Передплатити Підтримати

Симпатик «Новоросії» хоче представляти Україну на «Євробаченні»

Після другого півфіналу конкурсу вибухнув скандал

13 лютого відбувся другий відбірковий півфінал конкурсу “Євробачення-2016”. Вже через тиждень, 21 лютого, ми дізнаємося, хто ж поїде представляти Україну до Швеції на “Євробачення-2016”. А наразі Україна обговорює скандал, який стався з тріумфатором другого півфіналу Андрієм Запорожцем, який виступає під псевдонімом SunSay. 

За результатами глядацького голосування і вибору суддів у другому півфіналі найкращими визнані SunSay, група “НеАнгели” і група Pur:Pur. Однак відразу після перемоги SunSay, якому судді і глядачі дали по 9 балів, з’явилася інформація про те, що через порушення правил “Євробачення-2016” SunSay може бути не допущений до участі у конкурсі в Швеції. 

За регламентом конкурсу, пісні на “Євробаченні” мають бути новими. А композиція Андрія Запорожця написана ще у 2014 році. З цією піснею артист гастролював містами України. Правда, тоді він співав російською. 

“У мене нема такого голосу, як у Джамали, крутого номера, як у The Hardkiss, однак у мене є гарна пісня, яку я би хотів представити”, - сказав він.

“Це було круто, ти мене “порвав”, - сказала Руслана, яка протягом усього виступу Андрія Запорожця підтанцьовувала. - У тебе є те, що не виховаєш у немузиканта. Я впевнена, що ти можеш порвати Європу”. 

Солідарними з Русланою були і її колеги. За словами Андрія Данилка, більш відомого як Вєрка Сердючка, “це, нарешті, той випадок, коли пісня і виступ круті, як для “тут”, так і для “там”. Я рідко помиляюся, і мені здається, що ви будете у фіналі”. 

Однак найвищої похвали SunSay дочекався від Костянтина Меладзе: “Це той випадок, коли я вже вам точно не суддя. Я такий самий музикант, як і ви. І нічого вищого від цього звання не існує. Тому дякую вам за те, що ви у нас є. Це для нас честь, що ви виступаєте на цьому відборі”. 

Ці хвалебні оди звучали під час відбіркового туру, а опісля вже з’явилися інші коментарі. За словами відомого українського продюсера Ігоря Кондратюка, пісня, з якою виступив Запорожець, стара. “Перше звучання пісень учасників “Євробачення-2016” має бути не раніше жовтня 2015 року. Шкода, його виступ сьогодні був крутим”, - сказав Кондратюк. 

Та, окрім того, що пісня не першої свіжості, є ще один важливий факт, що компрометує Андрія Запорожця. Пильні глядачі встигли вивчити акаунти співака у соцмережах і запідозрили співака у симпатії до проекту “Новоросія” і до “русского мира” зокрема. Блогер Мирослав Олешко заявив, що артист підтримував сепаратистів, опублікував на своїй сторінці у соцмережах скани, де ім’я Андрія Запорожця фігурує у контексті спільноти “Новоросія” і виступів в окупованому Криму. 

Заслужена артистка України Анжеліка Рудницька у захопленні від пісні SunSay Love Manifest. Співачка впевнена, що це — хіт, однак вона звернула увагу, що група переважно гастролює країною-окупанткою Росією. Тому й дивується, чому ця група називає себе українським колективом. 

Наразі SunSay не коментує скандалу. Та й невідомо, чи після всього, що сталося, він зможе поїхати у Стокгольм. 

Нагадаємо, окрім Sun­Say, у трійку лідерів потрапили “НеАнгели” і Pur:Pur. Шансів на перемогу дівчатам з “НеАнгелів” додає й те, що автор їхньої пісні Higher Олександр Бард — шведський автор, який написав не одну композицію для “Євробачення”. Хоча, за словами Костянтина Меладзе, у виступі дівчат йому “бракувало вишеньки на торті”. “Потрібна парадоксальна “кінцівочка”, - сказав він.

Розкритикували судді виступ Вікторії Петрик. Вікторія вже брала участь у “Євробаченні”, але дитячому. А її сестра Настя привезла перемогу. Тепер за першість, уже дорослу, вирішила поборотися Віка. Андрій Данилко зауважив, що сестри Петрик — віч­ні учасниці різноманітних конкурсів, однак він досі не почув жодної їхньої власної пісні. “Усе життя берете участь у конкурсах. Яка ваша мета?” - запитав він Вікторію. - “Стати відомими в усьому світі і довести, що Україна — країна талантів”, - відповіла вона. - “Дивувати Європу вам нема чим. Це так само, якби я приготував суші і поїхав в Японію, щоб цим похвалитися”. 

Довідка «ВЗ»

Андрій Запорожець народився 5 вересня 1979 року у Харкові. Український співак, виконавець музики у стилях фанк, реґґі і ф’южн. Колишній учасник групи 5’Nizza (“П’ятниця”), лідер рок-групи SunSay. Закінчив Харківський ліцей мистецтв і Харківський медичний університет за спеціальністю лікар-педіатр. Був одружений з директором групи SunSay Ніною Марченко, яка йому народила доньку Соню. 

Українська група SunSay була заснована у 2007 році. Пісні виконують російською і англійською мовами. З юності Андрій захоплювався дзен-буддизмом, що й іноді позначається на текстах його пісень. 

Ще більше новин від «Високого Замку»?
Долучайтеся до нас у Telegram