У дороги Львова «вбухають» 280 мільйонів гривень

Ремонти стартують з травня, бо треба пройти процедури тендерів

 Цього року на ремонт доріг з бюджету розвитку Львова виділено 280 мільйонів гривень (торік — 150 мільйонів). Це найбільша сума за усі роки, яку викроювали з міської скарбниці. За цей кошторис продовжать ремонти автошляхів, які тягнуться ще з попередніх років, прокладуть нові велодоріжки, доведуть до ладу дороги з “покоцаним” асфальтним покриттям та дороги у бруківці, де проходять трамвайні колії. Про особливості ремонтної кампанії-2016 журналіст “ВЗ” запитала у начальника відділу капітального ремонту управління інженерного господарства Львівської міської ради Романа Заріцького (на фото). 

«За цю суму нам вдасться відремонтувати чимало доріг, - каже чиновник. - Сподіваємося почати ремонтну кампанію з травня. Навіть якщо буде хороша погода, раніше почати не можна, бо потрібно пройти необхідні процедури тендерів. Треба також пройти експертизу проекту реконструкції. Законодавство не дозволяє ремонтувати без тендеру. Стартувати швидше можемо лише з перехідними об’єктами (ті дороги, які почали ремонтувати торік)». 

- Розкажіть про “довгограючі” ремонти. 

- Торік ми почали ремонтувати вул. Мечникова, цього року її плануємо завершити. На цьому об’єкті та на вул. Купчинського (Шевченківський район) роботи не зупинялися навіть взимку. На вул. Мечникова витратять 45 мільйонів гривень. Також продовжимо ремонт проспекту Червоної Калини та вул. Сихівської. На Сихові є великий шмат роботи. Серед ремонтів, які тягнуться з попередніх років, — вул. Київська, Котляревського, Левицького. 

Акцент робитимемо на вулицях, які кількадесят років не бачили ремонту, навіть ямкового. Це вул. Садова, Богданівська (на частині цієї вулиці вже ремонтують асфальтне покриття), Пулюя, Трускавецька, Холодна. 

За бюджетні кошти відремонтуємо міст на вул. Городоцькій. Цей об’єкт — важкий, складається з двох частин (конструкція мосту, автошляхи на чотири смуги). У планах — ремонт пішохідного моста на вул. Головатого-Сулими. 

Варто згадати і про ремонт доріг, які проводить ЛКП “Львівавтодор” (у рамках співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку): вул. Хмельницького, Гайдамацька, Стуса-Свєнціцького. 

- Чи прокладуть цього року нові велодоріжки? 

- На велодоріжки з бюджету розвитку виділять понад 10 мільйонів гривень: 4 мільйони — на вул. Городоцьку, стільки ж — на нову доріжку у Брюховичах. Також продовжать роботи з прокладання велодоріжок у Рясне-1 (роботи почали минулого року).