Порошенко записав звернення до народу з приводу анексії Криму

За словами президента, до захоплення Криму Росія ретельно готувалася з 1991 року.

Крим був, є і залишиться невід'ємною частиною Української держави, а країну-злодія буде примушено повернути вкрадене. Про це у своєму зверненні заявив президент України Петро Порошенко.

«Саме так станеться рано чи пізно, яким би тривалим не виявився процес деокупації півострова. Такий злочин, як анексія, не має строку давності. Втім, термін «анексія» ми вживаємо лише як міжнародно-правову дефініцію того, що сталося. Якщо ж говорити більш емоційно та образно, то краще вживати слово «аншлюс», надто вже виразними і абсолютно доречними виглядають історичні паралелі», - наголосив Порошенко.

За його словами, до захоплення Криму Росія ретельно готувалася з 1991 року.

«Протягом перших двадцяти років українська влада цю загрозу усвідомлювала, але недооцінювала. А люди, які стали біля державного керма у 2010 році, як справжня п'ята колона, всіляко сприяли росіянам у підготовці до захоплення Криму, насамперед руйнуючи оборонну інфраструктуру всієї України. І насамперед на них лежить відповідальність за тимчасову втрату Криму та Севастополя. Кажу «тимчасову», бо впевнений, що ми обов'язково повернемо під український суверенітет ці дві адміністративно-територіальні одиниці. Цей надзвичайно складний та перспективний процес вже почався», - сказав президент.

Він також наголосив, що доручив підготувати спеціальне засідання Ради нацбезпеки та оборони, очікує від Кабінету Міністрів детального план-графіку захисту національних інтересів України в міжнародних судах, притягнення держави-агресора до відповідальності перед Україною, як державою, та українськими приватними компаніями.

«Крім того, вимагаю від Уряду внести на розгляд РНБОУ і питання щодо тимчасового режиму спеціального митного захисту вздовж лінії адміністративного кордону Херсонської області та АРК, а також енергетичну стратегію щодо Криму. Міністерству оборони та Генштабу Збройних Сил України наказано подати пропозиції щодо істотного посилення військових спроможностей України на Херсонщині та вздовж усього чорноморського узбережжя. Росія значно наростила військову присутність у регіоні, завершує перетворення півострова з квітучого міжнародного курорту на велику військову базу, яка створює загрозу, в тому числі і ядерну, не лише Україні, але й всім країнам Чорноморського регіону», - запевнив Порошенко.

Він акцентував увагу на тому, що до моменту ж повернення Криму завданням України «є захист прав та свобод громадян в Криму, підтримка будь-яких джерел законного спротиву окупаційній російській владі та її місцевим «гоблінам-маріонеткам».

Президент також подякував кримчанам, наголосивши, що особливо цінує той спротив окупантам, який чинить кримськотатарський народ, Меджліс та його провідники.

«Ця війна для Україні буде завершена тільки тоді, коли нога останнього окупанта залишить священну українську землю на Донбасі та в Криму. Але для цього ми маємо бути сильними й непохитними в своїй вірі. Крим — не Росія. І Україна — не Росія. Крим — це Україна. А Україна — це Європа. Слава Україні!», - підсумував Порошенко.

Джерело: Тиждень.ua