Згуладзе: "Вперше в історії за поліцейського заступився народ"

Ека Згуладзе заявила, що готова віддати життя на захист кожного поліцейського, однак покривати порушення законодавства ніхто не буде.

Перший заступник глави МВС закликала поліцейських не розчарувати людей, яких вони повинні захищати, передає mvs.gov.ua.

Вчора, 19 лютого, під час присяги нових патрульних у Чернігові, Ека Згуладзе заявила, що хоче у "відкритому форматі" обговорити з поліцейськими ситуацію у Печерському суді столиці, де обиралася міра запобіжного заходу співробітнику Управлінні патрульної служби.

"Вам особливо буде складно, бо в цей день ви починаєте. Я не хочу, щоб ви починали із знаками питання. Якщо у вас є питання — ставте їх зараз", — зазначила Ека Згуладзе.

Вона запевнила, що відомство захищатиме інтереси поліцейських. Однак це не значить, що їх покриватимуть, у разі порушень закону.

"Тому що коли ми говоримо, що закон один для всіх, це значить, що закон один для всіх. Це значить, що на вас — величезна відповідальність", — підкреслила перший заступник міністра внутрішніх справ України.

У зв'язку з цим Ека Згуладзе висловила подив щодо позиції суду і прокуратури, адже поліція завжди є відкритою.

"Всі учасники інциденту були абсолютно відкриті. Ми надали всі відеозаписи. Відеореєстратор, яким користувалися ці екіпажі, не вимикався ні на секунду. Зазнятий весь цикл переслідування із своїми наслідками. Вся ця інформація була одразу надана прокуратурі. Бо ні про яке умисне вбивство не може йти мови, коли патрульний знімає сам своє умисне убивство — ви можете в це повірити?", — сказала вона.

Ека Згуладзе зазначила, що хоче, аби поліцейські відчували підтримку людей і не розчарували їх.

"Я хочу звернути вашу увагу на те, що вперше в історії міліції, та й поліції, за рядового поліцейського — учасника фатального інциденту — заступився звичайний народ. Тож розчаровувати і підводити цих людей у вас права немає", — наголосила Ека Згуладзе.