодити попередній алгоритм звільнення українки Надії Савченко. Про це він заявив у вівторок, 19 квітня, за підсумками зустрічі з прем'єр-міністром Данії Ларсом Расмуссеном у Києві.

«Вчорашня розмова з Путіним відбулася з моєї ініціативи, і на підставі попередніх напрацювань. Мені здається, що нам вдалося узгодити певний алгоритм звільнення Надії», — сказав Порошенко.

Український президент повідомив, що вже дав низку доручень для відпрацювання механізму повернення полоненої українки.

«Сьогодні у мене відбудеться зустріч з мамою і сестрою Надії, мною будуть дані відповідні доручення Міністерству юстиції для того, щоб відпрацювати інші механізми. Відповідні доручення отримав міністр закордонних справ (Павло Клімкін — Ред.), і ця складна робота, я думаю, повинна бути завершена якомога швидше поверненням Надії додому», — сказав Порошенко.

«Принаймні, я підкреслив, що готовий відправити президентський літак для того, щоб разом з моїми представниками забрати Надію додому, і якомога швидше повернути її в Україну», — сказав президент.

Він також нагадав, що обговорив з президентом Росії можливість допуску до Савченко німецьких лікарів.

Крім того, Порошенко повідомив, що в розмові з президентом РФ порушив питання про критичний стан здоров'я інших українських в'язнів в Росії, а саме Юрія Солошенко і Геннадія Афанасьєва.

«Я також сподіваюся на те, що російська сторона продемонструє певний прогрес в цьому питанні», — додав президент.

«Як ви знаєте, вчора суд виніс рішення у справі російських ГРУшників Єрофєєва і Алєксандрова, і це рішення суду відкриває певні можливості для залучення механізму обміну», — заявив Порошенко

Джерело: Інтерфакс-Україна

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • Порошенко: "Мені здається, що нам вдалося узгодити певний алгоритм звільнення Надії"