У Брюсселі пройшов Марш проти терору та ненависті

У марші взяли участь близько 3 тисяч осіб, хоча організатори акції розраховували на 15 тисяч учасників.

Майже за чотири тижні після терористичних атак в Брюсселі тисячі людей зібралися сьогодні в центрі бельгійської столиці для участі у Марші проти терору і ненависті.

Частина демонстрантів почала хода з району Моленбек, де поліція проводила численні обшуки і затримання підозрюваних у причетності до тероризму, передає Deutsche Welle.

Присутні за призовом церков і громадських організацій учасники акції пройшли під гаслом "Найбільша небезпека, яку несе в собі терор, полягає в тому, що страх, військові на вулицях і недовіра одне до одного стануть нормою".

За оцінками поліції, число демонстрантів на початку маршу становило від 2 тисяч до 3 тисяч осіб. Організатори акції розраховували на 15 тисяч учасників. На мітингу по закінченні ходи виступили постраждалі від терактів у Брюсселі та родичі жертв.

Спочатку захід мав відбутися 27 березня, проте бельгійська влада наполегливо попросила перенести його через небезпеку нових терористичних атак.

Глава МВС Бельгії: "Після терактів багато мусульман "танцювали"

Міністр внутрішніх справ Бельгії Жан Жамбон заявив, що значна частина бельгійських мусульман "танцювала", коли відбулися терористичні атаки.

 Про це повідомляє AFP, передає Еспресо.TV.

Жамбон прямо не вказав на джихадистські атаки в брюссельському аеропорту і метро, коли загинули 32 людини. "Значна частина мусульманської громади танцювала, коли відбувалися напади", - сказав він.

Жамбон також підкреслив, що політика інтеграції іноземців у Бельгії провалилася.

Він також заявив, що жителі комуни Моленбек всіляко заважали поліції під час спецоперації із затримання організатора паризьких терактів Салаха Абдесалама.

"Вони кидали каміння і пляшки в поліцейських і пресу при затриманні Салаха Абдеслама. Це реальна проблема. Терористів ми можемо ізолювати від суспільства. Але вони всього лише нарив, під яким ракова пухлина, яку набагато важче лікувати. Ми можемо зробити це, але не відразу", - сказав він.