Заступник Садового зароблятиме 20 тисяч гривень на місяць

Міський голова Львова Андрій Садовий наприкінці 2015 року зустрівся із редакторами львівських газет, аби підбити підсумки та поговорити про плани на майбутнє.

Подаємо найцікавіше з цієї розмови.  

Про брак кадрів

Є проблема — керівник міського управління культури. Запропонуйте мені кандидатуру людини, яка матиме уміння поєднувати здібності мистецтвознавця, орговика і людини, яка би вміла рахувати гроші. У мене є вакансія заступника з гуманітарних питань. Це дуже велика проблема. Я перебрав багатьох людей... Заступник міського голови буде отримувати, можливо, і до 20 тисяч гривень. Якщо буде якісно працювати. Це ми будемо вирівнювати преміями. Насправді це  небагато, якщо працювати з ранку до вечора. 

Про сквер Св. Юра

Наприкінці 2015-го ми завершили дорогу біля скверу на площі Святого Юра. Дуже важливо — відкрити дорогу біля церкви Юра для проїзду міського транспорту. Бо нарікань мешканців було багато. В принципі усе заплановане на цій ділянці ми зробили. У цьому році будемо робити сам сквер. Але робитимемо нормально, інтелігентно, щоб це справді була окраса міста.

Про паркінги

У 2016 році планується приступати до будівництва сучасних паркінгів у Львові. Є три локації, які попередньо визначені під паркінги. Це площа перед ЛНУ ім. І. Франка, територія за готелем “Жорж” (там зараз парковка) і територія, де зараз ринок “Вернісаж”. На “Вернісажі” і за “Жоржем” будуть багатоповерхові паркінги, а перед університетом — підземний. Історичний центр міста в перспективі буде виключно для проїзду електротранспорту — тролейбусів, трамваїв, електробусів. У нас йде ухил у громадський транспорт. На наступні п’ять років у нас амбітні  плани — оновити 75% усього громадського транспорту Львова. Це мають бути якісні сучасні  тролейбуси, трамваї, електробуси. 

Фото Володимира Врублевського, У сквері Святого Юра таки відкрили дорогу для тролейбусів. Автівки туди не заїжджатимуть.

Про прозорий офіс міського Архбудконтролю

Місто купило приміщення для новоствореної структури — Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Львівської міської ради. Ціна — дешевша від ринкової (орієнтовно 800 доларів США за метр). Це будівля неподалік корпусів колишнього заводу “Полярон” на вулиці Угорській, 7-а (площею 933,5 кв. м).  У січні інспекція має запрацювати. Нова структура надаватиме дозволи на будівництво об’єктів 1-4 категорії, контролюватиме і буде проводити перевірки на предмет законності будівництва у Львові. “Родзинка” цього приміщення — воно буде прозоре на три стіни. Це символізуватиме прозорість роботи нової структури. 

Про Грибовицьке сміттєзвалище

Амбіція міста на 2016-17 роки — будівництво нового заводу з глибинного сортування сміття і рекультивація нинішнього полігону ТПВ. Партнер — Європейський інвестиційний банк, який погодився працювати з містом по рекультивації. Це найскладніше, бо на рекультивацію потрібні сотні мільйонів гривень. І це не бізнес. Будівництво нового заводу — річ прибуткова. А ми це поєднуємо. Крім того — модернізація очисних споруд. Наприкінці січня планується візит високого керівництва Європейського банку реконструкції і розвитку для підписання угоди  щодо надання 31,5 млн. єврокредиту для  модернізації очисних споруд.   

Про готелі у центрі

Що буде з готелем на вулиці Федорова (на цій території планували звести готель, розрили котлован, але через судові суперечки інвестор відмовився будувати. - Авт.)? Мерія готує іншу ділянку, щоб запропонувати її цим інвесторам. Вони витратили 4 мільйони доларів, які переказали у бюджет міста за право оренди. Ніде в Україні  нічого подібного не було. Цю територію ми переформатуємо, і там можна буде робити готель, але, можливо, менший. Бо планувався готель сім’ї “Шератон”.

На розі вулиць Краківської-Вірменської буде готель, а на першому поверсі - ресторан. Судячи з останньої візуалізації цього проекту, яку я бачив, — там буде повне збереження історичної будівлі, яка там колись була. Але всередині — суцільно модерне приміщення. Рішення приймали у 2005 році. І це була одна з умов — відтворення історичного вигляду цієї будівлі.