"Зброя, з якої вбивали майданівців, знайдена"

Зброя, з якої вбивали майданівців, знайдена – доповідь Президентові від Голови СБУ та Генпрокурора

Президент Петро Порошенко прийняв доповідь Голови Служби безпеки України та Генерального прокурора України про нововиявлені важливі обставини в слідстві щодо розслідування злочинів проти Майдану — нарешті, знайдено зброю, з якої вбивали Героїв Майдану.

Керівник СБУ Василь Грицак доповів, що в ході розслідування матеріалів кримінальних проваджень, пов’язаних з подіями Революції Гідності 2013-2014 років, Службою безпеки було вжито низку оперативно-розшукових заходів, в результаті яких було виявлено фрагменти 23 одиниць вогнепальної нарізної зброї, з якої стріляли на Майдані. Зброя була пошкоджена механічним способом, спилено ідентифікаційні номери. За результатами проведеної експертизи СБУ ідентифіковано 12 з 23 одиниць зброї.

«З великою долею ймовірності можна сказати, що це фрагменти 22 автоматів Калашникова та одного кулемета Калашникова, крім цього — один ствол дванадцятого калібру мисливської гладкоствольної зброї», — повідомив Василь Грицак. Він також повідомив, що після отримання висновків експертизи відповідні матеріали було надіслано до Генеральної прокуратури, МВС.

У свою чергу, Генеральний прокурор Віктор Шокін зазначив: «Слідством доведено повністю та беззаперечно, що з цієї зброї вбивали майданівців». Він пообіцяв найближчим часом поінформувати, в яких конкретно випадках вона використовувалась.

Президент наголосив, що усі винні у розстрілі майданівців обов’язково мають бути притягнені до відповідальності, в тому числі і ті, хто віддавали злочинні накази. Ці матеріали «суттєво збільшують доказову базу для притягнення до відповідальності конкретних посадових осіб, причому не лише тих, хто вбивав з цієї зброї українських Героїв, але ми можемо зараз прослідкувати і тих, за чиїм наказом ця зброя була видана, замовників і організаторів вбивств, що суттєво покращує доказову базу», сказав Петро Порошенко.

Президент відзначив, що наполягатиме, щоб Верховна Рада на найближчий сесії внесла зміни до закону про заочне правосуддя, щоб усі винні були покарані.

В СБУ показали знайдену зброю, з якої розстрілювали активістів Майдану

Про це сьогодні, 6 лютого, на брифінгу в Києві повідомив начальник Головного слідчого управління СБУ Григорій Остафійчук, передає УНІАН.

За його словами, 12 серпня минулого року після отримання оперативної інформації було здійснено відповідні розшукові заходи, в результаті яких у водоймищі і частково на його близькому узбережжі були виявлені фрагменти зброї, з якої можна скласти 23 автомати Калашникова калібру 7,62.

Остафійчук зазначив, що після низки складних і тривалих експертиз за залишками номерів, які були затерті, вдалося ідентифікувати 12 одиниць зброї, що перебувала на озброєнні київського полку “Беркут”.

“Ми ідентифікували цю зброю, що вона має відношення до подій. Зараз буде проведено ще одну експертизу за зразками стволів, і я не виключаю, що це (вірогідність застосування знайдених зразків зброї проти учасників Євромайдану) буде встановлено”, — сказав Остафійчук.

У свою чергу начальник управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління ГПУ Сергій Горбатюк зауважив, що за даними слідства, після подій на Євромайдані 20 лютого 2014 року з місця дислокації “Беркуту” зникло 25 автоматів Калашникова, 2 гвинтівки Драгунова.

Горбатюк наголосив, що за наявною тоді інформацією, цю зброю начебто вивезли до Криму, але, як з'ясувалося, вона була прихована, і зроблено все можливе, щоб її неможливо було ідентифікувати.

Також Горбатюк нагадав, що у розстрілі активістів Майдану підозрюються 25 співробітників “Беркуту”, 20 з яких розшукується, за двома справи вже розглядає суд, за трьома розслідування завершується.

Відповідаючи на уточнююче запитання щодо можливого місця перебування розшукуваних, Горбатюк сказав: “Є попередня інформація, що багато осіб перебувають в РФ або в тимчасово окупованому Криму. На жаль, затримати їх там не можливо, оскільки РФ не відповідає на наші запити по тих подіях”.

Знайдену зброю сьогодні передали як речовий доказ у справі Генеральній прокуратурі України.