Джемілєв: "В ситуацію навколо Криму вмішався Захід"

Головна причина, чому блокувальники Криму дозволили частково відновити енергопостачання півострова, - стурбованість Заходу.

Про це повідомив один з лідерів кримських татар Мустафа Джемілєв в інтерв'ю "Апострофу".

"По-перше, ця гілка "Каховка-Титан" (за якою відновлено енергопостачання, - ред.) заходить спочатку в Крим, а потім направляється в два райони Херсонської області. Якщо по гілці не подавати електрику, залишаться знеструмленими деякі селища Херсонської області.

По-друге, були розмови про загрозу техногенної катастрофи на заводі "Титан", якщо туди не буде надходити електроенергія. Це не зовсім вагомий аргумент, ми цьому підтвердження не знайшли.

Але важливим є те, що наші західні союзники висловлювали з цього приводу занепокоєння і говорили, що коли в країні відбуваються такі речі, довільно перекриваються дороги, - це свідчення того, що держава не контролює ситуацію, що у нас нестабільність", - пояснив він.

За словами Джемілєва, "висловлювалися з цього приводу і Франція, і Німеччина, посольство США також висловлювало стурбованість".

"Ми говорили про те, що електроенергії, яка виробляється в Криму, при розумному розподілі має бути достатньо, щоб задовольняти побутові потреби мешканців півострова. Деякі станції в цілому дають 180-200 мегават.

Росія анонсувала з приїздом Путіна підключення 100 мегават, потім обіцяли через 3-4 дні ще 100 мегават, але, насправді, як повідомляють з Криму, отримують 50-60 мегават. В Криму все робиться по-російськи: росіяни спочатку військові бази забезпечують, ФСБ, а потім вже населення.

Ми вирішили до 31 грудня, тобто до закінчення дії угоди між Росією та Україною про постачання (електроенергії, - ред.), цю одну лінію подати", - резюмував політик.