Передплатити Підтримати
  • You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • Чубаров: "Заборона Меджлісу в Криму може стати початком голокосту кримських татар"

Чубаров: "Заборона Меджлісу в Криму може стати початком голокосту кримських татар"

Рефат Чубаров порівняв дії російської окупаційної влади з діями націонал-соціалістів у Німеччині стосовно євреїв.

Як передає УНІАН, про це на брифінгу заявив голова Меджлісу Рефат Чубаров.

Коментуючи звернення так званого «прокурора» окупаційної влади Криму Наталії Поклонської до «верховного суду Криму» з приводу визнання Меджлісу терористичною організацією, Чубаров сказав: «Рішення буде прийнято. Меджліс заборонять. Всі, хто причетний до Меджлісу, тисячі людей, будуть піддані репресіям. Значна частина членів місцевих меджлісів будуть витіснятися із Криму, а центральних - будуть арештовані. А їхня (окупантів) кінцева мета - повне витіснення кримських татар із Криму".

Чубаров порівняв дії російської окупаційної влади з діями націонал-соціалістів у Німеччині по відношенню до євреїв.

«Історія знала багато прикладів, що найжахливіші катастрофи починалися із, здавалося б, не зовсім страшних речей. Голокост починався з переслідування окремих видатних діячів єврейського народу, потім добиралися до громадських організацій, потім - підприємців. А завершилося все тотальним знищенням євреїв. Путін копіює і Гітлера, і Сталіна, який готував депортацію кримських татар, ще коли Крим був окупований», - сказав Чубаров.

На його переконання, ситуацію в Криму слід обговорити на засіданні Ради безпеки ООН. «На рівні заяв та декларацій, умовлянь можливості зупинити окупантів вже немає. Потрібно переходити до посилення міжнародних санкцій проти Росії, винесення цього питання на засідання Радбезу ООН, щоб запобігти ще більшому злочину», - наголосив Чубаров.

Чубаров запевнив, що кримські татари не чинитимуть силового спротиву окупантам півострова

Кримські татари не вдаватимуться до силового спротиву окупаційній владі Криму.

"Російська Федерація два роки тому спаплюжила міжнародне право, сьогодні вона - країна, що принесла війну в Україну і може стати причиною третьої світової війни, і це визнають лідери провідних країн світу. Але якщо вони думають, що Росію зупинять радикальні виступи кримських татар в окупованому Криму, то цей світ не вартий кращої долі", - заявив Чубаров.

Він переконаний, що лише посилення міжнародного тиску зупинить Росію: "саме міжнародні інструменти, організації і лідери країн, а не народ, що складає всього 300 тис. людей, мають негайно зупинити Росію. Не варто сподіватися, що хтось у Криму візьме каміння і піде проти озброєних окупантів".

Чубаров: «Окупований Крим залишили близько 35 тисяч осіб, половина з яких - кримські татари»

Разом з тим він додав, що Меджліс стоїть на тому, що "жоден не має покидати Крим, допоки його звідти не викинуть чи не посадять".

Точна кількість людей, які залишили окупований Росією Крим, невідома.

"Ми не знаємо точну цифру не лише стосовно кримських татар, але й всіх, хто залишив окупований Крим. Правозахисники називають цифру від 25 до 35 тисяч. Офіційно взято на облік далеко не всіх, хто залишив півострів. Взагалі-то вважається, що це 35 тисяч, і з них близько половини - кримські татари", - сказав Чубаров.

Разом з тим він додав, що Меджліс стоїть на тому, що "жоден не має покидати Крим, допоки його звідти не викинуть чи не посадять".

Ще більше новин від «Високого Замку»?
Долучайтеся до нас у Telegram
  • You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • Чубаров: "Заборона Меджлісу в Криму може стати початком голокосту кримських татар"