Перший хід у Чемпіонаті світу з шахів серед жінок зробить мер Андрій Садовий

У середу, 2 березня, у Палаці Потоцьких розпочинається Чемпіонат світу з шахів серед жінок. Відтак, перший хід у грі зробить Андрій Садовий.

Змагання розпочнуться о 15.00 год.

Вперше за історію незалежності України у Львові відбудеться найвизначніша шахова подія — Матч за звання чемпіонки світу з шахів. За золоту шахову корону змагатимуться чинна чемпіонка світу, українка Марія Музичук, та претендентка, китаянка Хоу Іфань.

Церемонія відкриття Матчу за звання чемпіонки світу з шахів відбудеться 1 березня у Львівському театрі опери та балету. Під час відкриття відбудеться також  ще один надзвичайно важливий етап Матчу — жеребкування, після якого стане відомо, хто гратиме білими та чорними фігурами.

Усі десять партій Матчу відбудуться у Палаці Потоцьких. Також у приміщенні Палацу для представників засобів масової інформації діятиме Прес-центр.

За правилами ФІДЕ глядачам заборонено перебувати у приміщенні, де безпосередньо змагаються шахістки. Тому гості матимуть можливість переглядати матч у сусідньому залі у режимі онлайн. Загалом переглядати Матч в Палаці Потоцьких зможуть близько шістдесяти осіб одночасно.

На змаганні працюватимуть дві студії коментаторів — україномовна та англомовна. Підбір коментаторів вже завершився: ними стали львівські шахісти Михайло Олексієнко, Віта Криворучко, Неллі Алексанян, Марта Літинська та Адріан Михальчишин. При пошуку кандидатів на коментаторів було декілька вимог, серед головних — відмінне знання української та англійської мов, розуміння грати у шахи на професійному рівні та досвід участі у міжнародних шахових турнірах.

Довідка

Регламент Матчу

Жеребкування відбудеться під час церемонії відкриття. Після четвертої партії шахістки міняються кольорами фігур (гравчиня, якій випали білі фігури на жеребкуванні, п’яту партію грає чорними).

Контроль часу: 90 хвилин на перші 40 ходів, потім 30 хвилин до кінця гри, з додаванням 30 секунд на кожен хід, починаючи з першого ходу. Якщо рахунок рівний після основних десяти партій, проводять знову жеребкування і чотири тай-брейки по 25 хвилин для кожного гравця з додаванням десяти секунд після кожного ходу.

Якщо рахунок нічийний після чотирьох швидких партій, знову відбувається жеребкування та проводять дві блискавичні партії з контролем часу 5 хвилин та додаванням 3 секунди після кожного ходу. У випадку нічийного рахунку, для визначення переможця проводять ще один матч з двох партій. І якщо переможець досі не визначився, гравці змагаються в “армагедоні”.

Призовий фонд цього матчу, який становить 200 тисяч євро, розподіляється таким чином: 60% переможниці та 40% - гравчині, що програла після десяти основних партій; якщо переможниця визначилась після тай-брейків, тоді розподіл 55%х45%.

Відкриватимуть Чемпіонат світу з шахів серед жінок Х.Соловій, О.Божик, балет «Життя» та квартет Tenors Bel’canto

Церемонія відкриття Матчу за звання чемпіонки світу з шахів розпочнеться 1 березня о 19:00 год у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької. В програмі церемонії — виступи відомих львівських виконавців, які чергуватимуться з традиційними привітаннями української та китайської гросмейстерок від перших осіб країни та міста. Окрім того, під час відкриття відбудеться один з найважливіших етапів Матчу, без якого неможливе жодне шахове змагання — жеребкування, та стане відомо, хто з учасниць гратиме білими і чорними фігурами.

«Офіційну частину ми поділили на 3 частини. Офіційні гості, окрім виступу, робитимуть хід шахами на великій дошці, яка буде встановлена на сцені. Друге — це творча програма, яка буде нести динаміку. Вона буде розбита на три блоки. Першим блоком, через балет «Життя» Ірини Мазур буде представлена Україна, тобто країна, в якій проводиться Чемпіонат світу з шахів. Другий блок буде з етно-програми, яка буде називатися «Картини і музика старого міста». Мова іде про те, що після України ми робимо акцент на місто Львів. Третя частина буде європейською, її представлятиме квартет Tenors Bel’canto.

І готується спеціальний фінал під церемонію відкриття - спеціальний номер від балету «Життя», - розповів Василь Вовкун, режисер церемонії відкриття Чемпіонату світу з шахів.

На головній сцені міста виступатимуть із синтезом східно-аутентики, східно-європейського модерну і джазу балет “Життя”, скрипаль-віртуоз та майстер поєднувати неперевершене виконання і видовищне шоу Олександр Божик, виконавці класичної опери і сучасної популярної музики квартет Tenors Bel’canto та учасниця шоу “Голос країни” Христина Соловій з мелодійними народними піснями у власній інтерпретації.

І ще одним елементом відкриття стане шахова партія, в яку гратимуть гості. Для цього на сцені знаходитиметься шахова дошка з фігурами. А усі гості спільними зусиллями повинні будуть розв'язати на дошці шахову задачу. Таким чином, кожному гостю на сцені запропонують зробити по одному ходу. Якщо вони з цим самостійно не зможуть справитись, просити допомоги можна буде у юних шахістів, які будуть присутні в залі.

«Усі учасники, які будуть присутні, зможуть вийти на площу перед Оперним театром, для того, щоб побачити коротку виставу від театру «Воскресіння», де буде вплетена шахова тематика. Таким чином, це буде неформальним вуличним акцентом, аби показати вуличну культуру шахів у Львові», - зазначив Володимир Шнайдер, начальник управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР.

Спеціального до шахового Чемпіонату виготовлені великі дерев’яні шахові фігури

Львів приймає Чемпіонат світу з шахів серед жінок. Спеціально для цієї події один з майстрів вирізьбив великі дерев’яні шахові фігури, які будуть розміщені на пл. Ринок.

«Шахові фігури виготовив майстер, який цьогоріч робив нову міську різдвяну шопку. Загалом вирізьблено 3 шахові фігури — дві королеви та одного короля. Королеви будуть чорного та білого кольору. Висота фігур — приблизно 2 м. Розміщуватись вони будуть на пл. Ринок упродовж усього шахового Чемпіонату», - повідомили у відділі промоції міста.

Нагадаємо, на період шахового Чемпіонату у Львові заплановано провести багато додаткових заходів, аби привернути увагу мешканців та гостей міста до події та зацікавити грою в шахи. Відтак, заплановано флеш-моб «Шахова корона», шаховий турнір між семінаристами різних конфесій, кінопокази фільмів про шахи у Кінотеатрі «Сокіл», шаховий турнір серед незрячих, фінал дитячого турніру серед дитячих клубів, шаховий квест тощо.