Пайетт про відставку Шокіна: "США вітають такий крок"

Звільнення генерального прокурора України Віктора Шокіна було дуже важливим для подолання корупції в країні.

Про це заявив посол США в Україні Джеффрі Пайетт, передають "Українські новини".

"Неважливо, як багато допомоги міжнародне співтовариство надає Україні, не важливо, скільки грошей і технічної підтримки Україна отримує - Україна не сумнівається в необхідності подолання корупції. Тому сьогоднішні дії в Раді, які ми вітаємо, щодо звільнення дискредитованого генерального прокурора такі важливі", - сказав Пайетт.

Посол наголосив, що новий генпрокурор повинен бути незалежним і керуватися принципами Євромайдану.

В ЄС вважають звільнення Шокіна новим шансом для змін у ГПУ

Новий генеральний прокурор повинен забезпечити незалежність відомства від політичного впливу та тиску.

Про це під час брифінгу заявив голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський, повідомляє УНІАН.

"Я звернув увагу, що Верховна Рада сьогодні прийняла звільнення генерального прокурора. Це рішення створює можливість, щоб здійснити новий старт у Генеральній прокуратурі. Я сподіваюся, що новий генеральний прокурор забезпечить те, щоб Генеральна прокуратура стала незалежною від політичного впливу та тиску, а також матиме суспільну довіру", - сказав Томбінський.

Голова представництва ЄС зазначив, що Генеральна прокуратура повинна сприяти забезпеченню справедливості та верховенства права, яких український народ очікує та дуже заслуговує.

"Робота Генеральної прокуратури є також невід'ємною частиною для повної інституційної модернізації України, а також для впровадження Угоди про асоціацію", - зауважив Томбінський.

ВР погодилась на звільнення Шокіна

Верховна Рада ухвалила проект постанови №4122 про надання згоди на звільнення Президентом України Віктора Шокіна з посади генерального прокурора.

Як передає УНІАН, за це рішення проголосували 289 народних депутатів із 339, зареєстрованих у сесійній залі.

Фото: twitter.com/maksm

Представляючи проект постанови, представник президента у парламенті Степан Кубів нагадав, що президент вніс цей документ до парламенту 22 лютого.

"Шокін подав особисту заяву щодо його звільнення", - додав депутат.