Луценко: "Яценюк має запропонувати новий уряд або піти у відставку"

Чинний уряд підтримує лише одна фракція коаліції - "Народний фронт".

Про це ввечері у середу заявив журналістам лідер фракції БПП "Солідарність" Юрій Луценко.

"Коаліція розвалена бездіяльністю по ключових напрямках урядом Яценюка. Відновити коаліцію - завдання прем'єр-міністра цього або наступного", - зазначив Луценко.

"Як він має це зробити? Запропонувати парламенту новий технократичний уряд... М'яч на полі прем'єр-міністра", - додав політик.

"Він має прийняти рішення: запропонувати парламенту новий уряд з якимось новим планом дій і отримати підтримку 226 голосів, або він усвідомить, що уряд без підтримки парламенту є неможливим, і піде у відставку", - підкреслив Луценко.

"Вчора формально він втримався, але втратив підтримку 4 з 5 фракцій коаліції", - наголосив народний депутат.

Луценко пояснив, чому в БПП не всі депутати підтримали відставку уряду

Деякі народні депутати від фракції "Блоку Петра Порошенко" не голосували за відставку Кабінету міністрів на чолі з Арсенієм Яценюком нібито через побоювання, що повториться сценарій 2005 року.

"Ми збиралися сьогодні для "розбору польотів". Ще на засіданні фракції у понеділок десять депутатів не проголосували за відставку уряду з різних міркувань. Ми відверто знали, що така кількість не проголосує. Не голосували, зокрема, Мустафа Джемілєв і Рефат Чубаров. То це їх хтось хоче звинуватити в тому, що вони комусь продалися? Чи вони робили "заготовлений" сценарій? Або Анатолій Матвієнко чи Олександр Третьяков? Їхня позиція: "над нами висить "дамоклів меч", травма 2005 року і ми не можемо повторити сценарій хаосу, не знаючи кандидатури наступного прем’єра", — пояснив він.

Окремо Луценко зауважив, що президент, якого звинувачують у "договорняках", перед звітом уряду виступив із відповідною заявою, де закликав уряд до відставки.

Разом із тим, голова фракції БПП зауважив, що частина депутатів поставили підписи "за" відставку уряду, але не голосували. Такі, за його словами, пояснили, що після спілкування з колегами з "Народного фронту" змінили свою позицію.

Луценко: «БПП не відкликатиме підписів з-під коаліційної угоди»

БПП не відкликатиме підписів з-під коаліційної угоди, незважаючи на те, що коаліція фактично розвалена.

"Ми не будемо відкликати голоси під коаліційною угодою, бо ця угода є те, в що ми віримо, і задля чого прийшли, але ми впевнені, що уряд Яценюка в цьому форматі не може її виконати", - сказав він.

Джерело: Українська правда.