Порошенко - депутатам: "На "безвізовий пакет" залишився один вечір"

Вихід із парламентсько-урядової кризи потребує швидких і рішучих дій, але ця криза жодним чином не повинна перешкоджати європейській інтеграції України. 

Про це йдеться у зверненні Президента Петра Порошенка до народних депутатів.

"Залишився буквально один-єдиний день, навіть лише вечір, для ухвалення останніх кількох законів, які відчиняють двері громадянам України для безвізових поїздок до країн Євросоюзу", - заявив він.

За словами Порошенка, у Брюсселі та інших європейських столицях він все зробив для швидкої формалізації рішення про безвізовий режим: "Цю формалізацію Єврокомісія почне буквально завтра, якщо сьогодні ви, українські парламентарі, ухвалите необхідні закони". 

"Про намір підтримати їх заявили всі проєвропейські фракції, з коаліції і з-поза неї. І це не може не тішити", - зазначив глава держави.

Президент — Раді: «Прошу грати за правилами Євросоюзу, а не гратися з правилами»

Президента «насторожує, і навіть тривожить» бажання деяких депутатів і цілих комітетів «поліпшити» «безвізові закони».

«Краще — ворог хорошого, - зауважив Президент. - Готовності голосувати замало. Голосувати треба саме в тій редакції, якої вимагає Європейський Союз. Правила приєднання до престижного клубу країн з безвізовим режимом  — це їхні правила, і до них нас ніхто не силує. Але є чіткий запит суспільства прийняти ці нововведення. Більшість з них стосуються так чи інакше питань боротьби з корупцією. І це насамперед наш український інтерес. Це нам потрібно в першу чергу, а не Євросоюзу».

Порошенко підкреслив, що суть так званих безвізових законів не в красивій назві, а в ефективному антикорупційному змісті. «Якщо сьогодні під час голосування у сесійній залі він буде вихолощений, запровадження безвізового режиму буде відкладене», - застеріг він.

І звернувся до нардепів з проханням «як давно радять нам європейці, грати за правилами Євросоюзу, а не гратися з правилами».