• You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • Льовочкін розбагатів удвічі, а Тимошенко річного доходу хіба на сумочку вистачило

Льовочкін розбагатів удвічі, а Тимошенко річного доходу хіба на сумочку вистачило

Від депутатських декларацій детектор брехні задимівся б.

З наближенням 1 квітня деякі народні обранці першими поспішили народ посмішити, достроково виставивши на оглядини свої декларації. Когось «писульки» про депутатські доходи і майно повеселили, а у когось після побаченого вилиці від злості звело. 

Серед «опозиціонерів» першими про своє життя-малину відзвітував родинний підряд Льовочкіних. Ось кому в Україні за будь-якої влади жити добре. За Януковича у маслі каталися, а тепер — і взагалі жирують. Хто-хто, а Льовочкіни по-новому точно зажили, примноживши за рік після Революції гідності свій капітал у рази. У колишнього «адміністратора» Януковича Сергія Льовочкіна доходи розрослися з 10 мільйонів гривень до 24 мільйонів (22 мільйони з цієї суми — «навар», отриманий за кордоном). Чи не головною золотою жилою для нього залишаються  акції прописаної на Кіпрі компанії Oskaro Investmens Limited. 

Допомагає закордону інвестиціями і сестра екс-керманича президентської Адміністрації Юлія Льовочкіна. «Допомога» повертається з такою віддачею, що позаторішні 5,6 мільйона доходу всього за 12 місяців перетворилися на 28 з гаком мільйонів. З такими заробітками не дивно, що земельна колекція Льовочкіної щороку обновкою поповнюється. У минулій декларації було дев’ять ділянок (останню Льовочкіна придбала за 5,6 млн. грн.), тепер — 10. А ось шикарний автопарк депутатки одразу на парочку дорогих «конячок» поменшав:    Льовочкіна вирішила, що з двох «Рендж Роверів» і двох «Мерседесів» достатньо по одному залишити. Бо ж і так є з чого автівки під колір сукні вибирати: у гаражі ще — два «Лексуси», «Бентлі» і «Шкода».        

А ось тезка Льовочкіної, та, що теж — Юлія Володимирівна, але Тимошенко, власною «колісницею» так і не розжилася. Як і «квадратними метрами». Усе, бідолашна, по орендованих «кутках» тулиться. У минулій декларації писала, що  знімає будинок на 588 «квадратів» (за 200 тисяч гривень на рік). А тепер і квартира у користуванні з’явилася. Ось тільки цього разу орендну плату за житло Юлія Володимирівна «забула» вказати. Воно й не дивно: з такими доходами, як у Тимошенко, голова іншим забита — як від зарплати до зарплати протягнути. У декларації ж — лише 75 тисяч 616 гривень річного депутатського заробітку (шість з копійками тисяч на місяць). Ну і Юлія Володимирівна, ну і молодець: за такі гроші на всі 100 (тисяч доларів) примудряється виглядати! 

Її екс-захисникові Сергію Власенку мало б бути соромно за свої мільйони. «Шефова» на скромну зарплату перебивається, а він торік півтора мільйона гривень на халяву відхопив. Саме таку суму Власенко вказав у графі декларації  «дарунки, призи, виграші». Та й «квадратні метри» у нього — не орендовані, свої (будинок на 530 кв. м та квартира площею 235 «квадратів»). А в гаражі — аж два «Лексуси». 

Позафракційний «ходок» у мери Києва Борислав Береза теж на дари фартовий. Точніше, не він, а його дружина, на яку нардеп записав у декларації понад три мільйони гривень (у «подарунково-виграшній» графі). Коли ж допитливі користувачі у соцмережах взялися обговорювати, хто і де такі коштовні подарунки депутатським дружинам робить, Береза пояснювальну записку у своєму Facebook залишив. Мовляв, вказана сума — це спадок, який дістався дружині від померлого родича. А оскільки у декларації «спадкової» графи немає, довелося вписувати у подарунки.  

Може, дружина-мільйонерка і виборчу кампанію Березі проспонсорувала? А то   його депутатських (Береза вказав у декларації лише голу зарплату) навіть на   білборди, якими Київ був завішаний, не вистачило б.       

Коментар для «ВЗ»

Віталій ШАБУНІН, голова правління Центру протидії корупції

Хоча зміни до Кримінального кодексу, які передбачають покарання за неправдиві дані у декларації, набули чинності ще торік, кримінальних справ знову не дочекаємося. Парламент відклав електронне декларування, яке передбачало звіт про майно і доходи у новій, набагато ширшій формі. Зараз держслужбовці і депутати не декларують ні готівки, ні часток у компаніях, де мають власність, ні майно родичів, з якими живуть. Поки цього немає, можна і далі писати у деклараціях що завгодно, не боячись сісти на два роки за ґрати.

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • Льовочкін розбагатів удвічі, а Тимошенко річного доходу хіба на сумочку вистачило